Graphilla.com :: Преглед на тема - Buitoni redesign -- WIP
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Buitoni redesign -- WIP

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 6:45 pm    Заглавие: Buitoni redesign -- WIP Отговорете с цитат

Редизайн на опаковки (за него чети тука) който включи и редизайн на логото.

Оригинал:


тъй като главната цел е да се повиши качеството на марката първата ми работа беше да разкарам всички сенки, бели аутлайни, подчертавания и прочие ингредиенти сигнализиращи, в дадения случай, за лабилен графичен вкус.



Оправих междобуквеното разстояние, което беше ужасно тясно, вдигнах точките на и-тата, отрязах леко опашката на Б-то и промених ъгъла на рязане, промених вътрешния овал на о-то и леко намалих дебелината на вертикалната греда на буквата Б.





След силни двоумения дали да провисва Б-то след като няма вече черта отдолу и ако да -- то колко точно стигнах до тука:




Проблема с който все още се боря е отново буквата Б..седи ми все още леко по-дебела от другите и някак си -- чужда..изпада от реда и не се връзва съвсем с цялата дума.


предложенията са уелкъм
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mda i rastoianieto mezdu B i U nesto mai po goliamo , ma nenam;)
Върнете се в началото
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мдам има нещо такова....аз от няколко дена само с него си играя но със всякакви разстояния -- пак нещо ми седи изключено от групата..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
parappa_the_rapper



Регистриран на: 23 Май 2003
Мнения: 187

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от parappa_the_rapper на Нед Юли 06, 2003 10:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 9:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

идеята никога не е била да се направи нещо различно от оригинала, а единствено и само да се подобри същия.

За какво е тази подчертаваща линия?
прави нещата по красиви, по подредени? Илиза от средата на овала на Б-то по някаъв ужасно недомислен начин и т.н.
Според мен тя наред със сенките и прочие един от елементите свалящи силно качеството.

за останалото е така,да - предвид че я махам или трябва д анамеря разумен начин Б-то да е леко провиснало без да дразни или да го подравня на другите букви..което е всъщност и въпроса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
parappa_the_rapper



Регистриран на: 23 Май 2003
Мнения: 187

МнениеПуснато на: Съб Юни 14, 2003 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от parappa_the_rapper на Нед Юли 06, 2003 10:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plakatista



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 434

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2003 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spored men vertikalnata greda na B to triabva oshte malko da se iztuni obache triabva i da se iztuni nai shirokata chast na ovalite na B to v momenta sedi maaalko po tlusto ot ostanalite vizualno imam predvid
i mislia che triabva da se pribliji oshte kum U to i maalko da se vdigne po nagore B to
testvah dali R cheto niama da e dobre da zastane do B to niakade no mai niama da stane..
_________________
www.plakatista.com
http://www.vimeo.com/plakatista
http://www.behance.net/plakatista
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
plakatista



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 434

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2003 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

aaa i oshte neshto mojesh da probvash tam kadeto se sreshtat dvata ovala na B to da vlezesh oshte malko navutre tova moje da osvetli znaka
_________________
www.plakatista.com
http://www.vimeo.com/plakatista
http://www.behance.net/plakatista
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2003 3:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Naish li Gavanski sia az kvo mislia:))

Celoto mi uvajenie kam tebe i promianata na kerninaga, ama hich ne e trebvalo ba pipash ni kontura, ni siankata, oshte po malko pak underline-a

Zashto? Ami zashtoto tova oshte kato mu vidiah parvia variant /staria/ i se setih, che stava duma za makaroneni izdelia, tak pri tebe veche moje da e peralnia ili pak bormashina, moje i konservirani pileshki krilca da e ili pak avto chasti. Mi az si mislia, che niakoi otrasli sa si nalojivi svoia stilistika prez godinite i mardane ot neia mogat da si pozvoliat samo nai golemite, a pak teia iavno ne sa, shtoto shteh da sam gi chuval.

Mi tva e... otdelno kato si gi mahnal tez drazneshti retrogradni elementi, pak si go oztavil na oranjev fon s cherveni bukvi si namalil visabily-tito nai malko na 60-70%

I az sam privarjenik na cistoto i gladkoto, ama vse pak trebva da se prodava, pak osnovnia konsumator na makaroni ne sa designeri ...:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borkataboy



Регистриран на: 15 Мар 2003
Мнения: 472
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2003 3:55 pm    Заглавие: 50/50 Отговорете с цитат

Съгласен съм с Гавански за по-високите точки та 2-те "i", междубуквеното разстояние & kerning-a в началото, промяната на вътрешния овал на "О"-то, за останалото споделям мнението на LoveHate:-)
_________________
no name,
no slogan
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 16, 2003 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ееее недей тъй бе бате ЛХ..:)))
май не си гледал отдавна опаковки на спагети..сега да не излъжа в статистиката , но доколкто знам лидер по продажби в тоя бранш е италианската барилла (www.barilla.it) ..а те си смениха точно този спагетен стил доста отдавна..и сега виж им логото..прилича на супер модерен спортен лейбъл:)

пусни един сърч в гуугл да видиш какво им беше логото преди:)

а буитони са продукт на Нестле , само дето лъжат, че мама Буйтони ги била измислила преди двеста години в мазето на къщата си по стара бабина рецепта..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2003 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

che niakoi otrasli sa si nalojivi svoia stilistika prez godinite i mardane ot neia mogat da si pozvoliat samo nai golemite - citat ot gornoto mi misloizlianie

Mi az kvo kazvam be mama?:))))) Barilla sa GOLEMI, te mogat da praiat kvot si iskat... tva polojenie go ima vav vseki bransh. A na malkite ostava da spazvat pravilata na igrata :))))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2003 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе не е баш тъй бе::))
Ти ся го сведе сичко до големи и малки, ма всъщност е доста по оплетено..
ти ся не си чувал за тях ма тука конкурентите в тази ценова категория са имено барилла и буйтони..еднакво струват до последният цент, еднакъв им е грамажа и на рафтовете в магазините седят гъз до гъз:) иняма магазин в който д аги няма и двете заедно.

и потребителя хабер си няма кой е голям и кой малък -- той вижда един и същ продукт с еднаква цена на един и същ рафт, просто различно опакован и трябва да реши кой да си вземе:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
plakatista



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 434

МнениеПуснато на: Вто Юни 17, 2003 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

klienta izglejda iska refresh na logoto i vsichko ostanalo sledovatelno go poluchava i nie sme se subrali tuka sega da go obsudim toia refresh.....toi veche e fakt taka che daite da si obsujdame neshtata koito triabva a vuprosa dali triabva ili ne triabva refresh maiche ne e ot nashta kompetencia...
_________________
www.plakatista.com
http://www.vimeo.com/plakatista
http://www.behance.net/plakatista
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TT2



Регистриран на: 19 Май 2003
Мнения: 245

МнениеПуснато на: Сря Юни 18, 2003 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Gavanski, една идейка - може да е малко клиширано, но защо не пробваш да продължиш овал на B-то и да стане той подчертавката на цялата дума? Можеш да го поизвиеш лекичко, да оформиш едно хубаво крайче и да се получи интересно. Пробвай ако искаш, пък ако се получи - хубаво:) По принцип и на мен не ми харесва старата подчертавка, но без никаква подчертавка нещата стават леко неестествени. А като продължиш овала на B-то в почертавка няма да има нужда да го местиш наникъде. Просто предлагам, пък дано да се получи нещичко!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov