Graphilla.com :: Преглед на тема - Идея Предложение/ дискусия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Идея Предложение/ дискусия
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 4:32 pm    Заглавие: Идея Предложение/ дискусия Отговорете с цитат

Имам предложение.
Доста хора от вас вече са дорасли до идеята, че това да си най-добрия илюстратор, дизайнер, и квото и да е не е достатъчно за да получиш максимум възаграждение.
Дори и да има късмет човек, и да му тръгне работата идва момент в който се случват лоши неща, за които повечето хора не са подготвени, и тогава
започва хленченето, безсмислените оплаквания от клиенти, тоя бил селянин оня лаком гъз, рекламните агенциии дъра бъра.....
Истината е че както полагате усилия за да повишите нивото си, така трябва да полагате усилия за повишаване на редица умения свързани с това на къде отивате.
От години бълвам огън и жупел, за тия неща, че са еднакво важни с идеята за качество. От години помагам на колеги да осъзнаят реалността и да вземат мерки от рано.

Реално тук има хора, които правят повече пари от мен, изградили са система, хванали са ниша и са я разработили и естесвено нямат интерес да дискутират тема от рода на "Как да се продам по-скъпо?" и "Как да съм конкурентен на пазара?

Обаче има колеги, които искат да имат свобода и доходи, които да им дадат совбода.
За да ви успокоя, проблема е гигантски и е разпространен дори и в една по-добре платена професия като програмирането хората не са наясно и се чудят как може да не изкарват пари като са толкова добри, първата им крачка е да са фрилансери, след което пак се получават гафове и т.н...

Проблема е фундаментален и не може да бъде решен с пейнкилър. Трябва да се мисли и да се говори по темата.
Трябва да си промените фундаментални виждания за света около вас за да се закачите на правилната пътека:)))

За това, понеже нямам време да отговярям на лична на всеки, предлагам да се съберем някъде и да поговорим по темата.
Още не ми е започнал ловния сезон и ако се организираме в рамките на тази или другата седмица, мога да гарантирам че няма да сте разочаровани:)))

Входа е 10 лева.
Заради принципа и евентуалните разходи тип кафе/безалкохолно:))

Аз ще ви дам насоки за мислене. Ресурси, книги които да прочетете. Ще изберем проблем който да анализираме и да
потърсим заедно универсална рамка за решаването му.

Ако има желаещи да отговарят с Болднато: Ще дойда.

По-малко от 15 човека няма смисъл да се събираме, пишете и ако има интерес ше мисля къде да се заврем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 4:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ми обясниш малко повече за бекграунда ти и защо да дойда (ама наистина малко, сигурен съм, че в едно кратко изречение ще се оправиш, или пък в един линк, или име само). Дори само поради принципното съображение, че когато се говорят принципни неща трябва принципно да се подхожда към това нещата да се поставят ясни от началото, за да знаем, че принципно си говорим сериозно -

Ще дойда.

Сигурен съм, че за много хора тук никът ти говори достатъчно и са наясно кой какво, но за мен, примерно не е така :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е това вече наистина ме разсмя :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както казах, тези които ме познават, и имат желание за дискусията да кажат.

Извън това нямам нужда да си афиширам бекграунда, да давам данни за месечния си оборот, печалба и прочеее. :)))


Това което мога да споделя е че ще се говори за неща които са важни за всички. И които са ми помогнали и ми помагат всеки ден.


И да, за да няма просташки подсвирквания, входа е свободен, а кафето и безалкохолното са от мен.


ПС.
Гриинхорн, с огромно удоволствие ще се запозная с теб, и ще ти дам възможност да ми се изсмееш в лицето публично.
Заповядай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да им беше пуснал по едно лично съобщение или един смс на твоите познати да си отворите по една бира и да си поговорите :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нубе, това си прозвуча направо заплашително :)

Имам друга работа мерси, възможността ще трябва да "ми я дадеш" друг път някой. Да потренирам, че да мога да ти влезна в бизнес категорията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Exile, това е желание за приятелска помощ.
Разбирам реакцията ти, ма разбери и моята, ако бях подготвил маркетинг пакет, с информацията, която искаш, от другата страна щях да сложа вход: XXX лева.
Да имам за цел да събера максимум хора, и да прибера печалба:)))

Не се натискам, ако няма желаещи, няма.
А не съм пратил на лична, защото може да има хора, които не познавам а да съм им полезен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 6:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми принципно приятелите ми знам как се казват, виж, за доходите не ги питам :) И помощ от всеки да се приема на лека ръка също смятам за лоша практика.

Ако смяташ написването на едно име, примерно, за пакет информация, който струва ХХХ лева - оуки доки, но ентусиазма ми да измина 120 километра да пия кафе с евентуалната възможност да чуя нещо, което до тук по нищо не си личи да не съм го чувал - това не е особено приятелско поведение, сори :)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
Ми принципно приятелите ми знам как се казват, виж, за доходите не ги питам :) И помощ от всеки да се приема на лека ръка също смятам за лоша практика.

Ако смяташ написването на едно име, примерно, за пакет информация, който струва ХХХ лева - оуки доки, но ентусиазма ми да измина 120 километра да пия кафе с евентуалната възможност да чуя нещо, което до тук по нищо не си личи да не съм го чувал - това не е особено приятелско поведение, сори :)


Бах човек, сори. Грам не зацепих за междуградските хави.
Туи са отнаса само за Софето.
Не бих агажирал никой да пътува, ако трябва това да го правя, ще ми отнеме много време и ше стане мноого официално. А аз тия официалните неща само като подписвам договор с клиент ги понасям.
Извън тва ги избягвам с цената на всичко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Баси драмата. Човека е написал 10 лв. заради евентуални разходи и 15 човека. Ще изкара цели 150 лв. от желаещите да научат нещо. А и не видях да натиска когото и да било да се явява задължително.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ПИЧОВЕ почвам да съжалявам за тая ми самоинициатива.
Ма да видим.

НАПИСАХ ПО_ГОРЕ НЕМА ПАРИ, АЗ ЧЕ ПОЧЕРПА КАФЕНЦЕ/БЕЗАЛКОХОЛНИ.

Тия дето не искат да идват, моля не правете офтопик.
Възприемам факта, че очаквате Месия слаш Милионер, ма не съм аз тоя.
Просто съм бил достатъчно време и в трите позиции (работник, фриленсър, собственик на уебфирма) та да има на какво да ви науча.
Ма има един лаф: На сила убост не стаа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2010 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На лична пишете.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tsura



Регистриран на: 07 Яну 2010
Мнения: 222
Местожителство: SOFIA

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 2:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За да събереш хора за подобно събитие трябва да ги заинтригуваш.
Или с интересна тема на разговор или с някоя интересна личност, постигнала резултатив областа, в която действа.

цитат: "Ще изберем проблем който да анализираме" - още нямаш конкретна тема по която да говориш.

цитат: "нямам нужда да си афиширам бекграунда" - без да знаят хората кой ще застане срещу тях да ги учи за тайните на успеха няма да дойдат.

Нещо такова си мисля за тази ти "самоинициатива"!
_________________
http://tsvetannikolov.blogspot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 4:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бе то който иска намира начин.
Търси, чете, тества и мисли рационално, хората, които на лична поискаха да споделя инфо ще се постарая да го получат.
Останалите или не им е интересно, или просто имат грешни очаквания.
Което погледнато от една друга гледна точка е страхотно.:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 9:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз бих дошла, но в моя случай, ако не е дневна срещата няма как за съжаление... иначе определено мисля, че би било от полза на хора като мен, които се опитват да се отърват от фриленсърството :)
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pow



Регистриран на: 14 Яну 2010
Мнения: 32
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми е интересно, мога ли да се присъединя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Баси хората, всеки гледа да не се мине нещо случайно. Много жалко.
В най-лошия случай ще пийнете по бира, а бат Нуби ще ви забавлява, защото е приказлив и има дар слово. Все едно дали ще помогне на някого това. Поне наистина ще чуете как са протекли нещата при някой, който се блъска от години. А всеки си има мозък за да си извади нещо от това, дори и да е да не се връзва да пие бира с Nub пак :)
Ма са, който е зает да вади пачки, то е ясно, че не се отнася за него.
Аз лично съм в друга сфера и не ме вълнуват тия въпроси, ама тук със сигурност се вясват хора, които ги мъчат разни въпроси всеки ден.

Мисълта ми е, ако не ви засяга, пробвайте (ако искате) да не сеете дневната си доза злобичка, опитвайки се да засегнете друго човешко същество. Единственият ефект е негативната емоция, която вие лично изпитвате. Дали не е по-добре да се усмихнеш и да подминеш?
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. факт 1: талантлив си.. скъсваш се да бачкаш... дигаш летвата... и егото
2. факт 2: ерата е на "интернета" и пренаселената земя - извод много народ ламти за място под слънцето а информацията е достъпна за всеки - демек не си само ти гениален и търсен
3. факт 3: поради горния факт Н.2 шансът да случи човек на правилния бизнес партьор, работодател... етц. етц.. драстично намалят
4. факт 4: винаги се намира някой който ти продава идеи и стимул. в повечето случай абсолютно неприложими за твоя си частен случай
... и още там глупости които ни се случват докато си живуркаме...
извода за себе си всеки прави..

моя е: Човек има жизнен път който да извърви и контрола не е в неговите ръце. Единственото което може всеки да направи за себе си е да изживее своя си животец по възможно най-веселия, забавен и ползотворен начин.. опитвайки се да оптимизира грешките които прави до минимум...

Нубе аз няма да дойда... не за друго ама за мен това ще да си чеша езика и да мъдрувъм върху неща които не ми е дадено да разбирам.
Слаб съм в сметките и икономическите чартове...

айде до скоро
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 10:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR
Истината е каза, няма универсални решения.
Но има принципи, които се спазват от години и дават някаква форма на сигурност.
Аз съм открил сам някой от тях, и искам да ги споделя.
Всеки има собствена версия, за това е дискусия.
Демек кръчма, ма вместо да говорим за жени, коли, играчки, първо ще попсуваме клиентите:)), после ще си извадим колективни изводи за някой неща.
Незнам ма за мен от известно време нещата са като скачени съдове,
хората си въздействат един на друг, тук с годините ефекта на това въздействие е видим в позитивна насока, проблема е че тя не е достатъчна за да се оцелее.
Ше се радвам да дойдеш :)))
Се една кръчма моа да почерпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нуба яко подбира, на мене не ми върна на личното..
!!! Значи е VIP! :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov