Graphilla.com :: Преглед на тема - Пролетни от Западния Балкан
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пролетни от Западния Балкан

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
The_Racer_GT



Регистриран на: 20 Фев 2010
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 3:43 pm    Заглавие: Пролетни от Западния Балкан Отговорете с цитат

1. Водопад край Дива Слатина



2. Водопад край Дива Слатина



3. Изглед към Каца камък



4. Речни детайли



5. Залез край Долни Лом



6. Залез над Западна Стара планина (Обов връх, Реплянска църква и Остра чука)


_________________
http://tihomirmladenov.wordpress.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тихомире, водопадските са приятни, хубави цветове, обработка и точна експозиция - на първата много приятна перспектива, аз поне бих резнал това изгорялото най-горе.

Останалите, търси Светлината и по-интересна композиция.

Специално внимание за нещо на третата - когато имаш дълбоки кадри като тези, в общия случай не е в полза на кадъра да имаш толкова разфокусиран преден план. Окото е свикнало в подобна сцена да има по-дълбок фокус, затова после на снимката се обърква.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз па тоя водопад все едно съм го виждала 1000 пъти.
Нищо против кадрите, технически са си издържани, ама тея снимки с планинските водопадчета, като видиш 1 и все едно си ги видял всичките.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Силно съгласен, но момчето сега се учи да се справя технически с тия работи, така че ще му е от полза да се упражнява, щом мисли това да работи (доколкото знам е така). Това е суровата истина - често се налага да се снимат неща, които не са толкова интересни, но печелиш опит или пари за други по-интересни работи.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
The_Racer_GT



Регистриран на: 20 Фев 2010
Мнения: 28

МнениеПуснато на: Пон Апр 19, 2010 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, наистина го има тоя момент с малките планински водопадчета, но снимането им ми достава огромно удоволствие и затова продължавам да си ги снимам :)
_________________
http://tihomirmladenov.wordpress.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе аз не че мога да го докарам по-добре технически, ама си казвам.
Това е като тая снимка със самотното дръвче (в повечето случаи носеща звънкото име Самота) дето всеки 1 "фотограф" си я има поне веднъж.
Абе аз от много време се каня да правя тема за клишета ама все не се стига до там. Да ги видим всичките дървета, листенца, водопади и залези, които всеки е снимал.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mira написа:
Абе аз не че мога да го докарам по-добре технически, ама си казвам.
Това е като тая снимка със самотното дръвче (в повечето случаи носеща звънкото име Самота) дето всеки 1 "фотограф" си я има поне веднъж.
Абе аз от много време се каня да правя тема за клишета ама все не се стига до там. Да ги видим всичките дървета, листенца, водопади и залези, които всеки е снимал.


едно лично мнение само да вметна.

клишетата са станали такива, защото са носили силен емоционален заряд и защото много хора са се опитвали да ги повтарят. водопади, самотни дървета, реки, виещи се в подножието на планински върхове, нещастни, мръсни детски лица - всичко това е клише. но когато фотографа успее да надскочи клишето - дали със светлина, дали с форми, дали с личното си отношение в кадъра - тогава клишето става шедьовър. и лично аз не виждам нищо лошо всеки фотограф да търси именно този шедьовър.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 20, 2010 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами доняъде бих се съгласил с Аватара... И да се наложи да разгледаш 99 поточета за да видиш гениалното 100-но такова, поне е красиво и приятно за гледане :) Не мисля че всяка снимка трябва да ти отвее главата, понякога красотата е много деликатно дискретна. А и винаги съм вярвал, че не е важно какво правиш, а как го правиш :)
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emmsky



Регистриран на: 04 Окт 2007
Мнения: 118
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 21, 2010 1:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа и аз се присъединявам към Аватара.
Едно е просто да вдигреш апарата и да снимаш нещо, което просто ти е направило някакво впечатление - Съмсем друго е, когато го направиш с подходящото отношение и дълбочина.
Ето един цитат по случая:

One photo out of focus is a mistake, ten photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a style. ~Author Unknown

Между другото, един и същи водопад, в различно време от годината (и дори от деня) изглежда по различен начин и си има своя чар и обаяние.
_________________
if you are not prepared to be wrong, you won't came up with anything original
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov