Graphilla.com :: Преглед на тема - ARTEC Website by Despark
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ARTEC Website by Despark
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пет Окт 02, 2009 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да имаш право, искахме грида хем да е като логото , но и да са прави форми вътре , кубове , триъгълници за това има лека разминавка , стрелките ако ги бяхме направили по грид-а точно щяха да са леко разтеглени някакси , пробвахме , не стоеше добре. Като цяло искахме да направим различен концепт всичко диагонали - идея от логото, а не поредния сайт от този тип , имаше много изисквания от клиента за много филтрация , различни вюта и т.н. , мисля че постигнахме най-важното,нещо наистина различно и елегантно , от пръв поглед попадаш на най важната част - Портфолиото и т.н. :)

Просто искахме да избягаме от клишетата.

Мерси на всички за коментарите още веднаж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 3:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Malvin написа:
VirenEngel написа:
аз не виждам какво може да се обсъди тук ...
дизайн няма
има флаш скрипт ...



За това ще си останеш просто Темплейт Дизайнер в стил 2004 година.
Като почнеш да виждаш някои неща тогава давай някакво компетентно мнение.

П.С. Ицо, мерси.


имаш предвид че повече от няколко фенси скрипта не можеш и трябва да дефинирам пълната липса на таргетирана атмосфера и поне някакъв детайл в ВСИЧКИТЕ ти визии - като нещо което е дизайн ?

нагли пичове с порфолио като толетната ми хартия ми се заяждат от 10 години ... аз ползвам поне Милде - един вид - мирише хубаво.
и точно от тоя флаш разбирам колко си чувал за интерфейс и интиутивност. тия сайтове там за готови флаш скриптове и уроци трябва да ги забранят. правили са ги девелопери - не дизайнери ... както и този сайт ... като правен от девелопер който е счел за ненужно да работи с дизайнер защото много си е въобразил че ги ВИЖДА нещата :)

както споменах дизайн НЯМА
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Нед Окт 04, 2009 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами според твоите критерии явно няма. Няма глоси и заоблени панелчета като твоите неща, ама аз си мислих, 4е тая мода мина преди няколко години. Виж не искам да разтягаме тая тема с ненужни спорове, приемам всякакви коментари, които са обосновани и се опитвам любезно да им отговарям , оба4е като видя коментар като твоя, които нищо съществено не ми казва , освен че искаш да ми покажеш колко си велик , тва малко ме дразни , предполагам и всеки друг. Кажи това не ми харесва, онова оправете , ама безсмилен коментар не помага тука :). Аз все още си мисля че форума е да си помагаме. Помогна на всички, като каза каква тоалетна хартия ползваш , за друго не май :)

Всичко най-хубаво. Мерси за коментарите на всички, особенно на полезните от тях :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен като цяло сайта става. Флаша (скрипта:) ) го прави да изглежда. Иначе честно казано не ме кефи как изглеждат "проектите" , може би ако има още нещо например име на проекта или каквото и да е освен правоъгълната картинка ще е по-добре. Имаше някъде видео и само заради таймлаин-а отдолу изглеждаше по-завършено.

А между другото има бъгче с тва "wall vew" и другото, по някое време се показват и двете едно върху друго , поне ако се ползва "back" на браузъра, тогава го забелязах.

И последно, понеже явно е станало доста деликатно положението с уеб дизайна (много модни тенденции, течения, школи и т.н. а всъщност всичко е кунг фу :)), та може да се направят подраздели - glossy, web 2,3,4, flash, old scoo и т.н. та хем от другите раздели във форума да ги е яд че си нямат, хем тука да има мир ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 11:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ще дам кординати на Ицо от де да отреже една здрава дряновица...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mi_ro_to - Има име на проектите под всяка картинка. При ролл овер даже имаш информация колко картинки и видеа има в даден проект , както и един куп филтрации на самите проекти :)) , за другото 10x ще го погледнем :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам предвид при предледа на снимка или видео на проекта когато е само правоъгълна снимка а не листинга на проектите. Просто малко странно ми стои, особео когато е по-светла снимката :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами това са снимки КЪМ проекта , самия проект си има информация за него , няма нужда на картинките да пише нещо, а светла картинка по принцип означава че е Текуща - има и една лилава рамка около нея , т.е. нея гледаш в момента :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и мен ме кефи, много обичам такава визия... ама му вдигнете малко контраста че има места на които елементите наистина се губят
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я ... к'во става тука :)

Аз мнението съм си го казвал, но пак да кажа... това лилаво... :(

Иначе good work!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

лилавото е много актуално в момента :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
The_Stupid_one



Регистриран на: 03 Юни 2005
Мнения: 64
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Identity, цвят, ала бала - ОК. Мазни движенийца, хубави снимчици - ОК. Харесва ми минималистичното изпълнение.

Но..

Липса на контраст, дребен шрифт, неинтуитивна навигация (особено ми беше трудно да разбера, как да се върна в списъка с проекти) - това са слабите страни на проекта според мен, все неща свързани с това пусто usability.
_________________
Цъкам си OpenCart теми и сайтове за Здраве и медицина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лилавото си е техния цвят, на което си държаха :) , за да се върнеш в проектите има два начина , едния от Менюто - Порфолио , другия Back to Wall :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Окт 05, 2009 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ico написа:
лилавото е много актуално в момента :P


Абе актуално, актуално колко да е актуално :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ndesign



Регистриран на: 09 Апр 2004
Мнения: 449
Местожителство: DE

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Такаа, здравейте.
Като цяло избягвам да пиша тук, но този път и аз имам какво да отбележа.

Първо сайта/скрипта има малко бъгове, след малко браузване получих следните екстри

1. Една от линиите си остана перманентно
http://i33.tinypic.com/2uzwdjl.jpg

2. Скрипта заби, показаха ми се стрелките, страничния триъгълник с инфото не се прибра...
http://i35.tinypic.com/2nrqb7s.jpg

Колкото до дизайна... цялостно сайта има вид на галерия с картинки (а такива колкото щеш с каквито искаш форми), дали ще са сгради или бельо не мисля, че ще има особена разлика... с нищо сайта не ме кара да мисля за архитектура... честно казано дори блога на Zaha Hadid повече ми лъха на архитектура (а той е изцяло типографски) http://zahahadidblog.com но това си е мое мнение и не го натрапвам, вкуса е нещо субективно (а и фактора клиент не е за пренебрегване)... с малко фиксове, доизглаждане и според мен някакъв цветови акцент в сайта нещата ще станат... за клиента :]. Пък нас графилци, по-трудно ще ни задоволиш всички хахахах (зловещ смях, гръмотевици... простотия... много кафе днес...)

Поздрави
_________________
Portfolio | Prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ndesign



Регистриран на: 09 Апр 2004
Мнения: 449
Местожителство: DE

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

нямаше едит, исках да добавя и това:
ето ти малко рекламки, просто така за инспирация: http://www.oktobor.com/#/work/tiger/
_________________
Portfolio | Prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

основно ми допада с изключение на леко недомислени детайли...
фонтовете/сайз цвчт и пр... на места прекалено тъмни и нечетливи или пък прекалено дребен шрифт

навигациони проблеми... скрола на инормацията почти не се забелязва...
там където карето информация се скрива остава парчета от теьта които е можелело да ги скриете с един градиент бленд ...

общо взето има косури в дребни детайли предимно...

допада ми събнеюто на галерията като идея. като изпълнение е можело още малко да го помислите като скрипт и анимация на появяване на менюто.

нещо долу дясно менюто и информационото поле за кърент проект ми стои леко откъснато и дистанцирано.. бих си поиграл да вида дали точно в тая част на екрана е най-удачно позициониране на тая информация.

като цяло ми идва прекалено тъмно за "моя вкус"..
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

доста граматически грешки но пък се надявам да ми се разбира...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Malvin



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе , разбира се всичко , мерси за коментара :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 06, 2009 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.behance.net/Gallery/Alpha-1-Association/194438

веднага се сетих за сайта ти :) Не че казвам че си копирал или нещо такова, просто се сетих за сайта
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov