Graphilla.com :: Преглед на тема - Fontan2: Print
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Fontan2: Print
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 12, 2009 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да раздвижим още малко, с вече готовата книга.

Като изключим няколко дребни (следпечатни) проблема,
следствие на "прословутата българска трудолюбивост",
останалото е ок.


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 09, 2009 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

38 Old School Times / №10
Промо вестник





Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Сря Дек 09, 2009 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз и предния път не разбрах, и сега не мога да светна ... като какво е това всъщност, какво се случва с него, кого цели това упражнение ... такива въпроси имам
_________________
Too much trabaho!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

факт: тези като нас де не го разбират не таргета на тоз вестник ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 12:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

каките в О-та без снежинки ми харесват повече.
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 1:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А, ок.

SIMPLI, това всъщност е... ммм... ъпгрейднат флайер. Тоест, пак има функцията на флайер - рекламира дадено събитие - но е под формата на вестник (23/32,5 см, 4 страници).
"Офертата" е за следващото парти, а снимките са от предишното. Хората си виждат снимките и се радват. Лично аз, също като Zing - не съм ходил все още ;)

SPIT, снежинките ги вкарах в последния момент. На ръба на кича са, ама кога да ги използвам, ако не в коледния брой :))
Имах известни колебания, но в крайна сметка нямам проблем с тях. Този път наблегнах на О-тата и оставих едно F за дразнение :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тупа лупа е весника! ЯСНО?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 2:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

харесва ми на мен
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми харесва, че разпознавам работата ти веднага. Имаш си стил, следваш си ги стъпките, нещата се получават.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За мене е глупост на хартия да обясняваш топ синглите на броя, но това не е твой проблем всъщност.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е Михайлов, трябва да се забранят всички музикални списания, вестници и тем подобни :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това сега силна типография ли се води? Питам за да знам, защото на мен ми стои слабо. Не само тайпото ...ами целия лейаут изглежда, така сякаш основната цел е била запълване на място и самоцелни типографски заигравки. Кафявото някакъв бронз ли е? И харАтията каква е? Защото ако е офсет, фотографиите не са обработени, както трябва. А ако не е офсет се бие с концепцията-Олд скуул...
Като цяло на мен ми стои, като "нищо".
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
Това пич, е типографията такава каквато я рзбирам и правя към дадения момент, и конкретно за това издание.
Дали е слаба или силна всеки преценява сам за себе си, както виждаш.
Интересно е, че на хората на който им допада, на мен пък ми допадат техните работи (почти винаги).
С останалите говорим на различни езици (почти винаги). Голяма работа - никой няма да умре от това и всеки си прави нещата както ги разбира.
Другото интересно е, че се кефя докато ги правя и си изкарвам парите с подобни неща, от което няма как да не се кефя.
За бронза и офсета ще те оставя да поровиш в предишните постове. Виждам, че ти е интересно.
Други въпроси имаш ли?
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я и аз да взема да питам нещо:

офф топик/

1. Бе аз ли нещо не съм наред или често във форума се коментират някакви тотално несъществени неща по даден проект!?
Не става дума за харесване или нехаресване, а за смислени коментари.
Пускат се във въздуха някакви думи... в пристъп на глупост ли... от неразбиране ли... не знам.
И не говоря за моите неща, говоря общо.

2. Понякога ми се струва, че положението става на живот и смърт и коментарите далеч прехвърлят добрия тон.
Тук всички сме колеги, в края на краищата. Не вярвам някой да се е взел толкова на сериозно, че да има такова ожесточение.
Също не вярвам и да си говорим така "на живо".

Мм?

/офф топик
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпроса дали е силна или слаба типографията по-скоро не беше адресиран конкретно към теб...
Това с различните езици... има малко оточнение. Едно е да говориш на друг език и да не те разбират, а съвсем 3-то да говориш развалено и да не те разбират.Нали така?
За хартии, мастила, тенологии и тн. питам да. Все пак форума е за печатен дизайн не графичен дизайн. Нали така? Почти никой не описва тези неща, които са голяма част от дизайна на крайния продукт. Ако си говорим само за картинки...друга тема.
За това, че си изкарваш парите с тези неща...не схванах защо го написа, но карай.

И в крайна сметка е хубаво да се запази добрия тон.Наистина.
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rostislav написа:
Въпроса дали е силна или слаба типографията по-скоро не беше адресиран конкретно към теб...

Викаш, ти го пишеш на друг, пък то при мен излязло да му се невиди :D
Ми сори тогава :D

Писал съм за пантона и офсета на вестника вече. (за книгата също съм писал, както и в представяне за принт преди 2 месеца).
Специално за теб: пантон 876 + черно. Вестникарска хартия, леко жълта, но не всички броеве за съжаление, защото живеем в... знаеш.

Форума:
Печатен дизайн и предпечат
Форум за дизайн на печатни продукти от всякакъв вид.

(и подзаглавието е важно:)
И аз не виждам много хора да пишат за технологиите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не пишат, защото ще си пишем 7-8 човека само
Пък ние си имаме и телефоните;-)

Колкото до типографията - аз и предният път ти го казах, използването на един похват на много места (запълването на буквите) се поизтърква по някое време.
На теб ти е любим, а и стила "вестника" е такъв, но мен не ме кефи кой знае колко
Смесването на няколко шрифта и серифните капители в италик - пък направо ме дразнят
Но аз съм стар и закостенял - не ги разбирам новите тенденции;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
F2



Регистриран на: 06 Окт 2009
Мнения: 281
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е 'айде стига се състарявахте де :))
И аз след 1 месец и 1 ден ставам на 39, 'ма к'во от т'ва!

Брой с по-незапълнени букви не съм правил за вестника :)
Като изключим разните там лога, шрифтовете са 2.
Виж, големините и начертанията са повече, особено на серифния.
Италика ми е любим :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повечко са
Имаш заглавка в изкилиферчен готик шрифт. Това не можеш да го смениш, но си е шрифт. После имаш олд скул в дясно

Вярно е че са по дифолт, но са си доста активни като шрифтове и натоварват останала визия.
А италика може да ти е любим, но според мен заглавие само капителки в сериф ,с много малки изключения, не стои добре. Особено италик

Виж италика на редовни серифни букви е красиво нещо
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fontan2 написа:
Така е Михайлов, трябва да се забранят всички музикални списания, вестници и тем подобни :)


Това няма общо с дизайна.
Ако не ти харесва си е твое право.

Ако държиш мога да пусна класически "ники-михайлов-символа 250+" пост защо никой няма да чете обложки на сингли на хартия.
И що каниш DJ a той идва с лаптоп.
И защо никой не се интересува от ежеседмичните мейлове на juno.co.uk където по стилове ти списват най-новите сингли.
И как новото поколение не знае за какво се ползва миксер а грамофоните са музейни експонати за тях.
И как се пускат платени релийзи по форумите, че даже не се купуват и mp3ките от артиста, камо ли виниловите издания...
Ама не е за това темата.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Страница 5 от 9

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov