Graphilla.com :: Преглед на тема - popcorn - клип
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

popcorn - клип

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 03, 2008 1:37 pm    Заглавие: popcorn - клип Отговорете с цитат

Има едно проектче, което движа от доста време - клип на popcorn. Незнам точно в кой раздел да го пусна, сигурно доста от вас ще възроптаят, но тук ми се струва най-подходящо. Надявах се че ще пусна тези неща когато е напълно завършен, което последно се очакваше да стане по средата на септември, в крайна сметка се наложи да направим някои промени, които ще ни забавят сигурно до края на октомври. По тази причини можеби си е work in progress, но надявам се няма да ми се сърдите много. Поради едни или други причини ще пусна сега малко кадърчета от него.
Първо малко предистория за който му е интересно:
Та клипа е заснет миналата година. Режисьор на клипчето съм аз, оператор Живко Гиргинов. По време на снимките беше много забавно, създадохме организация, хвърлихме доста пари, една малка част ни бе предодставена като спонсорство, за което сме много благодарни на "Мото Пфое". Сюжета се надявам да е поднесен разбираемо и когато го пуснем целият, да го уловите сами. Използвахме камера "Silicon imaging" 2К камера, която дава много богати възможности. Управлява се с операционна система windows, дори и мишка си има:

Обработката му също е в 2К, което докара доста главоболия, но какво да се прави, хвърлихме се с рогата напред.
Първо искам да ви пусна малко кадърчета от пътуването на лирическият ни герой с автомобила. Снимахме го от друг автомобил. Там аз бях зад камерата:


Та ето и част от самите кадри. Пускам ги в намалена резолюция - 1К. По тяхната обработка предстои още работа, предполагам за всички ще са видни доста недостатъци.
Скоро ще пусна и работни моменти от клипа, както и други кадри, стига да представлява интерес за вас.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам, че това ще ви се хареса малко повечко.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
darkstarbg



Регистриран на: 03 Апр 2008
Мнения: 124
Местожителство: Лондон

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм много по тази част, но 3Dто е доволно :) Другото ми е трудно да го оценя, но не виждам недостатъци. А каква е историята в този клип, ако не е тайна все още де, имайки предивд, че явно не се е завъртял по телевизиите. Защо се е наложил този композит с друга кола и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 7:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Песента е малко над 4 минути. Клипа към нея е по-скоро късометражно филмче отколкото музикален клип и идеята ни дойде от текста на песента, в която се пее, "влез в колата ми", "спри дъха ми". От тук, можеби малко странно за някого решихме да направим съпоставка между хората, това че всеки е различен и гледа в паницата на другия (това е в контекста, никъде не се показва натурално), та решихме да се заиграем със селския туризъм. Главния герой се залъгва от една реклама и тръгва на път. Пътува с колата си и когато отива там за където е тръгнал се оказва че не всичко е така както изглежда. Колата решихме да я заменим с 3D, за да си позволим малко повече свобода в някои кадри. Това ни коства неимоверни усилия, още повече, че сега ще трябва да я подменяме наново, но повечето работа вече е свършена, така че скоро ще приключим работата.
Освен тези кадри има още няколко 3D сцени, които също ще пусна скоро.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност да не пропусна, в някои от другите сцени има сериозна намеса от страна на Джоуви, благодарение на което нещата придобиха съвсем различен вид, но има време докато стигнем до тях. Постпродукцията тук е на Николай Колев.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ALFRED HITCHCOCK



Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 603
Местожителство: с. Косталево /Врачанско/

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

супер е станало .. колата изглежда много готино ..

поздрави ..
_________________
A mad farmer falls in love with his pig and has mutant piglets with it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
darkstarbg



Регистриран на: 03 Апр 2008
Мнения: 124
Местожителство: Лондон

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 9:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията :) Продължавайте в същия дух, защото се получава много приятно и успех! Надявам се, че ще обновяваш темата като излизат нови кадри, защото ми стана интересно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 06, 2008 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за милите думи, радвам се че ви харесва. Ще пускам разбира се. Още тези дни ще има нови кадърчета.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov