Graphilla.com :: Преглед на тема - PANTONE® huey™
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

PANTONE® huey™

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 9:07 pm    Заглавие: PANTONE® huey™ Отговорете с цитат

Някой има ли впечетления от този калибратор ? Ще се ползва непрофисионално и ми трябва бюджетно решение.
http://www.pantone.com/pages/products/product.aspx?pid=79
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тва е пълен ташак, нали си чувал, че евтиното ше ти излезе по-скъпо ... насочи сем към spyder (макар, че и той не е свет, но пак е по-добре) или най-добре поспести и си земи i1 - купи си ги от ebay много ама много по-евтино е
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не е ташак Муче
Я му виж името;-)

подържам горното
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Вто Сеп 08, 2009 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво все пак значи непрофесионално? Ще се печата ли нещо или да?
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От всички бангии, които са ми попадали най ми харесва Око1. Препоръчвам го!
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
The_Cat



Регистриран на: 27 Май 2004
Мнения: 289
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря Сеп 09, 2009 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От моя няколко годишен опит с Huey на Gretagmacbeth мога да кажа, че определено не е решението за калибрация на добри монитори за дизайн и препрес. Но, за сметка на това дава много добри резултати при монитори, които по една или друга причина не могат да бъдат пипани или калибрация при тях е почти невъзможна. За да бъда по конкретен в офиса си имам I1, който определено е решение за добра калибрация и върши чудесна работа на мониторите за дизайн. Но, като собственик :) ми се наложи да работя на един домашен монитор PHILIPS с TN матрица при който всякакви опити да се калиброва с I1 дадоха незадоволителни, на не кажа никакви резултати. Просто дървото си е дърво. С Huey обаче нещата не се получиха така. Мога да кажа, че малката джаджа се справи сама с казуса и в момента нещата, които излизат изпод дървения Philips са определено много близо до това, което печатам и до това, което се вижда на другите монитори.
Така че Huey e много добро решение за евтини класове монитори. Особено приятна му е функцията да си гледа амбиентната светлина през определено време и да променя стойностите на монитора в реално време, спрямо осветеността в помещението. Това е чудесно, когато нямате студио, в което светлината подлежи на добър контрол и е променлива спрямо външните метеорологични условия.
Разбира се с това не искам да кажа, че Huey е добър калибратор, но предназначението му е да е мобилно устройство, което можеш да си бучнеш на лаптопа или на компа в къщи и да получиш сравнително добри резултати с макс. малко бърникане. В общи линии софта сам си мери и настройва всичко. Единственото, което се иска е да се лепне на монитора и накрая да му се каже че искам да работя design, video, gaming или нещо друго за да настрои цветовете, яркостта и контраста близки до тази среда.
_________________
Design your mind
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Сеп 10, 2009 3:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Баба ви все с калибратор печатала :)
Валбо може по-добре да го обясни, ама калибрацията е безмислена без профили, и то свестни на всички устройства по веригата, че и за различните медии... Аз съм питала печатници за профили, но не са ми разбирали въпроса.
За нискобюджетни има едно устройство Valbo50Е CatchEye. От своя страна винаги досега съм работела с MyEye2.0 и полезния инструмент пипетка.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Името и цената ме поблазниха .И аз съм с един гаден Филипс в къщи и май е по добре вместо калибратор да спеста за монитор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 9:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Sami написа:

За нискобюджетни има едно устройство Valbo50Е CatchEye. От своя страна винаги досега съм работела с MyEye2.0 и полезния инструмент пипетка.



хехе
Не вземам по 50 евро - най много 20 лв ако ми е далеч, за да си платя таксито;-)
А на повечето хора е фри
Но наистина не си заслужава покупка на нещо, което калибрира със съмнително качество
А и евтиния спайдер, пак е толкова. Разликата със скъпия е софта. А за него си има бакалия...

Сами - не става с пипетка само
Калибрацията, си е калибрация, не че пак не цъкаш, само дето вече си спокоен за визията като цяло
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Сеп 11, 2009 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах предвид, че калибрацията е многостранен процес. Не става дамо с калибратора. Участват още устройства, които ако не са калибрирани, то няма никаква значка дали ти е калибриран монитора.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov