Graphilla.com :: Преглед на тема - Как се справяте с шумни съседи/наематели?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Как се справяте с шумни съседи/наематели?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ного бой?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Иначе в целия ни блок има някаква "мода" да се заключват вратите към стълбището и да се преграждат коридорите с още една метална врата /по 2 апартамента зад всяка метална/. Няма никакъв достъп, затова се и притеснявам, че и полицаите няма как да стигнат до тях, ако ония решат да не отварят...



btw, кузма... тва е тотално забранено в закона. създава предпоставки за големи бели при бедствие или пожар, има си хора в общината, които да проверяват и да издават предписания за премахнването на тия препятствия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kdjenev



Регистриран на: 03 Авг 2006
Мнения: 487

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Мога да ги издебна в коридора някоя вечер и да ги убедя по моя си начин


Това е решението, всякви други "меки" методи са загуба навреме, то ако ставаше с говорене няма сме на тоя хал
_________________
save ass
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Полиция, Община - подаваш жалба и след това ще има ефект.

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-11-19&article=211759

нещо по-старо, но дава идея за какво иде реч. Не стой да си траеш и да вземаш прилагането на закона в свои ръце, а ръчкай изпълнителната власт да си свърши работата. За къв им се плащат данъци?

Ето и закона за етажната собственост:

http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135614516

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RoT



Регистриран на: 02 Окт 2004
Мнения: 1360
Местожителство: София / Разлог

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лесно... уикендите м/у 2 и 4 -> http://hotrf.eu/product/3777/squier-by-fender-bullet-strat-hss-with-tremolo-.html ;-)
_________________
[19:44:08] Morgoth: mda, predupredil me e LoveHate, che ot tebe spasenie nema
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е, селянията настъпва...
И аз имах проблеми със лоши съседи, но от друг характер.
Относно твоя проблем.
Първо.
Тишина се пази от 22.00 до 8.00. В противен случай викаш полиция, които идват и първия път правят предупреждение, втория път глобяват 50 лв., после по 200 лв. всеки път като се вдига шум.
Доколкото съм чел в нета това НАИСТИНА върши работа и НАИСТИНА глобяват. Дори и да не им отворят правят актове.
Второ.
Никой няма право да прегражда с метална врата каквито и да са части от стълбището. Това първо е уредено законово заради противопожарна и аварийна безопасност, второ заради това, че ти например също си собственик на преграденото от тях място, защото си собственик на общите части. Това да се махне вратата не знам към кого да се обърнеш, но можеш да потърсиш - я пожарна, я община, така или иначе закона е на твоя страна.

Може да прочетеш повече в Закона за етажната собственост.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RoT написа:
Лесно... уикендите м/у 2 и 4 -> http://hotrf.eu/product/3777/squier-by-fender-bullet-strat-hss-with-tremolo-.html ;-)


Манов, не става, Кузмича от няколко дни си има втора версия Алекс Кузмич, но си трае за да не плаща сметката на следващата сБирка :)))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз например още не съм успял да се справя с това да не ми изтръскват някакви парцали над прозореца на кухнята точно, когато жена ми сипва да ядем или това, че въпреки, че балкона им тече като лейка не ги ебе и като си измият балкона (ебати селското) всичко отива върху нашто пране, защото просто тече през плочата. Ако е в къщи това второто се оправя със застраховката на апартамента. Обаче за балкон не важи. Не съм ги засичал скоро да ме наводняват по тоя начин и може би затова не съм предприел някакви по-сериозни мерки ама добре е човек да знае какво може да направи в тая или оняая тъпа ситуация.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сащо го2Алианц + 44 лева джобни
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@RoT: Ей я мойта ;) http://hotrf.eu/product/126/jackson-js30rr-rhoads-black-standard-multi-fit-jackson-gig-bag-.html
@snooper: Живот и здраве, при следващата сбирка ще почерпя - просто в последно време главата ми е някъде на север-юг, сега се опитваме да се справим с подсеченото дупе /лелките в болницата са за бой/, а на мене ми се къса сърцето като плаче. Имам да свиквам... ;)

По проблема: Засега смятам да се свържа с наемодателите, да проведем една дискусия и да видим какво ще стане. Саморазправата е лесна, ама после ще ми докара повече проблеми на главата - а засега гледам да стоя далеч от тях. Алекс за момента им го връща тъпкано, особено като му сменяме памперса нощем :) Току виж ми излязъл късмета и се изнесли, ха...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chizmar



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 336
Местожителство: VT

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кузма, като идеш да говориш с наемодателите си носи и най-новия коз - онзи при който наематели и съседи топят некоректни към НАП хазяи. Със сигурност и тези не се отчитат никъде и никому и също така биха искали да останат "покрити" Така че може много бързо да ти се изглади неприятния проблем само от един разговор.

.:.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 8:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Chizmar написа:
Кузма, като идеш да говориш с наемодателите си носи и най-новия коз - онзи при който наематели и съседи топят некоректни към НАП хазяи. Със сигурност и тези не се отчитат никъде и никому и също така биха искали да останат "покрити" Така че може много бързо да ти се изглади неприятния проблем само от един разговор.

.:.

Мерси, много добре ме подсети - аз между другото наскоро чух за това от някакво предаване, но просто ми изхвърча от главата. Още веднъж мерси!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

полицията напоследък е доста съвестна, това е цивилизования начин, а не да ги биеш в коридора, особено ако имаш бебе, най малкото през деня си на работа, а майката е с малкото сам в къщи, просто им звънни. Що будите бебето нощем за да му сменяте памперса, бре?
_________________
Илюстратор на свободна практика.

http://www.shop.pipilota.com

http://www.behance.net/pipillotte

https://www.facebook.com/pages/Pipilota/190244357663915?ref=ts

http://illustrators.ru/users/Irina_Pamyatnih/portfolio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pipi написа:
... Що будите бебето нощем за да му сменяте памперса, бре?

То ни буди :) Не търпи да му е мокро и акано, а и яде кат дзвер ;)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov