Graphilla.com :: Преглед на тема - Как се справяте с шумни съседи/наематели?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се справяте с шумни съседи/наематели?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 6:33 pm    Заглавие: Как се справяте с шумни съседи/наематели? Отговорете с цитат

Очаквам предложения - православни и неправославни? :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Запиши детенце как се къса от рев! Волумето на мах и излезте на разходка..., но това поне след втората седмица... ;))) Дотогава някакво вудо... :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А ходи ли просто да ги помолиш да се съобразяват? И всеки ден ли надуват ,в смисъл и на мен ми се случва да надуя музиката (студент съм) ,но се съобразявам ,като стане 11/12 я намалям и ако е купонче съм предупредил ... дори ги каня и но проблемо :)

Сега ако надуват музиката всеки ден или през ден :) метода на веливов предполагам е добър вариант :D ,но не е хубаво да се стига до там .... кофти ще е за двете страни ... повярвай ми, няма да се спре само с това :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dash



Регистриран на: 29 Окт 2006
Мнения: 895

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 7:58 pm    Заглавие: Re: Как се справяте с шумни съседи/наематели? Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Очаквам предложения - православни и неправославни? :)


http://www.vbox7.com/play:570632c1 =)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 8:08 pm    Заглавие: Re: Как се справяте с шумни съседи/наематели? Отговорете с цитат

Dash написа:
Ky3Mu4 написа:
Очаквам предложения - православни и неправославни? :)


http://www.vbox7.com/play:570632c1 =)


Определено ще свърши работа !
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Нед Апр 18, 2010 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Петелът е като бомба за масово поразяване пусната в манастир... В тази тема, мисля, се търси насочено оръжие :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ситуацията е следната:
Съседите над нас дават апартамента си под наем, досега не е имало проблем - колкото и да е било шумно, беше в нормите. Сега са се нанесли някакви студенти, поне по слухове /ще обясня след малко/. Трамбоват напред назад, сякаш са слонове по цял ден /едно време ходехме на лекции и на работа/, будят ни и ни приспиват с дивна чалга /на която съм върл противник/. 3 пъти се качвах да говоря с тях, никой не отваря, звънях им, развинтиха си звънеца, оттогава не работи. Преградили са коридора с апартаментите с метална врата, не мога да им блъскам по вратата. Веднъж им бе отворено таблото на етажа и им развинтих бушона /хаха имам си трофей/, изкараха един ден, купиха си бушон и пак отначало. Леглото им е точно над главата ми, предполагам че дюшека им е направо на пода, чувам ги как се ш...т вечер, деа... Мога да ги издебна в коридора някоя вечер и да ги убедя по моя си начин, но засега се опитвам с алтернативни средства. Принципно си имам китара и усилвател /доста мощен/, но вече няма да мога да ги ползвам за целта, заради бебето... Та не знам...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

цък :)
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:57 am    Заглавие: Re: Как се справяте с шумни съседи/наематели? Отговорете с цитат

Dash написа:
Ky3Mu4 написа:
Очаквам предложения - православни и неправославни? :)


http://www.vbox7.com/play:570632c1 =)


Да си купя петел?!? :-)))))
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 2:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

полиция му е майката, аз заради малката се принудих да викам - идват. ако след първия път не вдянат, като разкараш полицайте 3 пъти на тях им писва и ...
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 3:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Залепи им вратата с бързосъхнещо. Ако не помогне - мини на ключалката:))
Това в рамките на майтапа, но остава като резерв, в лучай че ченгетата го раздадат великодушно.

.:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 3:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Chizmar написа:
Залепи им вратата с бързосъхнещо. Ако не помогне - мини на ключалката:))
Това в рамките на майтапа, но остава като резерв, в лучай че ченгетата го раздадат великодушно.

.:.

Аз да можех да стигна до вратата им, досега да съм ги зазидал ;) Иначе, май наистина ще се опира до полиция, колкото и да не ми се ще...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 3:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От друга страна не е хубаво д свиквате детето на тишина. Така при всеки шум ще се буди. От друга страна поне да беше някакъв качествен шум. Като доиде времето на коликите поне ще можете да се успокоявате с лек дисторжън... и това не е майтап! Кефят се на сешуари, прахосмукачки и всякакви по бучащи шумове... ;)))

Случеят със съседите ти е доста брутален. Явно ги тресе късен пубертет съчетан със дълбоко провинциално бабаитлъшко поведение, на хора за които само по себе си да си в сполицата е демонстрация на успех, който увенчават по единственият им познат начин - селски.

Тая междинна врата само към техния апартамент ли е? Ако е, може да направиш една лека заварка или да сложиш катинар. ;) Така няма да могът да си платят тока и ще им го спрът, а и ще отслабнат за назидание...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 3:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Chizmar написа:
Залепи им вратата с бързосъхнещо. Ако не помогне - мини на ключалката:))
Това в рамките на майтапа, но остава като резерв, в лучай че ченгетата го раздадат великодушно.

.:.

Аз да можех да стигна до вратата им, досега да съм ги зазидал ;) Иначе, май наистина ще се опира до полиция, колкото и да не ми се ще...


маме, аз адски мразя да се стига до там, НО - другия начин е да се избиете, а няма смисъл. Плащаш шибани данъци ... аре полицайте да свършат работа, а и поне ще ги стресне. ако не ги стресне ... ми казвай, да им правиме мечка ...
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, хора, за съветите - ще го мислиме някак си, аз принципно съм разбран човек - за съжаление винаги има някакви "добитъци" да вървят с рогата напред :(
@Велинов - за сега плаче само като му сменяме памперса, но плаче качествено. Най-ще се радвам като почне нощните изпълнения, май ще им го върнем тъпкано :) Иначе в целия ни блок има някаква "мода" да се заключват вратите към стълбището и да се преграждат коридорите с още една метална врата /по 2 апартамента зад всяка метална/. Няма никакъв достъп, затова се и притеснявам, че и полицаите няма как да стигнат до тях, ако ония решат да не отварят...

Ей сега като написах това, разбирам колко абсурдно звучи отстрани, баси...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dimarinski



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 389
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 5:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да кажа ,че и това с полицията си има край:( Примерно на мен спряха да ми отговарят на повикванята!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 5:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Няма никакъв достъп, затова се и притеснявам, че и полицаите няма как да стигнат до тях, ако ония решат да не отварят...


Съвсем основателно притеснение.

Ако откриеш кой е наемодателя, можеш да пробваш да говориш с него... макар че е съмнително дали ще има ефект.

Този проблем е един от най-насраните. А ако се стигне до някаква агресия, човек трябва да е готов да понесе неприятности или поне да е готов да причини сериозни такива, защото и двете страни знаят къде живее другата, нали...

Ченгетата можеш да ги викаш след 22 часа делник и след 23 уикенда. За тропането през деня не могат да ти помогнат... както и за секса :) ама ти това вече го знаеш.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 5:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето --- dimarinski вече е влязъл в черния списък на Цветанов! Сега да чака данъчните... :)))
Извода е - оправяй се сам! Намеси ли се държавата не чакай! Всичко това е кофти, но истина... Въпреки всичко вярвам, че може да се намери цивилизовано решение на проблема, стига да са достатъчно комуникативни проблематичните съседи...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 5:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напиши им писмо, без директни заплахи за да не могат да се оплачат, но да им стане ясно, че си сериозна заплаха за сигурността на чалга-съществуването им... метни го до прага. Ако не помогне... правте по-шумен секс от тях.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 7:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Напиши им писмо, без директни заплахи за да не могат да се оплачат, но да им стане ясно, че си сериозна заплаха за сигурността на чалга-съществуването им... метни го до прага. Ако не помогне... правте по-шумен секс от тях.

Всъщност това ми напомни как преди години в Кюстендил имахме проблем с един съсед, който си паркираше частния "Камаз" пред блока и го ремонтираше по цял ден - в един момент се появиха още камиони и заприлича на ДАП... Та реших проблема по следния начин, написах им "официално" писмо, уж от общината, че е получено оплакване относно шума и мръсотията пред блока и че го заплашва глоба. Доста се бях постарал - камионите ги нямаше на следващия ден. а той се изпокара със съседите от неговия вход, щото реши че те са подали оплакването. Та... освен да пробвам пак ;)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov