Graphilla.com :: Преглед на тема - Подхванах логодизайна
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Подхванах логодизайна
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 12:24 am    Заглавие: Подхванах логодизайна Отговорете с цитат

Здравейте,

От няколко месеца изучавам разните му графични програми и с времето желанието ми да се развивам в тая насока се засили. Тъй като имам интерес към логата, реших че мога да започна да се уча да ги разработвам, въпреки че се оказаха много трудна материя, ама както и да е... Та за целта си намерих разни теми, конкурси, поводи даже и без поводи, които да ми дават заданието за самото лого и през поседния месец понацвъках няколко проектчета. Междувременно чух за този форум и сега реших да ви ги покажа, защото нямам никаква представа как се справям а пък самооценката ми се срува, че ич не е реална. Ще се радвам на някое и друго мнение независимо в каква посока е, все ще ми е полезно. Благодарско предварително!















Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 2:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В показаните работи липсва идея и ясна представа за работа с шрифт. Но за сметка на това, всичко е чисто и прилежно. А щом и желанието е на лице, нещата ще се получат.

Ще се научиш, добре дошъл.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 3:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мале спец сте си ей! Това за шрифтовете са ми го казвали и други. Аз уж чета, гледам галерии с други лога, свалил съм си и такива на по-известни компании да сравнявам и все не мога да вдена къде и какво бъркам при работата с шрифтовете. Ако ти се занимава и имаш желание ще те помоля да ми посочиш най-трагичната ми издънка при представените тук, та да има върху к'во да мисля и наблегам. За идеята отново си прав ама нали все гледам да е по-простичко някакси, знам ли!

П.П. Благодаря ти за мнението. Верно, е че имам желание и нямам търпение да почнат да ми се получават нещата но за сега продължавам да копам па к'во дойде... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 4:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Недей да гледаш чак толкова другите. Повечето от представените неща са от класиката в бранша - т.е. похвати, използвани толкова често, че вече има с хиляди подобни лога. Виждам, например Шайкафарма, която пък е ТВ Варна...
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 7:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха ха ! Това с гиф-а накрая ме разби ,признавам :)

Наистина липсва работа с типо-то, аеровел и берг рисърч мисля че са приятни, като цяло работиш изчистено, просто избягвай такива безмислени комбинации на различни по стил шрифтове като при сикс-мотс..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 8:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси хора! Още повече ме мотовирахте. За това, че наблягам на простотата и класиката при изпълнението, както казвате - ми се стори удачно да започна от тук и в последствие да опитам с по-сложни и униклани форми. А и до сега все чета разни материали свързани с логодизайна, в които постоянно повтарят да търсим простотата, че било лесно за запомняне логото и т.н. и аз все им вярвам... знам ли!? Иначе за кобинациите на шрифт мисля, че разбрах @manolchev, какво има предвид за six mots. Май това точно е доста зле :))... Продължавам с опитите... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ВЕЛКОМЕ ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vasko



Регистриран на: 24 Ное 2009
Мнения: 42
Местожителство: Мордор, до Зоопарка

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Работи в черно-бяло, по лесно ще си видиш ако някъде изникне проблем. След това го обръщай в негатив - логата по принцип се правят в три варианта - цветен, позитивен и нигативен. Давай му flip vertical, flip horizontal за да видиш дали няма дефекти. Научи си що е то модул и как се съобразява модуларна мрежа с дизайна. Прегледай важните теми в субфорума.
По-кадъните ще ти кажат по-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Васко, тия флип флопове не бих казал, че са задължителни...

wsar, добре дошъл:)
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vasko



Регистриран на: 24 Ное 2009
Мнения: 42
Местожителство: Мордор, до Зоопарка

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, те верно са повече за картини ( от Моргота го знам ).
Но негатива е важен според мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 12:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bicubic, oбмислях варианта да бъда ужасно досаден, но не исках да ти изземам функциите.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле мале! Колкото повече се ровя из нета за разно инфо във връзка с графичния дизайн, толкова повече разбирам колко нищо не знам и колко много още има да се уча. @Vasko аз това да работя първоначално само в черно бяло го правя ама те нали видиш резултата... :) За модуларна мрежа пък изобщо не бях чувал до днес (да ме извинят артистите) и след 2-3 часово ровене из нета така и не успях да открия малко по-подробна информация. Чувал съм само за златното сечение и си мисля дали да не опитам да разпределям в съотношение посредством него различните части на логото, като ги вкарвам в получените квадрати. Пускам ви един пример как си го изчертах в Илюстратора като гледах някакъв урок преди време. Вие кажете може ли изобщо да се прилага подобно нещо и правилно ли ще е, или е пълна глупост?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прави лога, гледай лога, сънувай лога, яж лога, сери лога.... не, това последното не го прави.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pilot4ik



Регистриран на: 01 Мар 2005
Мнения: 103
Местожителство: vn///sf///pd???

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 9:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нов отговор:



еми имаааш каквото ти трябва...
_________________
Los Voladores
http://www.behance.net/pilot4ik :: http://pilot4ik.deviantart.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pilot4ik



Регистриран на: 01 Мар 2005
Мнения: 103
Местожителство: vn///sf///pd???

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и епъл ти трябва ...


_________________
Los Voladores
http://www.behance.net/pilot4ik :: http://pilot4ik.deviantart.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

..да, без епъл няма как да са опрайш
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Пет Апр 09, 2010 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл!
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 1:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pilot4ik написа:
и епъл ти трябва ...


Сори за офф-а ама тоя мишка освен за "мак" става ли за обикновенно пц, че още немога да си позволя мак-че плс пм за инфо, гледах четох пише само, че е с блутут.
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Съб Апр 10, 2010 3:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

:) Мишока е супер! Добре заварили на всички. @Petrov значи забравям, че изобщо ми е хрумнало.

Нещо с тия лога се оказва голям зор. То не че с другото съм добре... Ето нещо, което не е по темата ми, но точно като тръгнах да изучавам граф. програмите започнах с дизайн на визитки и някакви плахи опити за колажиране. Сега ги изрових и ви ги показвам. Знам, че не са добре ама не ме яжте много :p. Все се надявам с божия и ваша помощ и моето желание един ден да се похваля и аз с някое добро проектче.

Опит за дизайн на визитка:


Колаж :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wsar



Регистриран на: 08 Апр 2010
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Вто Апр 13, 2010 8:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде и едно лого от днес + малко упражнeния върхо логото на GRAPHILLA :)

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov