Graphilla.com :: Преглед на тема - Graphic Web блябля
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Graphic Web блябля
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 7:06 pm    Заглавие: Graphic Web блябля Отговорете с цитат

http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=19769

Чудно ми е кво мислите болшинството по темата :)

Пускам тука, щото за мен темата си е едно голямо оплакване, ама за това ако му дойде времето.

Ясно е че всички сте на дизайн уийка, ама не се съмнявам, че има какво да се изходи по въпроса за уебЬ, дизайнЬ, CSS-а, PHP-то, HTML-а, WoW-а, LoL-а и wtf-то. :)





Аааа и флаша къде го забравих -.-
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2009 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

съвсем културно ... ти какъв проблем имаш с обявата? ... на бъгарски ако може
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми съгласен съм с пипи, тя е казала повечето.

Но да кажем, че приемам и другата гледна точка, а именно - един човек може да прави и графичния дизайн и хтмл-а и цсс-а и да стане добре - виждал(и) съм(сме) го. (зависи от критериите кое е добре де, хе хе)

Ама в такъв случай махнете Graphic от името на обявата. Чета и гледам навънка хората пускат обяви за работа и диференцират Graphic Web Design от Web Design.

Ама както и да е, написали сте я, пуснали сте я, вие си знаете.

Майната и на обявата. Ако нещо си приел лично фактът, че смятам за неточна формулировката й... Сори :) Може и да не му е мястото под обявата... Нерви мерви, настроения.

Мен ме вълнува графилците уебаджии как бачкате... Щото аз си копам както си знам с 40% успеваемост някъде и не съм уверен, че проблема в онея 60% сгомнясване е точно в мен... Ма никой не е казал, че мнението ми е меродавно, може пък да бъркам? Бе екзистенциални въпроси в 1 и 30 колкото искаш...
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нищо лично към никого ама..
Къфф по дяволите е проблема да пусна например обява че търся човек за който е в плюс да може да играе джаги, да пише скриптове, да черпи редовно бира и да има 7 сестри манекенки?

Кой каквото си иска пише в плюс и кой каквото си иска не пише.
Или америка не е свободна страна вече?

Без лоши чувства към никого
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок де.

Ама - заглавие на темата "Graphic Web Designer"

Отваряш темата - първи ред - Web Designer - CSS, HTML, XHTML, DHTML, Photoshop, Fireworks, Flash and Dreamweaver.

Ето това ме издразни. No big deal. Издразни просто. Ако ще се цупим щото съм се издразнил на нещо, ми то ебати, цел свят тряа се нацупен да ходи :) Не че не ходи.

That's all конкретно за тая тема.

Аз малко по-принципни неща питах.
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А и да -

Цитат:
Кой каквото си иска пише в плюс и кой каквото си иска не пише.
Или америка не е свободна страна вече?


Именно!
:)

Искам да напиша че ме дразни - пиша.

Псуват ме на майка - пишат.

Е тва е свободен печат ;p
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 3:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

био го каза едното а другото е че защо трябваше да ми е тъпо че съм пуснал обява(не от мое име) в графила ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 3:59 am    Заглавие: ам Отговорете с цитат

и защо уеб дизайн си го представяте като - ракламна статична страница на прах за пране. ако не работиш в рекламна агенция и правиш дизайн на малко "по-еластични" проекти трябва много добре да знаеш това листо там дали ще се вижда еднакво ако юзъра промени 2 настрйки... те затова искат и хтмл-то

трябва да защитавам обява ... баси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 9:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, много дълбоко го приемате.
Колегата JoiNT_NaTuRe си говори по принцип. Просто тази обява му е била импулса да сподели. Това, че има някакъв брой хора хем добри дизайнери, хем програмисти прави ли подобно положение практика. Почти всяка сериозна фирма си има отделни хора за двете неща. От дизайнера - най-много CSS и HTML.
Ама мен пък ме учудва Dreamweavera - това не го ли ползват само малолетните?! Или пък Flash - ми то Flash без AS за никъде не е. Пък това го могат единици дето са и добри дизайнери. Ама то проблемът не е голям, щото то и дизайна вече се е превърнал в умение да разглеждаш темплатемонстър и да съчлениш нещо.
Иначе - нека всеки си търси каквото си иска - пазарна икономика, хамерика... Дали ще намери е друг въпрос.
И за да кажа нещо и по темата - абе, защо тъпия IE 6 не отразява никаква промяна, направена в css-a. Кешове, мешове, кукита трих - не. Промяна в html отразява, промяна в css - абсолютно не му пука.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ей за това не ща да бачкам веб - щото ме карат да пиша код
а ни го разбирам, ни го мога, ни ме кефи
аз съм фъкинг картинкаджия
моята работа свършва до лейаут на жпг, 1 торба нарязани картинки и 1 тхт със следните инструкции:

текст Ариал, хелветика, санссериф
плейн текст #000000
линк #фф0000
овер линк #фф0000 ундърлайн
визитед линк #балиго
биг хедър #даебаа 18пт(много готино резедаво)
смол хедър #0ц0ц0ц 14пт

айсиктир, около мен има 250 програмиста
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Обявата си е добре, не е формулирана перфектно, но всеки работещ въпросния уеб дизайн разбира за какво се говори в нея.

Dreamweaver не е за тииинове, а си е изключително силен software.

Цитат:
абе, защо тъпия IE 6 не отразява никаква промяна, направена в css-a. Кешове, мешове, кукита трих - не. Промяна в html отразява, промяна в css - абсолютно не му пука.

Объркал си името на файла, който инклудваш [=[/code]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аве аз знам, че повечето в обяви пишат квото им падне ама ако правиш биващи работи никой няма да ти иска да си полудизайнер полупрограмист.
Те и нещата са толкова динамични в тоя бранш...
То и да искаш не можеш да смогнеш. DIV овете замениха таблиците, AS3 има коренно различен синтаксис от AS1 или AS2 и се учи всичко наново. За да си в крак с нещата трябва нон стоп да се занимаваш. Обаче освен новостите в езиците, има вече видео, има вече бърз нет и вече можеш да избухваш с големи фулскрийн картинки и гъзарии.
Ако тръгнеш да се занимаваш с CSS, AS3 и прочие, изтърваш видео интеграцията и гъзарските дизайни. В противен случай малко по малко се превръщаш в програмист, заебал дизайна.
Ама пак казвам смятам, че въпреки написаното в обявите и изискванията, действително по-ценени са тесните специалисти. В смисъл добър дизайнер, който не е програмист, обаче знае технически как стоят нещата в тоя бранш. И добър програмист, който не проявява собствено творчество.
Иначе пак изразявам учудването си от това, че повечето обяви за уеб дизайнер (чужди също) включват и някакви такива допълнителни изисквания, които аз определям като кодерски.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ми изтриха мнението, дето толкова дълго го писах. сефте да беше. Нямам нищо против dailbg. Имам против некоректно писани обяви. Тази вероятно е стотната подобна та явно ми е преляла чашата. Защо, аз си обясних и продължавам да смятам че съм права. В Мелон съм снимала, ретуширала, правила съм лога, брошури, уеб сайтове, електронни учебници, анимации, предпечат, илюстрациии, анимации колажи и малко видео. Това са много неща. Но ако трябва да напиша обява за дизайнер няма да ги напиша всичките тези работи. Ще напиша главното. Пък, той ако може да администрира сървър или да сгъва оригами ще е супер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:

Объркал си името на файла, който инклудваш


Това беше първото, дето проверих :) Ама, не, не е объркано. И у всички други браузъри всичко е ОК. Само на тоз моя... Кога ша го забранят тоя експлоататор!!!

Пък за дриймуивъра ... не знам... Даже АЗ (!!!) вече си пиша кода на ръка. Имам си едно Comodo, или Kate...
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мим и пипи - thumbs up.

От две години насам един ред цсс не съм написал, предавам си псд-тата, уточняваме какво къде и кодера си го коди. Не, че не мога да напиша и цсс-а, с малко четене ще вляза в час бързо, и с хтмла ще се оправя... Оправял съм се преди, ще се оправя и сега. Ама защо? Цсс, джаваскрипт, хтмл, екшън скрип 2, екшън скрипт 3, па и ако може да го направя да излиза на първо място в гугъла. Мерси... Знам, че винаги можеш да излезеш с тезата "Ама отде знаеш дали това или онова ще стане като хората, като не си си го изкодил", ама всеки ден стотици хора правят плакати без да ги печатат те и никой не е умрял. Май. Освен може би някой друг печатар в следствие на писалка от таблет, забита в окото :)

Само че за това се изисква много добре сработен екип. Е тва е зора. И е по-лесно един човек да ги прави нещата, отколкото да се направи такъв екип, може би? Знам ли...

Досега съм се сработвал с точно 2,5 души (за да го сметна се искаха интеграли, диференциали и цели задни мостове от лада нива), а с още 10-на е било тотален дизастър. :) И тея дизастъръс резултати в момента ме подтикват да посегна верно аз на цсс-а и хтмл-а, ама не е това начинът според мен, мама му стара.

Виж, за флаша вече съм на мнение, че там трябва да си го прави
човек, дето си бачка на флаш.

Та това ми беше темата, не за обявата на далибг...

Всеки има право да търси каквито хора сметне за добре, всеки има право да е на друго мнение и да бачка по начинът, по който е намерил за ефективно за себе си.

Мен ме интересува как бачкат повечето от вас, нищо друго. Аз за момента продължавам да намирам начини да работя само с псд-та, ама нещата отиват на все по-зле. И пак не смятам, че е точно в мен проблемът.

Писна ми от велики кодери, е тва е :)

И просто ми се иска като се каже графичен уеб дизайн да се има предвид точно това. Да си пиша в портфолиото - web graphic artist, или web graphic designer, а не да се обяснявам изрично, че аз цсс не пиша и че пича дето го е кодил сайта не съм го избирал аз и резултата е хал хабер :)

Ето, оплаках се.
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 1:54 pm    Заглавие: ам Отговорете с цитат

нищо некоректно няма в обявата !!!

дори обявата да е написана така:

"търся дизайнер-програмист за 24 часова работа 7 дни в седмицата"
изисквания - всички познати софтове на човечеството и всякакъв опит

некоректно е ако напиша ... търся руса кака с големи цици :) тогава е некоректно към всички момченца без руси наклоностти :)

а за другото, че трябва да си тесен специалист за да си добър това е правилно, но с-но не си търсят такъв човек ... еле пък аз още бачкам там :) ... аз правя някакви дизайни(най-вече клиентите) правя хтмл малко джс ... аве справям се ... доволни са хората ... много ми се иска за един проект да имам време месец да го помисля(обикновенно срокът е 3-5 дена за моята работа .. щото винаги е спешно) и направя както трябва и след това да имам 10 човека екип - един да прави хтмл +цсс , друг програмата, една да ми прави кафе и постоянно да ме пита дали имам нужда от нещо и другите да ми правят вятър с палмови листа, но уви живея в тъпата реалност бг ... работя на 50 пъти по-ниски цени от останалия свят и на 5пъти от сф фирмите .... и те тва за да оцелявам :) (16-18 часа на ден всеки ден .. 8 на сигурната работа и другите -зомби у нас) така че не хтмл ше правя ами и челни стойки ... и боли ме че няма да съм мега добър ... нали не са ме осъдили за неплащане на сметки .... засега девиза е "специалист" по всичко и правим от нищо нещо (а колко е вярно е съвсем друг въпрос)...

а как ми се иска да се занимавам с ретуш на цици по цял ден и да ми плащат... но не мога да се уредя деба ...

хубавите работи стават само с екип ... но екип от хора, който разбират всеки един етап и знаят какво правят. Не може никох да ме убеди че ще направи добър фейс-дизайн на програма, която се променя вида с 2 натискания на бутончета ако не разбира човека след него с какви проблеми може да се сблъска. Или ако този преди теб е направил с клиента мега тъпата структура ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 2:18 pm    Заглавие: ам Отговорете с цитат

тва по-горе си говорех за работата на чатно

а за фирмата ... тази некоректна фирма ми даде единствена желаната стартова заплата и ме осигурява на пълната такава ...а обиколих доста арт-фирми, за кото вие говорите .... без да споменавам имена предложенията им бяха 30-50% по-ниски и осигоровки йок
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 2:30 pm    Заглавие: Re: ам Отговорете с цитат

dalibg написа:
... търся руса кака с големи цици :)

това какво му е некоректното ? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми щото нещат да ме взимат деба :)

нямал съм цици ... аз викам пия боза всеки ден ... ходя на фитнес ... те - НЕ

и те така ... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2009 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

нещат ми ... ти помисли все пак че спрямо предоставените изисквания впоследствие ще има и изискване за определена функционалност.... липсата им води до неоправдан разход за заплащане :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov