Graphilla.com :: Преглед на тема - Таблет питане :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Таблет питане :)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 11:01 am    Заглавие: Таблет питане :) Отговорете с цитат

Вчерa се нервирах и отидох най-накрая до ADCOM и си купих писалка за таблета /понеже ми бяха подарили един wacom bamboo преди време без писалка/.

И понеже преди имах проблеми с ръката с някакъв прещипан нерв и ходих на раздвижване сумати време. Лекаря ми каза че най вероятно е от мишката на компютъра. И затова съм решил сега да зарежа мишката и таблета да си го ползвам и за мишка. Но ми е доста тегаво все още... особенно натискането на десен бутон. Може би аз не държа писалката както трябва. По удобно ми е като я държа ниско долу, но така няма как да натискам бутоните горе. Та питането ми е: Има ли някъде някакъв гайд или упътване за това как се работи с таблет? Как точно се държи писалката и т.н. Ще бъда много благодарен :))) Ето това е таблета ми и писалката /мишката я нямам/:

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм със същия таблет - не съм се замислял за някакъв "по-специален" начин за държане на пен-а: държиш го както държиш писалка и с палеца натискаш бутоните. Аз съм ги нагласил на right и middle бутон от мишката. Може би просто ти трябва малко повече време да свикнеш :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да за писалката се усетих вече ;) По важното ми е полежението на ръката че нещо започнах да се уморявам повече от таблета от колкото с мишката /Може би защото още не съм свикнал незнам :)/. Иначе следващият ми въпрос щеше да е за настройките. При мен са следните:



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако ти е за бутоните на писалката.. аз съм свикнал показалеца да го ползвам за това... единствения начин да ти се умори ръката от работа с таблет е да стискаш писалката...

настройките пак са според човека...
намали 2клик дистанция... ще имаш проблеми със селекция в ФШ...
аз съм с по-чуствителен прешър... пести върхчето на писалката .. с колко резервни връха си я купи?

въпрос на навик е предполагам... аз щом дяболо2 съм играл на таблет начи става...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
ако ти е за бутоните на писалката.. аз съм свикнал показалеца да го ползвам за това... единствения начин да ти се умори ръката от работа с таблет е да стискаш писалката...

настройките пак са според човека...
намали 2клик дистанция... ще имаш проблеми със селекция в ФШ...
аз съм с по-чуствителен прешър... пести върхчето на писалката .. с колко резервни връха си я купи?

въпрос на навик е предполагам... аз щом дяболо2 съм играл на таблет начи става...


Ок ще намаля 2клик-а и ще направя по чуствителен върха :) Иначе 75 лв писалката без нищо друго само писалката в кутия ;)от Адком
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ползвам показалеца за натискане на бутоните, държа писалката както си държа молив. Работя с Inutos3 у дома и Intuos2 на работа a в стария офис бях с Bamboo. Мишка не ползвам, конфигурирал съм по-ниския бутон за right-click а високия за middle-click. За всичко се ползва, браузване в нета и работа, без изключения. Един колега натиска бутоните с палец, защота така му е по-удобно мисля че няма правило за това как се държи. Досега не ме уморявал никога, може проблема ти с ръката да се обажда пак. Пробвай различни конфигурациии на настройките, както и да натискаш бутоните с показалец, може и да се получи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сетни си единиq от двата бутона да ти е "double click" този "pan/scroll" на бутон ти е безмислен след като имаш ring
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много странно...аз преди година си купих същия таблет от същото място и получих писалка с него барабар с 3 резервни връхчета, но пък не са ми дали мишка вобще (the bastards)

btw...аз също държа писалката мноо ниско и натискам бутона с палец (но не ми е мноо удобно)
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено по удобно ми е да натискам копчетата с палеца :) Иначе послушах Ицо и си го направих единия бутон Double click.

Иначе за ръката, неудобно ми е че ми седи на ръба на бюрото. Ако бутна таблета на вътре за да не ми седи ръката на ръба пък не ми е чак толкова удобно... :))) Но ще видим тази работа, дано свикан :))

Благодаря на всички за съветите ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:
много странно...аз преди година си купих същия таблет от същото място и получих писалка с него барабар с 3 резервни връхчета, но пък не са ми дали мишка вобще (the bastards)

btw...аз също държа писалката мноо ниско и натискам бутона с палец (но не ми е мноо удобно)


LOC аз само писалката си купих, таблета ми е подарък от на брат ми заложната, някакъв наркоман го е заложил за 20 лв без писалката :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zaheto, спорт му е майката от сега нататък, щото мозъка е хитряга деба, изолира мускулните групи които не ползваме и ги отебава тотално и да ги менкаш мишка-таблет целодневно, че си е ебало пушека, стария се беше плексясал от върха на пръстите ча до задника цялата десна половина :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с ръба не ми звучи изобщо добре. Ръката ти трябва да е на бюрото, на мен самото бюро ми поема тежеста на ръката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zing и аз нещо като плексит бях хванал...

Иначе ето къде ми пада цялата тежест и затова се притеснявам, и понеже съм дългич и ако си вдигна още стола нагоре ептем нестава....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 1:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е това ти е лекраството http://www.sportdepot.bg/products/fitness/dumb-bells/dumb-bells/1607-dumbel-s-cherni-diskove-15kg че с тези компютри инвалиди ше станем :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия дни ще си взимам една целогодишна карта за Спа център .В цената влиза: Фитнес, сауна, парна баня, джакизи, басейни /топли и студени/, стая за релакс и още сумати работи :))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

моя съм го настройл кат допра и задържа цък да ми изкара десния бутон... и мене не ми удобни тиа копчета деба, ем от 98-ма имам таблети...

Аз counter-strike играех навремето с таблета... беше яко... чертичка, чертичка хоп кръстче :-)))
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никога китката на ръба на бюрото... и ползвайте бюра с обли ръбове.

Синдром на карпалния тунел се създава лесно, казвам го от горчив личен опит и на Приятели.

Решението при мен - бюро с объл ръб, изместване на мишката навътре и най-вече... катерене 3-5 дни седмично, като бях само няколко месеца по-късно... а преди това на хапчета и с постоянни болки в 3-4 пръста и китката.

Пикс от скоро ползва Bamboo Fun, който е и един огромен тъч пад и човек може да си метне мишката в шкафа - мисля скоро да я питам как е :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dr. Zing написа:
и да ги менкаш мишка-таблет целодневно


Д-р Донков, не смятате ли, че независимо от дивайза ако ръката на пациента е в едно и също положение дали държи плъх или клечица он па ще си го набие надълбоко! :)

Както каза Д-р Донков, само спорт ш'тъ опрай :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж катеренето определено е един доста добър начин да се справиш/избегнеш RSI-a, а като есктра получаваш и подобрение в техниката на чупене на орехи.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм сложил таблета в подвижната част на бюрото (дет се приплъзва, не знам как и викат) леко в дясно, там дето трябва да е клавиатурата. Последната пък е горе. Абцолютно никакви проблеми с ръката (дясната), понеже получавам естествена сгъвка под прав ъгъл и не я подпирам.
Обаче имам едни гадни болежки между показалеца и средния на лявата - с тоя левия израстък постоянно буча клавишни и буквално е станал продължение на клавиатурата.
Абе само аз ли не ползвам тъпите бутони на писалката?

.:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov