Graphilla.com :: Преглед на тема - Размисли относно "Типография 101"
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Размисли относно "Типография 101"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе дипломи... за чий чеп са ви... ;)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 2:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ам... вие и преди да влезнете там си знаехте че ще бъде така...
но темата за типография/литография ме развесели .. извинете :))
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ае и мен вчера ме питаха за диплома, че да ме продават по-скъпо, ама на, още си нямам тая хартийка, демек нямам си етикет с цена
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mim написа:
ае и мен вчера ме питаха за диплома, че да ме продават по-скъпо, ама на, още си нямам тая хартийка, демек нямам си етикет с цена


Ужас, сега ще ти се налага да показваш какво МОЖЕШ, вместо някакви хартийки... :)
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има и един друг момент - да кажем продават те тук по-скъпо на някой, който не разбира от работата ти, но гледа хартийката - свършваш работата, взимаш парите - ако това те кара да се чувстваш добре, ок.

В един момент тръгваш да си дириш representative агент по широкия Свят и се оказва, че човекът изобщо не се интересува от хартийката и иска да те продава скъпо на базата на портфолиото ти.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

дипломи... тоалетната хартия е значително по-евтина и значително по-пригодна за целта "бърсане на дирник" =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тонът ви относно дипломите лека полека започва да оставя впечатление, че хората с дипломи за нищо не стават и портфолиа нямат, което съм уверен, че нямате предвид ;p
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ха, Ексайл, не ми е минавало през ум, че някой може да го интерпретира така - иде дума за инвестиция на ресурси - в случая основно: време, пари, прикованост към един град за 4 години. Ако човек чувства да си заслужава тази инвестиция - супер.

Що се отнася до правене на портфолио, въпрос до частни случаи - на мен лично НБУ би ми пречило, представяш ли си да изпусна есенния листопад в Сибир например, щото имам изпит при ДИНАМИТ (с каквото трябва да се ходи на негови лекции) Предов... :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По всичко си личи, че си бил на лекция по ПОЛИГРАФИЯ.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TED: Sir Ken Robinson: Bring on the learning revolution!

Малко инспирация за положителна посока на разговора...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мен това с дипломата ме касае косвено

нямам диплома -> не печелим проекта -> не стигат пари за заплати

имам диплома -> евентуално печелим проекта -> получавам си заплатата и толкова

като споменахте Предов, та нали е раздела за жалби... ще трябва да се дипломирам по някое време и за съжаление баш него няма да мога да го заобиколя
уж отлагах с надеждата, че мооооже би той ще напусне НБУ, ама уви
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Снупър, мисля, че последното, което НБУ прави е да те приковава :)

Иначе да, паричната инвестиция хич не е малка, ама бюрокрация.

http://www.tjep.com/studio/jobs/index.php

Цитат:
We require that you have at least 2 years of study


Примери - безкрайни.
Ако не НБУ - къде?
Самолета? :)

Последното което правя е да защитавам идиотския университет де, може би просто се успокоявам вътрешно за онези близо 10 000 лева, които съм ги дал наполовина :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Плюят срещу дипломите, тези които нямат.
Когато тези които имат почнат да плюят срещу тях, разговора добива смисъл, сега е чешене н а езици и вижте колко съм напред без да се прееба 4 години на едно място ;)

То и Carrera-тa спрянa пред 81-во ми изглеждаше ненужнa и неудобнa, ма знам ли?
Не винаги да стигнеш просто от точка А до точка Б е единственото важно.
Вероятно.
А може и да е. А курса е бил по полиграфия.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето, стигаме до личната позиция и изгода, така че всички са на прав път...

Въпрос и до праг на търпимост - когато бях в гимназията усещах как затъпявам още в 8-ми и 9-ти клас... другото лошо беше, че не можех да понасям това и не виждах смисъл в това, просто ми беше казано "че така трябва". Не издържах, в последните 3 години от гимназията почти не стъпвах в училището, ходех на работа и в библиотеката с учебниците. Някак завърших, както ще завърши и Вальо в НБУ. Но не е ли Бат Стефан дал на него повече, отколкото трибуквието... :)


ПС.
Мим, 98% от фотографите по Света нямат подобен проблем, по обясними причини.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Био, стига глупости бе, Симе, никой не плюе по дипломите, генерализираш на общо основание - просто има разлика между Brooks Institute (или което и да е място, на което има декан и преподаватели с буден ум) и НБУ (където преподават хора като Предов).

Както има разлика и между клиенти с ум и такива, дето се носят по течението. Не ми казвай, че работиш с еднакъв кеф и за двата типа.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Та.. един такъв декан с поглед над нещата СЕГА, би свършил добра работа: PressPausePlay - Norman Hollyn

Напоследък имах удоволствието да работя с 3-ма млади скулптури от Академията в ателието им, откровено казано им завидах за начина, по който говорят за преподавателите си - с РЕСПЕКТ. Благородно им завидях и за атмосферата, в която учат и работят 7 дни в седмицата (по собствено желание) в ателието. Щото наоколо такова място за Фотография с хора, към които да имам дълбок респект - няма. И това е болна, тема, което се усеща от броя на постовете ми.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Някак завърших, както ще завърши и Вальо в НБУ


Както евентуално ще завършим или са заръшили почти всички от НБУ, които изобщо имат идея за... каквото и да е :)
Усещането за затъпяване в 8-9 клас пък е сравнително типично за възрастта :)

Както ти, вярвам, правиш жертви с някои неща в името на това да имаш свободата да решиш че искаш да си на 500 км в произволна посока другия петък, така има и жертви от друг тип, примерно "ок, таз заплата - в унито", точно защото фрийленс фотограф =/= фрийленс дизайнер, особено в накои сфери. :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаш пред себе си млад и незнаещ в какво се забърква фотограф, пита те дали НБУ е неговото място да се научи на работа или да търси други алтернативи по широкия свят - ти НБУ ли ще му препоръчаш?

Изпаднахме в спор. Само дето всеки си говори за неговото си... в случая едните за смисъла от дипломата, а другите за наученото през времето, прекарано там.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
маш пред себе си млад и незнаещ в какво се забърква фотограф, пита те дали НБУ е неговото място да се научи на работа или да търси други алтернативи по широкия свят - ти НБУ ли ще му препоръчаш?


Не. Ще му кажа да те черпи една бира :)

Цитат:
Изпаднахме в спор. Само дето всеки си говори за неговото си...


Чак спор :) Именно, всеки си говори за неговото. Дали има смисъл фотограф да учи фотография в уни? Просто и еднозначно не.

Ама тук не всички са фотографи и това не е форум само за фотография, така че смисъла на дипломата не е точно еднакъв за мен, теб, RoT, Bio, etc., that's all :)

А наученото няма смисъл да се обсъжда :) Няма предпоставки :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето така казано, съм напълно съгласен :)

А Рот-а като го гледам накъде е тръгнал... скоро и мотор може да почне да кара :)))
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov