Graphilla.com :: Преглед на тема - Сигурни ли сте, че сте осигурени?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Сигурни ли сте, че сте осигурени?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 5:14 pm    Заглавие: Сигурни ли сте, че сте осигурени? Отговорете с цитат

Българската земя винаги е проявявала склонността да ражда гении. Дали защото през вековете е била прекомерно наторявана от преминаващите оттук народи, дали защото мястото е магическо още от времената на Орфей, това аз не знам, но съм категоричен по въпроса, че такива мисловни проблясъци, такива интелектуални мълнии пращят само между Дунава и Родопа. Ето, само преди няколко дни шефът на данъчните Красимир Стефанов, който пое щафетата от Мария Мургина, извая следния умствен монумент:

„Физическите лица, развиващи собствени Интернет сайтове (блогове), извършват трудова дейност за свой риск и за своя сметка и подлежат на осигуряване.”

Понеже моят начин на изказване е по-приятен от този на бирниците, ще преразкажа със свои дума каква е идеята на Красимир Стефанов. В нея има два ключови момента. Единият е, че писането на блогове е полагане на труд, следователно този вид трудещи се трябва да се осигуряват. Другият е, че писането на блогове е и осъществяване на стопанска дейност, защото в нея са намесени приходи и разходи. Разходите са абонаментната такса за интернет и домейн, сметките за тока, който харчи компютъра и може би амортизационните отчисления от стойността на ножичката, с която блогърите си режат ноктите, за да не чаткат силно по клавиатурите в тъмните и тихи нощи. Приходите, разбира се, не са от това, че някой ти плаща, за да ти чете блога, а от някъде другаде, откъдето са ти дошли пари, за да си платиш домейна, хостинга, трафика, тока и (евентуално) ножичката и които пари ти трябва да кажеш как си спечелил и дали си платил данъци върху тях. Ето през призмата на тези разсъждения писането на блогове според Красимир Стефанов е едновременно и трудова, и стопанска дейност, върху която блогърите следва да си плащат осигуровки, за да могат един ден логично и с достойнство да се нарекат блогъри-пенсионери.

Не знам дали, когато е развивал тази идея, началникът на НАП си е давал сметка, че всъщност излива принципен фундамент, но това е именно така. Въз основа на разсъжденията му е неизбежен следният извод, налагащ се със силата на аксиома:

„Трябва да плаща осигуровки всеки, който върши нещо или харчи пари за нещо”

Още утре, ако обичат, всички ученички, които си водят дневници или поддържат лексикони, да се явят на определените за тази цел места и да започнат да си внасят осигуровки! По смисъла на горната дефиниция воденето на дневници и попълването на лексикони си е чиста проба дейност стопанска и „трудова дейност за свой риск и за своя сметка и подлежи на осигуряване”. Разните там филателисти, рибари, ракетомоделисти, делтапланеристи, стопани на папагали и аквариумни рибки, цветарки и плетачки на макраме също да бъдат така нежни и добри да започнат да се осигуряват. Да се осигурява също и всеки, който харчи пари за нещо: за боза и баничка, за дърва и въглища, за ракия и салата, за моливи и тетрадки, за книги и за кино.

И аз, да си призная накрая, види се, също съм от сивия сектор, защото върша куп неща, за които не се осигурявам. Например много често, тъй както си седя, се заплесвам и започвам да си бъркам в носа. Знам, че е рисковано, знам че мога да си пукна синузита или пък да си извадя някое око, но го правя за свой риск. Очевидно го правя и за своя сметка, защото никой не ми плаща за това да си бъркам в носа. А, като се замисля, не би било лошо…


http://sulla.log.bg/article.php?article_id=29087


_______

Престъпници таквиз!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Метни го в "Смях". Някой който не се изнервя на такива глупаци както аз правя може да го оцени.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eto go simpatiagata :)

http://personi.dir.bg/person.php?id=208&view=gallery
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 5:58 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Познавам го.

Кара Ауди 80.

:-)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 6:02 pm    Заглавие: Re: :-) Отговорете с цитат

RG® написа:
Кара Ауди 80.
:-)))

Тоя ще да е с някакъв бесен тунинг!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dalibg



Регистриран на: 15 Юни 2005
Мнения: 528

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 6:29 pm    Заглавие: ам Отговорете с цитат

трябва да се забранят тези блогове и форуми ... разпиляна енергия е това ... и пари ... и осигуровки ... и тук всички сте забранени ... тройно осигуряване за вас ... и данъци ... ше рекламират те ... "с гугълу биснес ши праят" ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе, тука виждам аз конфликт на интереси - земат от паничката на онез, със занаятите :)
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе от де се пръкват тези Г****Е неземни. Нямат ли край. Как все на плиткоумни управници попадаме.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 8:37 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Сега, Врабчев, да не забравиш да впишеш този си пост в данъчната декларация!

Един финансист ми каза, че за него дължиш на НАП 11 стотинки!

:-)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да, а таксата за да си внеса 11-те стотинки ще е 70 ст. в определена от управниците банка. Знаем я ние системата :)
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 8:46 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Пиши, пиши...

Те се трупат!

Да не си въобразяваш, че ша пишеш безплатно!

:-Р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

РГ, до тук дължиш на данъчните 417,23 лв от натрупани постове само във този форум
Като се сметнат и лихвите за 5 години назад - става доста стабилна сума
А като прибавим и другите форуми - ще продаваш нивите на тати май;-Р
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И горното е без ДДС!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето защо РГ се е впрегнал толкова. те заради такива като теб го правят, че много им мътиш водата. Аз пиша пестеливо и ще мина по-тънко :)
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Юли 23, 2009 11:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А за пишещите в Представяне трябва да е двойна осигурителната тежест.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2009 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Sami написа:
А за пишещите в Представяне трябва да е двойна осигурителната тежест.


И глоба, задето нямат още ценз от модератор - нейде около 2 000 лева, 50% ще отиват във фонд изложби, останалото за държавната хазна.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2009 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък ми хрумва, че собствениците на Графила (щото нали е частен форум) бая данъци трябва да се оръсят за всичките години от дондуркането на форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Пет Юли 24, 2009 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега ми се изясни защо има раздел Представяне....
Да могат Модераторите да си изкрънкат вредни от държавата :D
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov