Graphilla.com :: Преглед на тема - Гренландски Планини - кадри от проект "North.", ет
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Гренландски Планини - кадри от проект "North.", ет
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 4:16 pm    Заглавие: Гренландски Планини - кадри от проект "North.", ет Отговорете с цитат

И така, дойде време да повдигна похлупака на тенджерата с полярната сьомга на съмнението, която може би е преплувала през главата на някои от вас... "Защо този човек трета година тръгва все на север".

Сьомгата е сервирана - проектът за книга и изложба на открито се казва "North." - северната дума указва пустите красиви райони, далеч от вниманието на масовите медии, а точката в името - че сме на път да съсипем тези места, при това без дори да сме оценили красотата им.




Третият етап направих тази година в Гренландия, Tasermiut фиорд. Ако го чувате за първи път, не е странно, преди 2 години и аз не знаех кой знае какво за мястото, а след като се запалих стряскащото беше, че и с търсене не намерих кой знае колко снимки или информация, освен, че мястото е в интереса на няколко минни компании. Оказа се все още диво, без нито една постройка във вътрешната си част, без пътеки, без мостове... прекрасно! В Европа или Щатите би било национален парк без въпросителни, бидейки в Полярна Гренландия обаче случаят не е такъв...



И ето след 2 години проучване и тренировки, тази година успях - прекарах там 9 седмици, от които 7 съвсем сам в Природата, веднъж не бях виждал друг човек в продължение на 3 седмици. Къща или колиба не намерих 5 седмици. Имаше много комични, както и няколко не съвсем комични ситуации като давене, измръзване, щастливо спасяване от ескимоска фамилия, както и няколко дълги падания - и щастливи моменти на чиста красота и взривяваща светлина... а, да, и северни сияния в края на престоя ми.



Имаше и 60 кг екипировка и багаж в две раници, имаше и риболов, нямаше никакъв телефон, но пък имаше полярни лисици, игри на гоненица с тюлени и много много дълги часове затъване в тундрови тресавища и свличане из каменопади за да стигна до локациите за снимане.

Това горе пък няма пряко отношение към фотографската стойност на кадрите, така че спирам, а на който му е интересно повече ще може да го намери в пътеписите - те ще излизат на блога по веднъж на седмица (правя възможното) в осем части.



Днес представям първата серия "Гренландски Планини" на verticalshot.com

Надявам се да успея следващия месец да стигна до компютъра си и да сглобим текста и снимките от втората серия, в последните 8 дни живях с щастливи хора, правейки фото-есе за животът на ескимосите в Tasiusaq, единственото населено място в Tasermiut, което е заселено повторно 70 години след като в една зима всички жители загинали от глад без достъп до други хора... Но точно в тези хора, подложени на свирепи условия 6 месеца в годината, намерих непозната ми досега човечност, умение да оценяват красотата на родния си край, спокойствие и тотално отсъствие на оплакване - не знам дори дали съществува такава дума в инуитския.

Искам да благодаря на Приятелите и Семейството ми, които не спряха да вярват докато тренирах за там и не ме обявиха за луд, а след това изтърпяха в продължение на 2 месеца да получават от време на време един имейл "He's OK" с GPS позицията ми.



И специално Благодаря на подкрепилите проекта Фотосинтезис с осигурената техника Canon и на UVT със сателитната система за локализация и сигнализация до спасителен хеликоптер (какъвто за щастие не виках).

Ако желаете да подкрепите оставащите 3 етапа от проекта и нещата ви харесват, можете да се сдобиете с принт на любим кадър като се свържете с мен през сайта. Надявам се през следващата година да е готова принт страницата в уеб-сайта, засега обаче сме на имейл. Благодаря!




Първият пътепис е онлайн в новия ми блог на адрес: http://horizontal.verticalshot.com

А за задаващите се до края на годината изложби, две презентации и семинар ще можете да научите както от блога, така и от Facebook страницата на Vertical Shot

Приятно разглеждане!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) браво, малкия :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Завиждам за полярните лисици и много искам да ги покажеш, ако може :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 5:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

страхотно,
- за принтовете, цена, размери, каше прави ли се и какво, качество? так е много общо всичко...
_________________
Илюстратор на свободна практика.

http://www.shop.pipilota.com

http://www.behance.net/pipillotte

https://www.facebook.com/pages/Pipilota/190244357663915?ref=ts

http://illustrators.ru/users/Irina_Pamyatnih/portfolio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DUDE



Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 29

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bravissimo. :)
_________________
::: thanks
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Edi83



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 11, 2010 9:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекрасни са...
_________________
kirilstanoev.eu
Facebook.com/KirilStanoevPhotography
behance.net/kirilstanoev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Понякога ми се иска да съм като теб, но само като си помисля колко усилия и нерви са вложени тук си се радвам, че има талантливи хора, на които им стиска да правят такива неща.

(и мен ме интересуват тея въпросите на пипи)
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кадрит няма да коментирам :)
Само ще ти кажа, че един хубав ден когато остарееш до толкова, че да не можеш да газиш в дълбокия сняг, да прекосяваш ледени реки и да нощуваш в "найлонова" палатка, спокойно ще се прехранваш с писане ;)))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

владооо, владо- ако всеки един на 1000 от хората имаше твоя хъс, душевност и начин на мислене ехеееее.... даже не ми се мисли колко напред щеше да е всичко .....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли някой фолмов деец да се присъедини към Снупа, и да гледаме после филми по НГ :))))))
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dreamer написа:
Няма ли някой фолмов деец да се присъедини към Снупа, и да гледаме после филми по НГ :))))))


Да се чете "филмов"
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, банда! Продължаваме напред, Живи и Здрави, Наздраве :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

определено ми се иска да видя изложбата! чийрз Снуп!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 2:10 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Гренландски планини, Снупъре!

Живи и здрави! Наздраве!

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С тия рекици там, мисла ти е време за една малка "бърза" еденичка да мое'ж се придвижваш ако не по-лесно то поне по-забавно :)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Ное 12, 2010 6:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лом е отгледал не хора, а ТИТАНИ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
inzesky



Регистриран на: 05 Юни 2009
Мнения: 32

МнениеПуснато на: Нед Ное 14, 2010 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Прелестна работа! С нетърпение очаквам следващия пътепис и още снимки :)
_________________
цък
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нахално да попитам пак за лисичките :P
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Ное 15, 2010 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdrasti, ne sam v Bulgaria, lisicite shte sa v edin ot po-kasnite patepisi, niama mnogo kadri, zashtoto idvaha noshtem, no niakakvi ima, istoriata s men i lisicite e po-interesna ;)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Ное 16, 2010 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Tъй и тъй па щъкаш нанякъде, ето ти пример за некст таргет дет са вика... и пак е студено ;)

http://ziza.qip.ru/2010/11/15/golubaja_reka__lednik_petermann_43_foto.html
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov