Graphilla.com :: Преглед на тема - Vrabchev Studio STOLE SCENES
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Vrabchev Studio STOLE SCENES
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 9:20 pm    Заглавие: Vrabchev Studio STOLE SCENES Отговорете с цитат

Малко се чудех къде да го пусна това...

Та.. преди час някъде, поогладнях и реших да отида до магазина за нещо. Викам си - я да разгледам какво новo из нета. Имам тамън 4 сайта дето гледам, малко са ама :) ...и гледам във facebook Жоро Врабчев пуснал нови визуализации.

Отварям първата и си викам - Хм... това е нещо ново.
Отварям втората и - О! Има нещо тук което... - и вниманието ми се приковава в някои детайли от картинката, един от който, може да се види на картинката по-долу.

След това, аз за себе си бях сигурен каква е работата, но за да съм напълно сигурен преди да звънна един телефон, правя картинката по-долу. Обаждам се... човека от среща не може да повярва в това дето му говоря. Толкоз много не може, че иска да види сам. Ама понеже е на вечерка с роднини и няма как. Прави си труда, да отвори лаптоп, да влезе в скайп за да му пратя пример. И човека е разочарован, ама толкова много, че чак ми е гузно как му развалих вечерта с тези простотии, а не изчаках понеделник. Ама фактите са си факти. Сцени от едно студио ненадейно отиват в друго. Материали, сетинги на светлини, на рендери и т.н., неща които с време, труд и знания са правени... знаете как е, са прекопирани - не, по-лошо, взети с цел да се вдигне качеството, за да се появят повече поръчки.

Аз лично думите не си ги спестявям, за което приятели нямам особено много, но истината си е такава.

Картинките които са тук, са примери, от предпоследната и от последна работа на студиото, която очеведно е бая по-различна. Но не заради усърдна работа, а заради използване на готов труд.

Не знам на какво се дължи това, уж добри приятели, уж не знам си какво. Жоро Врабчев да обясни.






_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И кво?
Пеперуди ли акате или като пръцкате и мирише на Бри+Бушмилс?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

a?
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хах... става интересно. Жоро се опитва да прикрие ли, не знам какво, но някак си мазно изчезват част от детайлите в картинката :)

Жоро какво правиш? Всяка част от картинката в която посоча съвпадение ли ще замазваш?


_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

гляма драма....
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак нещо не разбирам и за това - а?
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
гляма драма....


гляма/малка, положението е смешно/ЖАЛКО

П.П. когато е уж между приятели ...............
_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То и аз не разбирам - за няколкото мацвания с четка в шопа ли се спори?
Това ли е огромната, непрежалима интелектуална кражба?

А пък и как го видяхте, че чак увеличения за сравнение!?
Някой май търси под вола теле
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, задните 2 дръвчета са на Гениг, виновен съм и веднага след обаждането на Ангел ги махнах от картинката, така е правилно, нали? Ако това е грешка кажете.
Bethoven, по-горе показваш картинки на повече от 2 години за сравнение с нещата които правя в момента, интересен начин за сравнение. Можете да направите справка с по-новите проекти, като например от конкурса за парламента който е от началото на миналата година, както и NRJ център, който е в краят на миналата година. Този специално проект е почти изцяло подобен на NRJ - дръвчета (като изключим споменатите 2), тротоари, бордюри, треви. Сцени не съм крал, нито настройки. В периода в който бяхме в един офис с Ангел съм взаимствал някои идеи по настройките, и въпреки това използвам само част от тях, но едва ли това е голяма вина и ти и Ангел сте работили преди това в Треалити и вие сте взаимствали неща научени в студиото.
Визуализацията която показваш тук всъщност е проект за добавяне на стъклените козирки на покрива и на терасата. Материалите са правени така че да се доближът максимално до снимките които направих за референция. Незнам кои готови материали или настройки трябва да съм използвал за да се доближа до снимката.


Bethowen, знам че обичаш да се заяждаш с хората но преди да създаваш такива огромни скандали провери повече факти. Извиних се на Ангел за използването на неговите дръвчета, махнах ги от визуализациите, какво още те дразни?
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Съб Авг 07, 2010 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а, и явно на никой не му прави впечатление самата визия.



Някак СВИШЕ са се развили нещата в студио Врабчев... с оглед предните им работи
_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Да, задните 2 дръвчета са на Гениг, виновен съм и веднага след обаждането на Ангел ги махнах от картинката, така е правилно, нали? Ако това е грешка кажете.
Bethoven, по-горе показваш картинки на повече от 2 години за сравнение с нещата които правя в момента, интересен начин за сравнение. Можете да направите справка с по-новите проекти, като например от конкурса за парламента който е от началото на миналата година, както и NRJ център, който е в краят на миналата година. Този специално проект е почти изцяло подобен на NRJ - дръвчета (като изключим споменатите 2), тротоари, бордюри, треви. Сцени не съм крал, нито настройки. В периода в който бяхме в един офис с Ангел съм взаимствал някои идеи по настройките, и въпреки това използвам само част от тях, но едва ли това е голяма вина и ти и Ангел сте работили преди това в Треалити и вие сте взаимствали неща научени в студиото.
Визуализацията която показваш тук всъщност е проект за добавяне на стъклените козирки на покрива и на терасата. Материалите са правени така че да се доближът максимално до снимките които направих за референция. Незнам кои готови материали или настройки трябва да съм използвал за да се доближа до снимката.


Bethowen, знам че обичаш да се заяждаш с хората но преди да създаваш такива огромни скандали провери повече факти. Извиних се на Ангел за използването на неговите дръвчета, махнах ги от визуализациите, какво още те дразни?




ок, Жоро. Смятам това за сравнително ясно обяснение. Просто ОТНОВО не мога да разбера толкова ли е трудно да се изясним за тези неща предварително ???


Не смятам че времето на пиене на бира/кола е било малко, но явно е било недостатъчно..
_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пичове, има хиляди други начини да си разчиствате сметките и да си оправяте взаимоотношенията. Подобни сиири не правят чест никому... па и не са интересни.
----------------

Не разбирам от работата Ви, ама ако темата на спора са некакви фонови тополи, 20 х 20 пиксела... никой няма да повярва, че те наистина са причината...
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок... явно ще разтегля мисълта.

На най-първата картинка въждаме 2 отделни картинки. Тази в ляво е направена тези дни от Жоро Врабчев, тази в дясно от Гениг студио преди поне две години.

Преди време, Жоро Врабчев и неговото студио Врабчер Студио, за много кратко се убенини с Гениг студио. Толкова кратко, че дори нямало време да се каже. След бързата, мирна и тиха раздяла (поради несъответствия в принципите на работа), Жоро Врабчев си се отделя и пак си става самостоятелна единица.

След извесно време, днес, Врабчев пуска нов проек, който е в пъти, ама в пъти по-напред от предишните. При което се забелязва, че едно от дърветата е 1 към 1 с друго такова, само че в рендер на Гениг студио. Какво значи това?

Значи, все едно аз да направя някаква сцена, да я кача на сайта си и да я ползвам когато правя друга сцена. Отварям я, изтривам сградата в нея, слагам новата страда, пренареждам нещата така че са ок и пускам рендер. Само че... някой влиза в сайта ми без аз да знам, взима мойта сцена и почва да я използва.

И как разбирам аз? Ами виждам част от моята сцена в сцената на другия. Щом има 5 елемента които са същите, значи е логично цялата сцена да е взета и използвана. Е на това му се вика интелектуална кражба.

След това, за да се замаже положението, тоз дето е взел сцената, решава за мацне в шопа за да прикрие нещата. И изведнъж хората си мислят, че се спори за "няколкото мацвания с четка в шопа".
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак ти казвам Ангеле, имам развитие благодарение на това че бях във вапият офис, но това в което обвиняваш за материалите и сцените не е вярно. Както каза откраднах дръвчетата за което съжалявам, махнах ги и драмата продължава. По телефона спомена че ще останем приятели ако изтрия всичко което имам от тогава, но вие продължавате навсякъде да генерирате скандали. И отново да питам, откога е проекта който бетовен дава за сравнение по-горе? Ти лично ми прави цветови корекици когато пуснах първата картинка от него. Помниш ли? От 2008-ма, когато започнах наново след 3 годишно прекъсване от занимание с визуализации. Но не дава за пример картинките от NRJ център, които се доближават до това което тук обсъждата. Защото те са от преди да опитаме съвместна работа и всичко в тях го има и тук. Да, не са на нивото на тези картинки, но все пак и те са от преди повече от половин година. Ето ги и тук, за да не се налага да се търси много:


2008 - след 2 годишна пауза:


малко по-късно пак 2008


началото на 2009


пак в началото на 2009


краят на 2009


въпросният проект от сега:



В общи линии това са и архитектурните визуализации които съм правил. не са много, затова и бавно се напредва.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами интересно е, че Ангел тогава е почнал да работи за първи път. Вследствие обаче, се е развил в посока дето Треалити изобщо не е работила. Така че... ако става дума за това как се прави модел в макс.. да това е научил до някъде и после САМОСТОЯТЕЛНО доразвил. Щото ти гаранрирам, че правенето на модели днес няма нищо общо с тогава. А и Ангел никога в Треалити не е правил рендери... демек да копира това.. няма как :)

А пък аз.. аз в Треалити се научих на общуване с хората, е.... ок, все още се уча :) ама, по отношение на работата... мне, научих се при Сокеров и даже попренесох част от тертипа в Треалити. Ама да си видял рендер в Треалити с шишета правени при Сокеров? :) Смешно нали..
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Оффф, сега видях описанието ти. Всичко е вярно с изключение на разсъждението за дръвчетата на заден план, които означавали че съм взел цяла сцена. Видя ли снимката до визуализацията??? Помисли малко. Картинката е плод на търсене на излъчването от снимките които направих. Сградата е близо до вас, можеш да отидеш да я видиш.
Ти когато вкарваш елементи в сцените си, използваш цели други сцени ли? Аз ги вкарвам от библиотеки, както съм сигурен че го правиш и ти. Колко пъти да се извинявам. Не съм крал сцена. тези дръвчета одзад бяха от на Ангел дръвчетата.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gelan написа:
vrabchev написа:
...........




ок, Жоро. Смятам това за сравнително ясно обяснение. Просто ОТНОВО не мога да разбера толкова ли е трудно да се изясним за тези неща предварително ???


Не смятам че времето на пиене на бира/кола е било малко, но явно е било недостатъчно..


Надявам се че поне ти разбра каква е истината и се надявам да приемеш извинението ми. Знам че Bethoven няма да се примири, но се надявам че поне ти имаш очи за да видиш истината, което е и по-важно за мен.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gelan



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 24

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

........аз съм дотук, другото...лично евентуално в понеделник. Издразни ме ФАКТА "откраднах дръвчетата" щот знам за да ги откраднеш с материали какво всъщност си откраднал. Но .... ANYWAY


Нито е пръв нито явно ще е последен.


П.П драми няма, както казах наживо ще уточним, просто не е добре както каза LH, тези работи да се изясняват online.


AIDE stiga i NAZDRAVE !!!
_________________
http://genig.eu/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 12:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок Жоро. Ако не се веше видяло това, щеше ли да кажеш нещо?

Малко като женска история е това. Докато не и покажеш едва ли не видео запис на изневярата, да види, че знаеш всичко и го има даже заснето, ще отрича всичко. И когато и го покаже, няма признае, а ще отклони темата с израз като - "От къде имаш това? Ти си ме следил? Как може да паднеш толкова ниско..." Демек, виновен си че, си я записал как ти изневерява.

Явно съм много на литературна тема, че чак да давам такива примери, ама си е баш така. Искаш да ми кажеш, че трябва, като при най-първата картинка, да ти покажа нагледно кои части са гепени, за да кажеш - ОК и тях взех?
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Нед Авг 08, 2010 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А сега гледам, че си писал за дръвчетата. Ок, да говорим за тях.

Аз до колкото знам, сега... ти може по-добре да знаеш (хах), но тези дървета не са е така отделен файл някъде. Те са в сцена. Демек за да ги вземеш, трябва да имаш някоя сцена. Която си взел, за да я използваш в подобна работа.... по-просто няма на къде :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov