Graphilla.com :: Преглед на тема - Sofiq Desig Week
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Sofiq Desig Week

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 3:34 pm    Заглавие: Sofiq Desig Week Отговорете с цитат

Преди два дена посетих изложбата "More or Less Exhibition" на София Дизайн Уик. Чудесно е че има кой да организира подобни мероприятия въпреки върлуващата навсякъде "КРИЗА".С удоволствие пих осветения в 4-те CMYK цвята Sprait (or whtaever) в най-различни комбинации и с още по-голямо удоволствие разглеждах всички надписи на изложбата, които бяха писани на ръка с молив или поне така изглеждаха, както казва Джапанката - "много яко", китеника постлан за да поседнеш върху него докато разлистваш книжката с "идеи" също беше як. С това обаче удоволствието се изчерпа, за съжаление не успях да се потреса от обектите на съвременно изкуство представени на изложбата, аз съм прост и уморен човек и не схващам идеята на лампа, която трябва да държиш в ръка (може ли вместо това, някой да държи за ръка сина ми, докато аз съм се трупясала на най-близката хоризонтална повърхност?) или на офис риза с нарисувани с химикалка райета - това сме го пробвали всички още в 8-ми клас като техника върху раници, тениски и гуменки и още от тогава знаем, че колкото и да е яка рисунката не носи на пране. Но пак ще цитирам Джапнаката - може аз да съм "Мнол проста" не е изключено, колегата който беше с мен се забавляваше.
Това, което ме подразни обаче беше инсталацията за творческата работилница - "Do a plastic Bag' в средата на изложбата. По време на творческата работилница от участниците се очаква да превърнат пластмасови торбички в "дизайнерски шедьовър" , въпросните торбички бяха красиво аранжирани на няколко метални огради в центъра на залата и бяха абсолютно и девствено НОВИ - което автоматично обезсмисля цялото посветено на рециклирането занимание. Също толкова недомислено чашите в които се сипваха приятните разхладителни напитки и бяло вино, бяха пластмасови, знам че картонените са по-скъпи, но на подобен род мероприятия ми се струва, че Noblesse oblige.
_________________
Илюстратор на свободна практика.

http://www.shop.pipilota.com

http://www.behance.net/pipillotte

https://www.facebook.com/pages/Pipilota/190244357663915?ref=ts

http://illustrators.ru/users/Irina_Pamyatnih/portfolio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много съм съгласен с теб! Аз по съображения от наблюденията си в Баня Старинна в Пловдив! С нетърпение чакам скорошната им проява и дано този път не ме разочароват с безкомпромисните си иновативни идеи. Абе дейба-много субективно е всичко, ама поне малко от малко проложение да има, и ултрамодерната опаковка на някои артикули ( незнам как да ги нарека) да има поне добра основа и обислена концепция, а не само емоции на модернистични напъни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov