Graphilla.com :: Преглед на тема - За Сибила дето търси финансиране:))))
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За Сибила дето търси финансиране:))))
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 10:28 pm    Заглавие: За Сибила дето търси финансиране:)))) Отговорете с цитат

Малко разсъждения на глас, ако са досадни ги триите.
Значи шири се мнението че убавите картинки прават пари, и верно е така.
Само че мизерната ни родина е пълна с чичковци и лелки за които бизнес модела е всичко за тях трохи за авторите.
Ок.
Ясна е хавата.

Обаче колеги, когато търсите пари за инвестиране се научете на няколко основни неща:

1. Какво ще получи евентуалният инвеститор за парите които дава?
2. Проекта за инвестиция какъв предполагаем пазар има?
3. Какви са бъдещите ви планове за инвестирания продукт?

И т.н.

Простата истина е че ако се научите да се продавате, никога няма да сте в нужда. Първата стъпка е да се замислите не само за вашата полза а и за другата страна.

Таланта не е достатъчно условие за успех, естествено има и изключения.
Дори и в кикстартера, трябва да се даде нещо като жест към тези които ти дават парички.

Демек тия 7 бона, за достатъчно количество от тук присъстващите не са мега пари, ако някой беше се постарал да каже ква ще им е ползата освен явна благотворителност (ма то и тва тре са напише).

Има фирми. Има банки. Има начини. Ма с идеята на гол тумбак чифте моливи е малко вероятно да стане.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си довърша. Май е време някой хора от графила, които имат вече бизнес да понаучат подрастващите как се случват нещата в живота. За всички ще е полезно да имат релистичен поглед.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм вътре в бизнеса с печатниците, но като прост любител на книги си мисля, че той е една голяма мафия на ниво шеф на шефовете. ( Пак, дано няма засегнати ).
Просто не мога иначе да си изясня защо книгите в бг са масово с меко корици и на абсурдни цени. Всеки човек при капитализма си има инстинктивно чувство кое колко следва да струва и писка при чувство инфлация. От гледна точка на самун хляб книга от 300 страници с меки корици да струва 16 лв е анална перфорация. Знам я играта с "не само хляб се живее", "знанието няма цена" и прочие л*йна, които се разправят по Славейков от различни л*йняри за да се оправдят спекулациите с цената. И аз съм я играл, макар и в по-други условия.
Казвам това в смисъл че 7000лв ми стои като спекулативно надута сума.

За останалото съгласен с горното.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
Да си довърша. Май е време някой хора от графила, които имат вече бизнес да понаучат подрастващите как се случват нещата в живота.


да...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз лично мисля че проекта е осъществим само като рекламна медия.
Демек на принципа на Ъпсурт с Нескафето.
Мисля че има продукти за тоя таргет достатъчно.
Сибила да седне и да напише разходите, да си добави сумата която иска за авторските права и работата и с едно портфолио да пообиколи рекламните агенции (или по скоро директно фирми чиито продукти имат подобен таргет).

Тва е идея на пръв поглед.
Сигурно има и други начини.
Но не бих разчитал на бг пазара да си купи комикс.
Много път трябва да се извърви за да се създаде тая масова култура.
Масова е подчертано:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Imaginarium, печатниците са от коравия край и не се къпят в пари, парите ги прибират едни други хора, но това друга тема :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Сеп 10, 2010 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zing написа:
Imaginarium, печатниците са от коравия край и не се къпят в пари, парите ги прибират едни други хора, но това друга тема :)


Аз ли? Аз нямам нищо общо с никакви пари... :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

това е бета версия на сайта ми. има качени презентации
за спонсори и рекламодатели - на три езика. за улеснение - ето тук е на бг.

целта на тези проекти не е печалба, а реализация.

както в България, така и по света. първо в България, после САЩ, после Белгия и Франция. мой представител в Америка
от нова година нататък, ще движи финансирането и издаването на всичките проекти успоредно с мен - от там.

от 20 години в България няма качествени авторски - български - комикси.

е, хората узряха и си седнаха на гъзо да ги създадат качествените неща.
а някой трябва да си седне на гъзо да ги пусне на пазара - на световният пазар, а не само в България - за да видят бял свят.

това съм аз. здрасти. от година и половина работя целенасочено за това. ще стане. твърдо. просто ще отнеме време.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сибила. Разгледах внимателно офертата.

Бизнес си е тва. Ти искаш да си издателство. Не става само с намерения. И кво е тва да няма печалба?
За каква реализация говорим ако няма печалба?

Примерно сайта не прави 9 милиона импресии още, дано да почне ма по индекса в alexa.com ()http://www.alexa.com/siteinfo/grozenentertainment.com, нещата са на нула, как ше продадеш уеб реклама?

Понеже тук колегите освен да се кефят на картинки друго не ги вълнува, явно няма кой да ти помогне с малко реалистична оценка.

Че сте талантливи и работливи с мъжа ти мисля спор няма.
Точно за това съм седнал да пиша.

Трябва да решиш да погледнеш нещата реално.
Нищо хубаво не става от веднъж, а ако стане не винаги е хубаво:))
Защо не започнете с нещо осъществимо и по-малко.

Пуснете една по-малка книжка, и намерете рекламодател.
Има вече подобни опити на пазара, за рекламни комикси, така че няма да е шокиращо за клиентите.
Пускаш книжка с мега яки картинки безплатно и тн.....

Ако аз имах за задачка това да стане, щях да си намеря партньор с опит в издателската дейност и да деля с него.
Не е лошо щом искаш да имаш бизнес, да отделиш време за да повишиш културата си за маркетинга, това ще ти помогне да направиш реална самооценка къде си и какво да очакваш.

За Америката ви пожелавам от все сърце да стане работата, там има хора които правят пари от таквиз нища.

Ма без извинения, некой требе да си седне на гъзо и да разбере че никой не пуска нещо на ПАЗАРА ако нема да има печалба.
Демек качеството само по себе си не е достатъчно за да има продажби и печалби:)))

Качеството е бонуса който даваш на клиента в дългосрочен план, в краткосрочен план продажбата се мотивира с маркетинг....ма тва е за друг форум явно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тука малко линкове за помощ:
http://blog.guykawasaki.com/2006/01/the_venture_cap.html#axzz0zAZLLEA4
http://www.powerhomebiz.com/vol18/scratch.htm
Ясно е че процеса е пълен с емоции. Уви те са най-голямата пречка за успеха.
Не крия че и аз съм бил на подобно дередже, и си плащам до ден днешен за гяволиите. Просто скипни идеята за максимума и почни бавно на малки стъпки. Реализирай нещо което си сигурна че може да стане, почни от малък бюджет, завърти колелото и тогава скалирай.
Честно казано не знам как очакваш на тази оферта някой да даде 40 000 евро.

Нямаш реализиран продукт. Нямаш рекламодател. Както се казва за да тръгнат нещата тряя свалиш гащите. Ако го гледаш тва нещо емоционално до никъде няма да го докараш. Направи един тираж с минимална печалба. От там като видят хората че имаш и продукт и рекламодател нещата ще са по-лесни:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 2:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

е да де. това се опитвам да направя.
все трябва да тръгне от някъде.
мерси за съветите.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 2:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чекни си по-късно прайвът месиджите. Ще ти дам едни готини книжки.
Мен бая ми помогнаха:)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kapitana!



Регистриран на: 11 Авг 2005
Мнения: 536
Местожителство: OC Оrange County

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това ми прилича на:
да свириш хеви метъл и да живееш с илюзията, че ще напълниш стадион в Нешвил ::::))))))
_________________
no ads, no mercy!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Edi83



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kapitana! написа:
това ми прилича на:
да свириш хеви метъл и да живееш с илюзията, че ще напълниш стадион в Нешвил ::::))))))


Има такъв случай.
http://www.youtube.com/watch?v=q3sR7X2F4MY
_________________
kirilstanoev.eu
Facebook.com/KirilStanoevPhotography
behance.net/kirilstanoev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хахахахахаахах :)
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ся ако кажеш че е имало и чалга концерт на миланската скала или че пък Тримата тенори са пяли в Горно Камарци е вече не знам.,..
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2010 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уууу, капитана как го свариха неподготвен, хахах!
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Нед Сеп 12, 2010 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сиб... зимай Ваньо и лапето и забегвай у чужбинско.. за вас не е късно все още...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност тва щех да кажа и аз.... лапето под едната, лаптопа с таблета под другата и там ша стане....

от тука си е умрела работа, даже и да е с външно финасиране повечето неща според мене са дребни трохи, работа на парче и т.н......

Всъщност, всички знаем за нас кой е идеалния вариант и сички тайно натам драпаме.... живот тук на този стандарт и хлаботия, пък бачкане за вънка с техните доходи ;)

Тук има доста хора които могат да ти помогнат с печатници контакти, да ударят рамо за цени за отпечатване и т.н. но иначе Нубзито е отсекъде прав насочи се към онези чиито таргет е и твоя таргет....
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 4:31 pm    Заглавие: Идея/Предложение Дискусия Отговорете с цитат

Имам предложение.
Доста хора от вас вече са дорасли до идеята, че това да си най-добрия илюстратор, дизайнер, и квото и да е не е достатъчно за да получиш максимум възаграждение.
Дори и да има късмет човек, и да му тръгне работата идва момент в който се случват лоши неща, за които повечето хора не са подготвени, и тогава
започва хленченето, безсмислените оплаквания от клиенти, тоя бил селянин оня лаком гъз, рекламните агенциии дъра бъра.....
Истината е че както полагате усилия за да повишите нивото си, така трябва да полагате усилия за повишаване на редица умения свързани с това на къде отивате.
От години бълвам огън и жупел, за тия неща, че са еднакво важни с идеята за качество. От години помагам на колеги да осъзнаят реалността и да вземат мерки от рано.

Реално тук има хора, които правят повече пари от мен, изградили са система, хванали са ниша и са я разработили и естесвено нямат интерес да дискутират тема от рода на "Как да се продам по-скъпо?" и "Как да съм конкурентен на пазара?

Обаче има колеги, които искат да имат свобода и доходи, които да им дадат совбода.
За да ви успокоя, проблема е гигантски и е разпространен дори и в една по-добре платена професия като програмирането хората не са наясно и се чудят как може да не изкарват пари като са толкова добри, първата им крачка е да са фрилансери, след което пак се получават гафове и т.н...

Проблема е фундаментален и не може да бъде решен с пейнкилър. Трябва да се мисли и да се говори по темата.
Трябва да си промените фундаментални виждания за света около вас за да се закачите на правилната пътека:)))

За това, понеже нямам време да отговярям на лична на всеки, предлагам да се съберем някъде и да поговорим по темата.
Още не ми е започнал ловния сезон и ако се организираме в рамките на тази или другата седмица, мога да гарантирам че няма да сте разочаровани:)))

Входа е 10 лева.
Заради принципа и евентуалните разходи тип кафе/безалкохолно:))

Аз ще ви дам насоки за мислене. Ресурси, книги които да прочетете. Ще изберем проблем който да анализираме и да
потърсим заедно универсална рамка за решаването му.

Ако има желаещи да отговарят с Болднато: Ще дойда.

По-малко от 15 човека няма смисъл да се събираме, пишете и ако има интерес ше мисля къде да се заврем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov