Graphilla.com :: Преглед на тема - КОНКУРС - Фантастико
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

КОНКУРС - Фантастико
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 11:18 am    Заглавие: КОНКУРС - Фантастико Отговорете с цитат

Конкурсът е обявен тук
http://www.ff-bg.net/bg/news/39

А пълния текст можете да изтеглите от тук
http://vault.bimex.bg/FF_DESIGN/
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

да разбираме че наградата е сключване на договор с победителя :)

всичко в БГ е уникално нагло и неконтрулируемо насрано!

ако въобще се разбере за конкурс от голяма фирма за проект - то той е с силно неуточнено възнаграждение което означава - мизерно - на края на дългото тичане ...
а ако има солиден бюджет - странно но за конкурса разбират едни и същи фирми ... и печелят едни и същи фирми ...
интересно ми е - някой има ли идея колко излиза подобен таск в утвърдена агенция за подобен вид визуални услуги?
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повече ли е от 500лв ????

Фантастико правят Pitch. Предполагам и на Асен са му го пратили на мейл, аз го получих от жената, която е оставена за контакт. Вероятно е пратено на голяма част от хората с онлайн портфолио тук. Клиент пише на дизайнери за проект и иска да събере оферти и предложения.

1)Дизайнерът/агенцията има политика да не участва в конкурси. До тук.

2)Дизайнерът/агенцията има да купува памперси за детето си/да плаща заплати на арт директорите и решава да рискува част от времето, което дизайнера/арт директора прекарва да си бърка в носа и да гледа сайтове за "инспирация" и да помисли върху въпросния pitch. Клиента получава предложения и оферти. Избира този, който му се връзва на съотношението изисквания/цена.

Или просто набират идеи за техните си дизайнери.
Ама който го е страх от мечки, не ходи в гората. Всеки си има глава на раменете и си решава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zka написа:
Повече ли е от 500лв ????

Фантастико правят Pitch. Предполагам и на Асен са му го пратили на мейл, аз го получих от жената, която е оставена за контакт. Вероятно е пратено на голяма част от хората с онлайн портфолио тук. Клиент пише на дизайнери за проект и иска да събере оферти и предложения.

1)Дизайнерът/агенцията има политика да не участва в конкурси. До тук.

2)Дизайнерът/агенцията има да купува памперси за детето си/да плаща заплати на арт директорите и решава да рискува част от времето, което дизайнера/арт директора прекарва да си бърка в носа и да гледа сайтове за "инспирация" и да помисли върху въпросния pitch. Клиента получава предложения и оферти. Избира този, който му се връзва на съотношението изисквания/цена.

Или просто набират идеи за техните си дизайнери.
Ама който го е страх от мечки, не ходи в гората. Всеки си има глава на раменете и си решава.


ти ме изненада ...
фантастико имат техни дизайнери ? WOW ... WOOooooooOOOW !
мислех че просто си съществуват без да имат притеснения за визията ... тя така или иначе я няма никаква при тях както и при останалите големи вериги за каквото и да било в бг ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Май 27, 2010 1:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така е, друго си е да влезеш в магазин, където над краставиците да има красива икона на зеленчук. Едно от важните малки неща в живота на човека.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 8:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Павка, аз бях в такъв магазин (не в Бг ест.) и гледах като бухал... и снимах ли, снимах. Красиви иконки в издържан стил + съответстващия шрифт. Ми такива работи само на картинки съм виждал :)
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пък аз пазарувам във Фантастико през ден... и нямам проблем с графичната среда наоколо... :) Със същия успех пазарувам и в кварталната бакалия, и на пазара за зеленчуци и плодове. Просто гледам продукта, взимам го и плащам. А щом аз не се вглеждам толкова, то тия лели с пълните колички пред мен (т.е. основния таргет) едва ли се вглеждат. Да не забравяме, че дизайнерите не са голям процент от клиентите.

ПС.
Нямам нищо против до
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ПС.
Нямам нищо против добрия брандинг, просто нека не отиваме в крайности и да се чудим как правят бизнес тия хора без графична култура - правят го.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ма ти си прав.
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
ПС.
Нямам нищо против добрия брандинг, просто нека не отиваме в крайности и да се чудим как правят бизнес тия хора без графична култура - правят го.


никой не се е чудил как правят бизнес ...
но подобно мислене е като на предпечатаря за уеб дизайн
"що да не е каре ама в интернет страница" ...
дай нищо да не е се променя и развива щом съществува ...
а как правят бизнес е сувсем друг въпрос ... всеки който има различен магазин от фантастико наблизо си пазарува от него ... ред причини ...
на мен ми треснаха едната кола щото нямаше табели от къде се излиза и от къде влиза в паркинга им примерно ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[url]но подобно мислене е като на предпечатаря за уеб дизайн
"що да не е каре ама в интернет страница" .[/url]

Май по-скоро написах "нямам нищо против добрия брандинг", ама кой да чете...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
[url]но подобно мислене е като на предпечатаря за уеб дизайн
"що да не е каре ама в интернет страница" .[/url]

Май по-скоро написах "нямам нищо против добрия брандинг", ама кой да чете...


ама то и аз нямам нищо против много неща ... обаче това никога не е помагало ако те не трябва да са такива ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Просто гледам продукта, взимам го и плащам. А щом аз не се вглеждам толкова, то тия лели с пълните колички пред мен (т.е. основния таргет) едва ли се вглеждат.


Между другото, това че не се вглеждаш, може да е в резултат на това, че цял живот си бил в неугледна графична среда (ако мога така да се изразя). Тук в България по улиците и в масата търговски обекти човек не може да получи правилната визуална култура.
Аз не съм дизайнер в момента, което не ми пречи да обръщам внимание на тия неща всеки път. Аз продукти с грозни етикети не си купувам, например.
Ако подрастващите се поставят в добра графична среда, един ден на дизайнерите ще им е доста по-леко :). Пък в крайна сметка, много хора, когато порастнат, стават чичко/лелка, дядо/бабка :P
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Усещам накъде биете.

1. Живял съм в страна, в която на кварталните супер-маркети рекламите и интериора бяха свръх... аз обаче там зеленчуците не можех да ги ям. Че и не само зеленчуците, ами и другите неща с вкус на пластмаса.

2. Най-вкусните домати съм ял от крайпътни продавачи с надпис на парче картон "Домати", а най-вкусното сирене беше от едни баби без грам визуална култура.

Та, ако 1 и 2 могат да се съберат в 1... то аз ще се радвам да живеем в такъв прекрасен Свят. Ако не може... то съвсем по чичковски си избирам вариант 2 :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
epixs



Регистриран на: 02 Фев 2007
Мнения: 1492
Местожителство: с. Добри дол - в центъра

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ne uchastvaite v konkursi
_________________
Best Wine Labels Design
Best Logos
Hand Lettering on Wine Labels
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

snooper написа:
Усещам накъде биете.

1. Живял съм в страна, в която на кварталните супер-маркети рекламите и интериора бяха свръх... аз обаче там зеленчуците не можех да ги ям. Че и не само зеленчуците, ами и другите неща с вкус на пластмаса.

2. Най-вкусните домати съм ял от крайпътни продавачи с надпис на парче картон "Домати", а най-вкусното сирене беше от едни баби без грам визуална култура.

Та, ако 1 и 2 могат да се съберат в 1... то аз ще се радвам да живеем в такъв прекрасен Свят. Ако не може... то съвсем по чичковски си избирам вариант 2 :)


ти "фана гората"
най-вкусните домати са от градината ... сам си ги береш ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Май 28, 2010 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

epixs написа:
ne uchastvaite v konkursi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРЕДЛОЖЕНИЯТА:

http://blog.cityscape.bg/
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Личи си че никой от тук изявяващите се в бранша не е очаствал... :))) Има едно единствено предложение което е що годе читаво, на фона на останалите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

blondjob има попадения:)
аз стискам палци за тях/него/нея
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov