Graphilla.com :: Преглед на тема - Договори и Пари от US
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Договори и Пари от US

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adder



Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 135
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Вто Мар 30, 2010 9:36 pm    Заглавие: Договори и Пари от US Отговорете с цитат

Да попитам,
Има ли някой, които да е работил с някаква голяма US фирма?
Аз правих едни неща за WWE и сега след всички договори инвойси и глупости им трябва ITIN(International Taxpayer Identification Number), за да ми платят.
Та, някой да си е правил такова нещо? да сподели малко за какво иде реч ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 8:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сърч в гугъл

струва ми се, че ти искат осигурителен номер.
ако е нещо такова - намери познат в щатите, помоли го да му платят на него и да ти изпрати парите.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прецени си колко често мислиш да работиш с американци. Често не се навиват да плащат на друго място.

Има вариант да подпишеш договор, с който да ти плащат в България - сложно е и отнема пари за международни преводи, но пък спестява попълването на документи за връщане на американски данъци в края на годината (на мен ми отне няколко дни по 2-3 часа да ги попълня). Справка - счетоводител с опит.

За въпросния данъчен номер историята е дълга, аз имам SSN и беше играчка да го извадя там, камо ли ITIN от тук - най-добре питай в американското посолство или запознат счетоводител, тук сме фотографи, художници и дизейнери и в резултат на отговори от темата може да те грозят големи глоби или затвор :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Adder



Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 135
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 7:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Thanks Snoop,

Значи проблема е, че са супер голяма корпорация и едва ли някой ще се хване да подписва някакъв договор за плащане в България за някакви си $500 еднократна поръчка. Хората просто си искат тоя номер за да могат да прокарат плащането през счетовотството си. Мацката с която си говоря ми обясни, че се е опитала да прокара нещата без номера и каза, че нямало как.

Отностно връщането на данъци, да ти кажа работата вече опира до там да взема все пак някакви пари, пък ако искат да ми връщат тъпите данъци.

Та мисълта ми е дали да продължавам да се мъча да си изкарам ITIN. или може да се измисли някакъв друг вариант? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

те тава с ITIN номера се оказа импосибле (поне преди 1 година) дори ако си от държава като Англия, Германия и други по-бели от нашата страни :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Съб Апр 03, 2010 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PayPal invoicе-а е официален документ и може да се осчетоводи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Adder



Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 135
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 04, 2010 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Работата май върви към чашата със студена вода :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пон Апр 05, 2010 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а приятели в Щатите нямаш ли, да пробваш през тях те да ти получат парите и после да ти ги пратят на теб, ако са легални не мисля че ще е проблем за тях
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bandidka



Регистриран на: 10 Май 2006
Мнения: 11
Местожителство: Alexandria, VA

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 5:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ITIN номер се изкарва чрез IRS

http://www.irs.gov/businesses/small/international/article/0,,id=96690,00.html

Аз съм изкарвала по друг повод на майка ми, не за плащане, но е същия принцип. Един формуляр, безплатно беше, доколкото се сещам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov