Graphilla.com :: Преглед на тема - Електронен дневник.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Електронен дневник.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
xnapflyice



Регистриран на: 17 Ное 2006
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Съб Дек 12, 2009 10:34 pm    Заглавие: Електронен дневник. Отговорете с цитат

http://twopointzero.hit.bg/

Моля за коментари и критика.
_________________
8teen
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
123acrime



Регистриран на: 05 Юли 2007
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Пон Дек 14, 2009 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятно е... цветовата комбинация ми е от любимите... но дали е удачна за темата не зная. Малко грубее надписа МГ "Д-р Петър Берон" също така и на менюто може още да се пипне typo-то. При новините като че ли въздух не достига...
Като цяло си е ОК :) според мен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не мога да схвана какво ще му е съдържанието на тоя сайт... инак всичките елементи не е лошо да ги лифтнеш че са изглежда малко като дялани с теслата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Вто Дек 15, 2009 5:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това така вляво ли ще бъде подредено? Че на по-големи екрани стои малко странно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 16, 2009 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chono написа:
Това така вляво ли ще бъде подредено? Че на по-големи екрани стои малко странно.


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Чет Дек 17, 2009 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zaheto написа:
chono написа:
Това така вляво ли ще бъде подредено? Че на по-големи екрани стои малко странно.




именно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Чет Дек 17, 2009 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не ми е удобно за четене, не схващам идеята на съдържанието какво ще бъде. За мен такъв подход към уебсайт е самоцелно направен дизайн.

По отношение на дизайна - не са подравнени нещата, не са пипнати, няма ритъм и поток.

Не съм сигурен за цветовата схема, но това е както казах - зависи от съдържанието, което на мен ми е тотално неясно какво трябва да бъде.

Центрирай го дизайна, че е много неприятно така както е в момента
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Сря Яну 20, 2010 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хубав xxx-mac темплейт
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
xnapflyice



Регистриран на: 17 Ное 2006
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 1:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Благодаря за коментарите. Сайтът ще бъде центриран, а в показания пример имахме малък проблем с кодирането на фона.

Относно подравняването, опитвах се да спазвам навсякъде едни и също отстъпи и подравнявах елементите по www.960.gs. Цветовата схема беше избрана поради основната идея на сайта. Да представи нещо различно и модерно от съществуващите подобни сайтове.
Съдържанието е в процес на разработка, но може да добиете по- добра представа от тук. Механизмът е следния:

1. Потребителят влиза в началната страница и може да потърси за определен ученик или да го избере по випуск-клас-ученик.
2. След избирането на определен ученик, потребителя е прехвърлен в страницата на ученика. Погледнете я тук.

Надявам се да пишете отново. Поздрави.
_________________
8teen
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

незнам хедъра и навигацията са ми много "бледи" в сравнение с "контента" и това розово-лилаво, ако го замениш с някакъв друг ццвят ще придобие, къде къде по-подреден и хубав вид. А в контента много голямо "тайпото". Лично мнение ^^
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kingBMF



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 294
Местожителство: Liege, Rue de Serbie 99

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам защо не си ги казвате направо нещата. Хедъра, медъра, потоци, ритми и прочие...

Момче, това е супер кич, не знам кой ще е този дето ще седи в тази шарения да търси някакво инфо за некой си, ми те ще му изтекът очните ябълки бре. Като искаш да е шаренко, хубаво, остави само фона отзаде и отам карай по-чисто. Какво е това? Само слайд бутона на ифона липсва тука. Това ако е модерно нещо, в България щяхме да сме Долче и Габана-та на уеб-а.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пон Яну 25, 2010 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добре, този е-дневник е насочен към учениците, които искат да си проверяват оценките. към тези, които няма какво да правят и искат да проверяват на другите, или към родителите, които държат децата изкъсо и не вярват на традиционните хартиени средства? Кой го попълва? За модерно, модерно ще е, ама тук ми е малко самоцелно, можеше да не е в цветовете на нощен клуб и пак да е модерно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daskaloff



Регистриран на: 10 Ное 2009
Мнения: 61
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 10, 2010 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако се намали малко лилавото...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Апр 15, 2010 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

xnapflyice, мисля, че този дизайн страда от същата диагноза, която опитвам да се излекувам и аз (предполагам ще се бориш след известно време и ти) - визията е прекалено шаблонна и неподходяща за темата на сайта. За iPhone app окей, но в случаят говорим за известно количество големи панели с информация, които ще трябва да бъдат подредени табличко: оценките.

Бих се ориентирал към друг style direction. Нещо в този дух: http://www.virgin.com/people-and-planet/
http://www.squarespace.com/
http://www.pomagalo.com/
http://www.nosotroshq.com/index.php
http://sprouter.com/

Особено последното като се замисля би било адски приятно за такъв проект - семпло, зеленото и цветчетата - символ за зеления и неопитен ученик, желаещ да се развива (растежът на цвятата) :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov