Graphilla.com :: Преглед на тема - Въпрос, не оплакване :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос, не оплакване :)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2010 8:06 pm    Заглавие: Въпрос, не оплакване :) Отговорете с цитат

Утре отивам да си пре-регистрирам колата в Кюстендил. Въпросът ми е следният:
Кое се прави първо:
1.Колата се регистрира в КАТ, след това в данъчното в Общината.
2.Първо в Общината и след това в КАТ.

Тъй като получих доста различни отговори, а искам да си спестя размотаването напред назад, моля някой с подобен на моят случай да ми отговори. Предварително благодаря!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2010 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо е КАТ, от където ще получиш талон и т.н с който след това се регистрираш в данъчното. Обратното няма как да стане в някои случаи, например при нов внос, понеже няма да имаш регистрационни номера ако не си минал през КАТ, а за да се регистрираш в данъчното трябва да имаш тези регистрационни номера.
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2010 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви, г-н Врабчев!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2010 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега попрочетох тук-там и при всички случаи ще се наложи повторно разкарване до общината:
1.Заплаща се "Местен данък" - 2% от застрахователната стойност на автомобила.
2.Отива се в КАТ за регистрация.
3.Обратно в общината за регистрация за данък.

Пожелайте късмет, че то и времето се очертава някакво акано утре...
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Окт 14, 2010 9:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и не пуши в колата или по улиците, да не те окаушат :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех!
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

тия 2% едно време се плащаха при нотариуса
може да има опция да се платят на банковите гишета и в кат, без да ходиш до данъчното
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кузмич, защо Кюстендил? Не, че някакъв проблем, но в София тенденциозно се спират коли с по различна регистрация от софииска. Поне това е моя опит. Последно се мъчеха да ме изкарат, че съм минал на червено на кръстовище където знам, че светофара не е работил през близките шест години, тъй като по случайност съм живял в района седем. И другото важно нещо - черен джип винаги има предимство. :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimarinski



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 389
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
черен джип винаги има предимство. :)))

Правилно е да се напише " черен джиБ":):):)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а аз ти препоръчвам ако ти е първа кола ... въобще да не ходиш в общината ... карай си я така
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 12:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

номера на Енджъла става и с 3 -та подрет твоя кола :)
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TchudO написа:
номера на Енджъла става и с 3 -та подрет твоя кола :)


естествено ... и не само 3-та ... колкото и коли да има (да е жив и здрав да ги кара)
аз просто си направих извода че може би е относително млад шофьор и си взима първа кола. щом не знае реда за регистриране. и като се има предвид че първата кола приключва живота си в бг с много гънки и обелена боя ... един данък отгоре просто идва много безсмислен.
пък и пътищата ни няма да се подобрят в следващите 20години - колкото и данъци да се плащат.
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
Кузмич, защо Кюстендил? ...


Там, там, Кузмич - знаеш ли как се плашат като видят КН... :-)))))))
Е, сигурно и по някоя благословия отнасям от време на време, ама карай - сефте... Пък и аз съм много примерен и солидарен шофьор по принцип :-)
А за 3 години с кюстендилски номера са ме спирали 2 пъти за проверка на документи - единия път имах само визитка в мен, ама ме пуснаха.. :-D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 3:43 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

То и във Варна са плашат кат видят ТХ..., щот мислят, че е Техеран, па то е Texas...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора, такъв кошмар беше всичко, че не знам откъде да започна... Историята накратко/ ще си спестя лирическите отклонения/:
Трябваше да тръгнем в 8:00 сутринта, оказа се че акумулаторът е паднал, опитът да запалим с кабели не стана - говедото дето съм си купил иска много ток, МНОГО. Купихме акумулатор - 166лв, сложихме го, тръгна. Заредихме нафта за 90 лв., винетка за 10. Излязохме от София към 9:30-10:00 с уговорката, че с каръка дотук - натам само хубави неща... хаха... да бе. Пристигнахме в КАТ Кюстендил - тъй като исках да съчетая получаването на шофьорската си книжка с регистрацията, отидох на гишето за получаване на свидетелства. Имаше 3-ма души общо, явно отнемаше време, накрая една от госпожиците се смили над мен и ми поиска личната карта. Почна да щрака по клавиатурата, донесе ми документите върху които най-отгоре се мъдреше книжката и талона. УРА!... не съвсем. Опита се да принтира нещо, 1-2-3 опита... нъцки. Почнаха да си комуникират с колежката. "Изчакайте 2 минути!" Ок. Седя, чакам. 15 минути по-късно - аз:"Какво става, проблем?", "Да, проблем с компютъра, тъй като сте роден в Руската федерация, ми дава грешка че името е прекалено дълго и не може да се разпечата." Недоумение... "Е, и сега?" "Ми чакаме от София да оправят проблема. Но не мога да ви "връча" документите, докато не оправят от София проблема." "ММММ, кога ще стане?" "Ми елате следобяд!" "Кога следобяд?" "Към 3-4."
Диалогът беше дълъг, опитах да обясня, че трябва да регистрирам и колата и че си имаме и други ангажименти, и че съм си платил за 10 дневен срок на издаване на документите... Скараха ми се, че споря с тях и нищо не могат да направят... Недоумение х2
Отиваме да попълним декларацията за колата, нервите ми са на предела, псувам много, МНОГО...
8лв. за монтиране на номерата, ок - отиваме на "канала", още 4-ри коли чакат, вратите са затворени, цари мълчание, някой пуши. Говоря по телефона с приятелката ми, опитвам се да й опиша ситуацията. Псувам! Обадих се на един добър приятел да помогне. Ще пропусна тази част, тя беше единственото позитивно нещо в целия ми скапан ден. Оправихме книжката, вече е в джоба ми, но не й се радвам. Отиваме на канала, вратата се отваря... "Гранд Чероки", ни сме. Ура!... но, не съвсем. Малко човече със сива престилка и надменен поглед ни мери от глава до пети - явно се затруднява с мен, но му давам време. "Тука да попълните документите." Пишем...
"Така, номер на рамата... Къде е?" "Тука на стъклото." "Мне, трябва да вдигнете задните седалки." "Мммм, ок." Човечето гледа с един фенер и огледалце. 10-тина минути по-късно... "Отворете предният капак." "Така, номерът на двигателя... Ама не се вижда?" "Как не се вижда?" "Ми не се вижда, само първите две цифри и останалото е ръждясало!" "Отивайте да ви го изчистят и после пак тука." "Ама как, къде..." "Ми намерете сервиз, и някой да ви го почисти." "Ама как сервиз..., няма ли начин?" "НЯМА!" Човечето се врътва сърдито и отива да "оправи" един негов приятел, който току-що е вкарал Пасат-а си от противоположната страна на канала. Гледаме се с моя приятел, виждам го как псува... /Само да спомена, че той дълги години се занимаваше с вкарване на коли от чужбина и се е нагледал на всичко... до този момент./ "Ми айде да търсим сервиз." Качваме се и потегляме... псувайки. Намираме сервиз - "Така и така, ще регистрираме колата, не се вижда номера." "Ей там, в другата част, питай за Васко." "Мерси." Намираме го: Васко е леко мургав, но не неприятно, доста словоохотлив и готов да помогне. Пъргав като маймунка, скача на джипа и почва да търка с каквото намери. 15-20 минути по-късно, номера се вижда и без фенер, сякаш току-що е щампован. Васко е щастлив от 20-левката и ни кани на кафе следващия път като дойдем. /Да бе, да.../ Появява се един симпатичен ром с тарамбука под мишница: "Бате, дай 1,50 да се прибера дома, а?" Давам му 2лв. с надеждата, че благословията му ще пречупи лошия късмет който ни гони. Тръгваме на обратно, сърцата ни тръпнат - пристигаме, опашката се е увеличила, а вратите пак са затворени. Набутваме се почти отпред, въпреки че яки момчета с много дебели вратове ни гледат лошо, но ние ги гледаме още по-лошо. Чакаме. Чакаме. Чакаме. Мммм, чакаме. "Моля да преместите джипа, за да влезе тоя ТИР." Нема ядове, местим го и се озоваваме най-отпред - чувствам се малко гузно, но не прекалено. Вратата се отваря, вече е 16:00. "Вие за номера ли бяхте?" "Ми, да /не точно, но/, за номера сме." "Вкарайте колата отпред." Вкарваме. Малкото човече го няма, разни "работници" пушат цигари, пият кафе и си клатят краката. Човечето се появява и пуска няколко "дебелашки" шеги на колежките от КАТ. Той е шефът, всички трябва да го знаят. Е ние го разбрахме... макар тайно да си мечтаехме да останем насаме с Човечето, в тъмна алея и с цяла торба с остри предмети и каса бира. Помечтахме си бая... Както и да е... За статистиката, почти 17:00 е, от сутринта са минали 3 коли официално и не знам колко си по "баджанашки"... Стоиме и чакаме. "Хм, тая кола какъв цвят е?" "Виолетов" "На мене ми изглежда тъмно син!" "Ми виолетов е по документи, тука от светлината изглежда малко по-син." "Абе, даже ми изглежда кафяв!" Недоумение х23631723 "Ми що не го пишете червен, направо?" Тъпата ми шега успява, усещам как се доближавам душевно с Човечето, почти ме харесва, но не съвсем. Разни "работници" продължават да се "трудят". Разговорите се въртят около развалената кафе-машина и как нямало вода за кафе... Отиваме за номерата. "Ще трябва да изчакате малко, защото принтера не работи." От гърдите ми се изтръгва някакъв звук, опитвайки се да се засмея. "Че ние цял ден, чакаме, свикнахме вече, хаха." Девойката ме гледа, опитвайки се да прецени дали не прозвуча обидно. Чакаме, 30 минути по-късно ни дават номерата, талоните - отиваме да ги сменят. Някак си нещата се случват много бързо, "Готови сте." "Давай качвай се." "Сега вече можеш да се радваш."
Не ми е радостно, нито за книжката, нито за колата - обидно ми е и ми се спи.
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Между другото, в книжката ми пише "Руска фед." Явно това е било решението ;)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
Кузмич, защо Кюстендил? Не, че някакъв проблем, но в София тенденциозно се спират коли с по различна регистрация от софииска. Поне това е моя опит. Последно се мъчеха да ме изкарат, че съм минал на червено на кръстовище където знам, че светофара не е работил през близките шест години, тъй като по случайност съм живял в района седем. И другото важно нещо - черен джип винаги има предимство. :)))

Тебе те спират щото си известен и искат автограф, не си измисляй причина ;)
Иначе КН, щото съм патриот и си харесвам града ;) Всъщност ме излъгаха, че ставали бързо нещата в провинцията... ще я пререгистрирам догодина, живот и здраве. А иначе, да ме спират, ако имат добра причина - са добре дошли. Ако ли не, ще ги "благославям" както аз си знам ;)

Относно данъка, да - можех и въобще да не се занимавам, няколко души ми го казаха. Ама нали съм примерен, и обичам да играя по правилата... просто съм идиот!
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пет Окт 15, 2010 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Леле, човек, аз във вторник чаках 1 час в Софийския КАТ за талона и се поизнервих, а ти цял ден. Ужас!
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2010 1:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

пфффф.. умрях си да се хиля, мнол хубав разказ! евала! язък ти за мъките, разбира се.. но си е заслужавало по много причини:

1. сътвори това хубаво есе
2. платил си тежката цена предварително. сега те чака хубавото, ще видиш.
3. аз много се смях
4. имаш какво да разказваш на внуците
5. може би, докато са те мотали там да чакаш, по пътя, по който си щял да минеш са станали 5-6 катастрофи с краен резултат мъртви шофьори. може би, това ти е спасило живота.
6. установил си, че си далтонист :):):)
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 16, 2010 1:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

глезотии...
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov