Graphilla.com :: Преглед на тема - секция АНИМАЦИЯ?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

секция АНИМАЦИЯ?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  

секция АНИМАЦИЯ?
ЗА
72%
 72%  [ 21 ]
ПРОТИВ
27%
 27%  [ 8 ]
Общо гласове : 29

Автор Съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Нед Яну 31, 2010 7:11 pm    Заглавие: секция АНИМАЦИЯ? Отговорете с цитат

би било приятно да има подфорум за анимация.
но, това е мое мнение, вие какво мислите?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако сте убедени и вярвате, че това ще ви даде стимул за повече работи за показване... и привличането на други талантливи хора, тогава ЗА.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 12:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм напълно сигурен, че това е добра идея, но ще ударя едно рамо от колегиалност. =)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 1:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Давайте смело :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Удрям и аз рамо. Ако се пръкне само дали ще остане затворена за "неаниматори"?

.:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно от къде се е появила идеята, че Графила е място демократично и нещата се решават чрез гласуване от потребителите!?!

В крайна сметка не ли по-лесно Bio, LOC и Dash да си разменят скайповете и да обсъждат наболели аниматорски теми:)

Сега извъм шегата, мислите ли, че подобен раздел ще има повече от 1 нова тема на месец, че да оправдае съществуването му?
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
Сега извъм шегата, мислите ли, че подобен раздел ще има повече от 1 нова тема на месец, че да оправдае съществуването му?


Точно това бяха опасения ми. Колкото и да не ми се ще да го призная, струва ми се, че в момента сме като някакви хлапенца, които мрънкат "Купи ми товааааа! Купи ми го пъъъъъък!!!" "Ама ще си играеш ли с него?" "Даааааааа!" И в мига в който получим това, което искаме, ще се позабавляваме малко с него, после ще се опитаме да го разглобим, ще го счупим и ще ни накажат.

От друга страна, в българското уеб-пространство няма нито едно 2D къмюнити, а лично аз много бих се радвал на едно такова. Предполагам самият факт, че повечето постове в предишната анимационна тема бяха на мен и на Bio, а по едно време дори и той спря да ми обръща внимание и започнах да си пиша сам, е достатъчно красноречив. ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Ако сте убедени и вярвате, че това ще ви даде стимул за повече работи за показване... и привличането на други талантливи хора, тогава ЗА.


Пак ще го задам този въпрос ,този път с въпросителен - има ли още 10-15 човека, които се занимават са анимация и биха се представили отсам? Това би променило нещата, защото вие сте аниматори, попаднали тук покрай други свои занимания, но при наличие на специализиран форум - може да се появят още сродни души?

Но трябва доста да си поговорите и помислите... и после да почерпите ЛХ едно хубаво :)))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Пон Фев 01, 2010 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

те сега анимациите не се побират по форумите и всичко се пръска по шевовете та чак друг раздел да има още едно място да се говори на едро за живота, света и всичко друго
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

NEN написа:
те сега анимациите не се побират по форумите и всичко се пръска по шевовете та чак друг раздел да има още едно място да се говори на едро за живота, света и всичко друго


е, и?

от друга страна - ако аз съм работодател и се чудя кой работи анимация в българия - веднага влизам в секция анимация и си разглеждам къде-какво има.

не говорим само за 2Д секция. не виждам причина и трид-тата да не се пускат в общата секция`анимация`. в 3D | Compositing пък не пречи да се пускат просто неща, които са правени три д, но не са анимирани. то текстурирането, модълинга и рендъ са си съвсем друга тема..

и е факт, че ако има такава секция ще се присъединят повече аниматори на терена. в България има поне 200 души, които бачкат по анимационни студия. има поне 200 студенти по анимация.. се някой от тях ше се появи и насам.

друг плюс е, че разговорите на анимационни теми, темите за анимационни филми, с туториъли и книги за анимиране или просто с линкове например, няма да са пръснати по целия форум - ту в дискусии, ту в общи приказки или уроци, а ще са на едно място.

и портфолията на всеки от нас.. аз например, съм задръстила първата страница от темата ми - поради липса на сайт - с илюстрации, картинки и кратки кадри с анимации за тук и там. ако има секция `анимация` ще ми е по-лесно (и по-пригледно) да си разделя анимациите само за едната секция, а илюстрациите само за другата.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз си държа на мнението и нямам търпение да я направите тая секция само за да видя , че съм права :) нямам достатъчно време за губене да повтарям неща, които се виждат всеки ден във форума за да споря и да оборвам мнения
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 10:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля че тук трябва да има анимационен подфорум. При няколко хиляди юзъра на графила, 5 човека няма да дадат достатъчно живот.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ми, аз последно ще кажа, че с `апетита идва яденето`. ако има такава секция повече хора ще правят анимация - ей така, за упражнение и само за да я покажат. форумното показване си е `краста`. факт.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

идеята май на спец форумите беше да се показват малко по-сносни неща от просто някви направени ,за да се пуснат ...
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NEN написа:
идеята май на спец форумите беше да се показват малко по-сносни неща от просто някви направени ,за да се пуснат ...

не знаех. добре, че те има да ме коригираш. скоро да си се оглеждала наоколо?
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е да права си ... за стойностните ще трябва да изчакам арт бук-а ... :D
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уважаема Сибила.

Напомням Ви, че в Графила картинките в подписите са ЗАБРАНЕНИ. Осъзнавам, че тази забележка може и да Ви обиди, но Вие с нищо не сте по-специална от другите юзъри и не виждам причина да не спазвате същите правила. За пореден път съвсем умишлено и осъзнато пренебрегвате установените тук норми на поведение... което най-вероятно е някаква форма на протест срещу системата и злото по света... знам ли.

Надявам се осъзнавате, че правилата могат да се налагат и въпреки Вашето желание, но ще е добре да проявите нужното уважение към форума като такъв и потребителите му.
_________________
V2&V8 forever


Последната промяна е направена от LoveHate на Вто Фев 02, 2010 3:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

btw подфорум АНИМАЦИЯ няма да има! Това за да се спрът излишните спорове по темата.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама виж как те сугестира Сибила само - сега и ти почна да пишеш Ъ на мстото на А ;D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilen80svilen



Регистриран на: 07 Юни 2007
Мнения: 229

МнениеПуснато на: Вто Фев 02, 2010 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре че съществува форумът " Дискусии ", че да има къде да се поства или обсъжда нещо свързано с анимация. Ама май наистина няма нужда от " Анимация" ... хората тук в Графила обичат да гледат и обсъждат статични картинки. Сайта все пак е основно за това :0(
_________________
black & noir
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov