Graphilla.com :: Преглед на тема - Търся работа в областта на архитектурните визуализации
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Търся работа в областта на архитектурните визуализации

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
rumtreiber



Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2012 5:42 pm    Заглавие: Търся работа в областта на архитектурните визуализации Отговорете с цитат

Здравейте,

Това е портфолиото ми http://www.vitanov-viz.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2012 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Засега картинките ти изглеждат стерилно, особено интериорите. Със слагането на хора,не е просто copy/paste-обръщай внимание на светлината на хората и на картинките, хвърлени сенки и пр. Също така в интериори няма как да слагаш хора снимани на слънце...Трябва да търсиш такива с дифузно осветление.
Друго-полека бъмп картите, на места са ти прекалено груби, и в един момент fabric материалите ти изглеждат пластмасови.

Давай, с четене гледане и копане ще станат нещата.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Сеп 23, 2012 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Също което прави лошо впечатление-като слагаш фон, десатурирай го лекичко, виж му хоризонта, осветлението, перспективата да съвпадат с тези в 3Д-то ти...ако не съвпадат флипваш,дистортваш и пр. или търсиш друг. На тоя етап ти препоръчвам да използваш по изчистени небета, да изпъква 3Д-то. По-нататъка вече може да пробваш по-живописни и динамични картинки със драматични облаци и осветления тип MIR visuals.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rumtreiber



Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2012 1:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, напълно съм съгласен с това, което казваш. Истината е, че и аз ги усещам тези неща, просто друго си е някой като ми го каже. Мерси!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2012 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

хубаво портфолио!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumtreiber



Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Пон Сеп 24, 2012 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за мненията! Ръцете не са от уроци по рисуване, правил съм ги за удоволствие. Не съм ходил нито на уроци по рисуване, нито по 3ds max. Съгласен съм, че имат недостатъци, но засега това е най-доброто, на което съм способен. Ще съм ви много благодарен, ако дадете съвети как да си подобря нещата и техниката на работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexander Petrov



Регистриран на: 23 Ное 2009
Мнения: 55
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 25, 2012 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ти е скромно портфолиото, за да се добие представа за способностите ти! Това което видях, определено не ми харесва. Като оставим настрана, липсата ти на опит с определен софтуер, чисто естетически нещата са зле! Подбора на гледните точки, композицията, цветовете, избора на мебели и тъкани не са добре. Освен това, виждам ентусиазъм да надскочиш себе си, прилагайки определени методи, характерни за професионалистите в бранша. Визирам стилизациите във Фотошоп, и въобще цялата тази мазаница! Вероятно по-добре би било, да вървиш постепенно и методично по пътя си, защото сега стигаш до гротескни резултати.

Желая успех :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rumtreiber



Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Вто Сеп 25, 2012 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво означава "да вървя постепенно и методично по пътя си"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumtreiber



Регистриран на: 24 Дек 2011
Мнения: 15

МнениеПуснато на: Вто Сеп 25, 2012 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш ли да ми препоръчаш някакви полезни уроци?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
4oki



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 237

МнениеПуснато на: Сря Сеп 26, 2012 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти rumtreiber.
Имаш яки арх. неща и ако поработиш още малко върху осветлението, ще увеличиш шансовете си в намирането на работа. Всичките ти интериори са супер, но са малко тъмни, сякаш са в грешна гама. Ако не си запознат с linear workflow, виж тези видеа:
http://www.youtube.com/watch?v=d4uKNjXVs4U
http://www.youtube.com/watch?v=RA2Xqq2QnEk
В крайна сметка, това са технически глупости, важното е какъв артист си. За уроците, супер много яки тутс са качени в youtube, но ако не можеш да намериш решение на конкретния ти проблем винаги можеш да питаш тук :) Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov