Graphilla.com :: Преглед на тема - Филми...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Филми...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 12, 2009 8:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mira написа:
Ами аз имам един фундаментален въпрос относно тоя филм:
Тез скаридки що аджеба кацнаха на Земята първоначално? Гледали са некоя космическа реклама за котешка храна ли, що ли?

и Мирка съм аз, Мима е майка ми. ;)


Aaa, proshtawai. :)

Inache az dalech ne smqtam che film naprawen po tozi nachin shte se haresa na wsichki. Prosto mi beshe interesno na koe ot mnogoto neshta deto mogat da ne ti dopadnat si obyrnala wnimanie.

Twa deto kaza mai ne e ot nai-golemite problemi na filma. Chowek ako se zadylbochi, mozhe da si nameri dosta po-seriozni prichini da ne go hareswa.

utre kato se dobera do swqstna klaviatura moe da si dowyrshim prikazkata :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

става... ;)

тука има спойлери, не чети между звездичките
****
А DR не им се е развалил дивайса, те просто откачиха тая пилотската кабина и я скриха. А той скаридчо събира 20 години гориво да я качи пак горе. Ей тва ме озадачи като начало, а след това:
Също така как се раждат децата?
Що не си ползуват оръжията дето са толко паурфул? Щото като гледах така или иначе не бяха много от бандата "We come in peace".
А и цялата тая работа с подписите ...
****

Ей такива неща ми се въртяха из главата през цялото време, че и за това може и да съм била невнимателна...
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А като сме в темата за филми да кажа и аз един ужасно любим, който май никой не спомена досега: Cashback
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно "Сектор 9" - неразбрах, защо трябваше да е толкова гнусен и неприветлив филма :) Така "дълбоко" законспирираната идея за расовата дискриминация ми се видя малко плоска. Добре че беше този пич в главната роля та да развесели малко филма :) Рядко ми се случва така да не харесам филм, но напоследък хамериканците взеха съвсем да прекаляват. Последно ме озадачиха с "Двойници"... А помня добрата стара роля на Бруси в "12 маймуни" и като направя сравнение ми става тъжно някак си...
Надява мсе новия филм на Тери Гилиам да оправи малко настроението ми във филмова насока! И нещо никакви ги няма филмите, които ги чакам. Поне Холмс да вземе да излезе вече!!!
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

District 9

Аз имах съвсем различни очаквания. Мислех, че ще е нещо като малко по-гъзарски досиета Х. Естествено подведен от трйлъра може би. Извънземни, "No one really knew what this place was" и така нататък... Така че не оправда очакванията ми, но за сметка на това ме изненада доста приятно.

CG-то предлагам да не го коментираме, тъй като никой досега не видях да се е оплакал от него. А то по моему си е брилянтно изпълнено. Готино CG има и в J.I. Joe например, разликата е, че там през цялото време е IN YOUR FACE и това някак е идеята. При District 9 е доста по незабележимо и интегрирано, което оставя поле за изява на самата история без да и пречи.

А историята (нещото с което ме изненада и впечатли) засяга едни социални отношения вътре във и около една общност - малцинство, коятно на всичкото отгоре притежава нещо което представлява интерес в световен мащаб. Оръжия технологии и т.н.

Има едни събития в южна африка започнали преди... сигурно 50-60 години и развихрили си преди 15-20 известни на света като Апартейд. Аз не съм много наясно по въпроса и погледнах в уикипедия да видя какво точно е ставало. Може на когото му е интересно и не е запознат да направи същото.

Сега, не знам дали филма представлява "извинение" за апартейда, както някои мои познати предположиха и честно казано не ми се задълбочава толкова много в такива политически теми поради ред причини, някои от които са, че не съм толкова умен и запознат и най вече щото смятам че не е необходимо.

Факт е че District 9 е задраво стъпил на тези реални събития, и ги ползва за основа, което го прави доста по-близък за осъзнаване най-малкото. Независимо от присъствието на извънземни. Според мен, спокойно можеха да ползват цигани или всякаква друга малцинствена група, но сигурно нямаше да е съвсем същото.

Та филма се върти около тези неща, които се случват около главната история на MNU агента и т.н. абе гледали сте го, знаете за какво става дума. Самото представяне в този документален вид само подсилва общото впечатление и добавя доза "достоверност". Натурално и гнусно? Може би прекалено гнусничък, но целта си остава същата.

Не вярвам да се хареса на всички. Доста хора ходят на кино с идеята за приятно прекарване на час два. Лично аз го получих, но виждам и къде им се къса, на хората на които не им е допаднал, с представата за приятно прекарване.

Лично аз бих го гледал още няколко пъти (и ще ми е за 5-ти 6-ти път), без да се вълнувам особено от евентуално застъпените политически теми, защото за мен си е eye candy и си ми хареса и без да се опитвам да му добавям смисъла и посланието който може би носи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Шпацето мноо вярно дума...
а Мая още съвсем мъничко и почват през седмица-две да излизат...
"двойниците" туй което ме е яд че ходейки с други хора на кино гледам подобни посредствени филми и още не успявам да ида на UP...
Двойниците е филм с добра идея/сценарий и актьорска игра и една посредствена рижисура!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

UP си е страхотия!! Много силно го препоръчвам.


За District9 тва което съм се опитал да кажа е, че може да се гледа по няколко начина.

1. Як екшън със страхотни ефекти.

2. Много смислен и дълбок филм.

3. Бе апартейд сиебаломайката, има нещо дълбоко в тоя филм дет не го схващам съвсем, ама щом го има и е толкова дълбоко, трябва да е яко. (май пърсънъл фейвърит :))

4. Бе имаше някакъв скрит смисъл ама не беше достатъчен да направи филм.

5. Гнусно и безмислено, не виждам кво толкова се прехласвате.

Аз ги разбирам всичките изброени и както в повечето неща в тоа живот съм некъде посредата :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да споделя и аз някои от любимите ми филми :)

Meet Joe Black /Да срещнеш Джо Блек/
What Dreams May Come /В Какво Се Превръщат Мечтите/
Peaceful Warrior /Спокойният войн/
Million Dollar Baby /Момиче за милиони/
August Rush /Аугъст Ръш/
IP man /Ип Ман/
The Golden Compass /Златният компас/
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз лично отидох без никакви очаквания, без да гледам трейлър или да чета ревюта, един приятел се обади сутринта "-айде на кино довечера. -ок", даже не знаех какъв жанр ще гледаме, чувала бях името обаче...

Йоханесбург, дискриминация, добра ирония се е получила, ок
("апартейд" между другото е думата, може би единствената, и за щастие, която холанците са дали на света)

желязно цветенце накрая, сладурско, оптимизъм, отново ок

Между тези 2 момента обаче, в историята имаше доста други недомислени моменти, и документалния вид и IN YOUR FACE стила не ми помогна да го харесам повече. Социални отношения вътре в общноста, те не бяха застъпени много надълбоко. Много от образите ми бяха някак плоски. За CG-то нямам оплаквания наистина.

И не, не го мразя, но може би тези 2 часa можеше да ги прекарам по-добре.

Оценявам обаче факта, че филма предизвиква дискусия.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз докато си изпиша дълбоките мисли и той щпацера пак постнал.
Е те там към 4-5 ме търсете мен. ;)
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 13, 2009 8:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer - аз бих допълнила точка:

6. Идеята е ясна на филма! Даже прекалено ясна (аз зтавоа казах, плоска, щото беше твърде явно и за мен лично нямаше нищо ново - добре познатите гадости, които стават, показани по един нов гаден ъгъл - чрез извънземни).

Мен ми беше депресиращо-драматичен филма.
Смятам, че за да вървят нещата към по-добро и хората да стават по-човечни трябва да се правят смислени филми показващи несправедливостите и т.н. обаче има едно голямо НО - този филм много хора биха му се накефили заради скаридите :) и "трепането", кво кат е мизерно - това е ясно, но не на мен лично не ми стана нещо по-мъчно от този филм - Стана ми само гнусно :) Други ще се накефят. И това е...
Знам че има всякакви хора - и е добре, щом въпреки голямата депресия и грозота на филма - това помага да "бръкне в душата" - явно тука се разминават хората по вкусове... На мен така и не може да ми се повлияе никак. И не казвам, че сивотата пречи. Просто не ми е добре подплатена. Сещам се за куп футуристични-драматични филми с далеч по-смислен сюжет - това е :)

Казвам никак, защото е имало филми, които са ме депресирали доста дъготрайно, но като цялостно усещане съм оставала доволна от това, което са ми показали. Тук това липсва. Явно става въпрос за вкусове все пак и щом филма си има толкова привърженици не е случайно ;)

На мен ми харесаха само рекламите по вратите на WC-тата в киното :)

DR2 - а дано да почнат да излизат да ;)

"Двойниците" - може би си прав за режисурата, защото иначе като идея беше интересно ;)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalvera



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 459
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 15, 2009 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аа гледах 9 http://www.imdb.com/title/tt0472033/ допадна ми много, искам и на голям екран.
_________________
"Imagination is more important then knowledge"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия са се оляли с каста... ;)))
Не коментитрам стоиността на художественото произведение което се очаква да излезе по кината през 2010...
http://www.youtube.com/watch?v=YV_xrdpHKu0&feature=player_embedded
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А това пък е най-добрият филм за алпийски спортове... ever, тези хора вдигнаха летвата много високо и това ме радва и мотивира толкова радостно ;)

Progression
http://www.youtube.com/watch?v=fpu8cQGn1LY

Рядък случай, в който трейлърът ти поставя по-слаби очаквания, отколкото заслужава всяка от 90те минути в този филм.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
Тия са се оляли с каста... ;)))
Не коментитрам стоиността на художественото произведение което се очаква да излезе по кината през 2010...
http://www.youtube.com/watch?v=YV_xrdpHKu0&feature=player_embedded


Изглежда ще е доста смешно.
Обаче, за съжаление в каста липсват Чък Норис и бате Арни :P
Когато бях хлапе имаше слух за филм със Сталоун, Норис и Шварценегер :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cleos



Регистриран на: 15 Фев 2007
Мнения: 232

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Арни го пишат, че участва :).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Окт 18, 2009 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вярно го пишат, ама няма character name срещу името, сигурно ще е cameo... И Брус Уилис гледам е в каста. :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Сря Окт 21, 2009 1:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Deskov написа:
Ами да споделя и аз някои от любимите ми филми :)

Meet Joe Black /Да срещнеш Джо Блек/
What Dreams May Come /В Какво Се Превръщат Мечтите/
Peaceful Warrior /Спокойният войн/
Million Dollar Baby /Момиче за милиони/
August Rush /Аугъст Ръш/
IP man /Ип Ман/
The Golden Compass /Златният компас/


Meet Joe Black и на мен ми е сред любимите :)

а тези двата не бях гледала... наистина са много добри - благодаря!

Peaceful Warrioи
What Dreams May Come
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Окт 21, 2009 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

What Dreams May Come
можело е още да наситят откъм визия ама явно до там им е стигнъл бюджета... иначе красив с хубава идея и актьорска игра на Уилямс
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 21, 2009 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

What Dreams May Come - е наситен и с много емоция. Тежък филм си е ...
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 38, 39, 40  Следваща
Страница 4 от 40

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov