Graphilla.com :: Преглед на тема - Small&White Kitchen
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Small&White Kitchen
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
desiGnN



Регистриран на: 01 Сеп 2008
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Нед Ное 28, 2010 2:04 pm    Заглавие: Small&White Kitchen Отговорете с цитат

Здравейте, това е проект за кухня на моя клиентка. Хареса го, и пристъпваме към изпълнение. Надявам се да ви допадне!!!



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alexander Petrov



Регистриран на: 23 Ное 2009
Мнения: 55
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2010 9:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много симпатично :) .... с резерви само за ябълките!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2010 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бруталик кеф!
само двете еднакви ябълки долу :/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2010 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

кухнята ясна ! :)

кажи за столчетата - ? реален модел ли е - или е пълнеж като ябълките ?
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
desiGnN



Регистриран на: 01 Сеп 2008
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2010 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,макар и 2-3-ма човека да си казаха мнението,се радвам че ви харесват!

Candelero - Столовете са реални | BONALDO модел: Skoop |

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
killswitch



Регистриран на: 13 Яну 2007
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Ное 29, 2010 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

доста са грозни :)
_________________
http://deadvertex1.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

killswitch написа:
доста са грозни :)


НЕ СЪДИ, ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН ! ( цитат от една книга )

;)
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Candelero написа:

НЕ СЪДИ, ЗА ДА НЕ БЪДЕШ СЪДЕН ! ( цитат от една книга )


Това не означава ли, че ако не те е страх да бъдеш съден, може да съдиш...
И в този ред на мисли: Ако не си готов да бъдеш съден не съди тези които са готови да бъдат съдени за това, че съдят!
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за лошата си пунктоация...нямам едит бутонче, че да я пооправя...

И забравих да кажа, че кухничката е много симпатична.
Столовете и на мен не ми харесват вобще...
А ябълките толкова лесно можеха да седят ок..само да ги беше завъртял така че да няма 2 с еднаква ориентация...и после едно леееко PS и сичко щеше да е на 6.
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това беше първото което ми мина през главата...защо си играеш да изкараш фотореалистичен рендър, като три обекта го издават, че е цг..като цяло седи много готино, но можеше да скалираш и врътнеш малко тея ябълки, всичките са еднакво големи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:

Столовете и на мен не ми харесват вобще...


Има ли грозни и красиви цветове - по принцип ?

и аз смятам че БМВ е една от най-тъпите и селски коли, но това едва ли ги интересува, кво мисля аз... респективно Карим Рашид му е през оная р'аота за това , кво мислите за стола му . :):)

По-скоро изборът на този стол не е подходящ за визията към тази кухня.
(no offense), но кухнята е доста "регулярна", а столът е леко - по-розов като настроение.
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Красотата е въпрос на лично предпочитание...нищо не е универсално красиво или грозно...

Но аз лично вярвам, че ДОБРИЯТ дизайна трябва да е улицетворението на функцията. И точно по този критерий, тези столове, МЕН не ме кефят...

А Karim Rashid дали му пука аз кво мисля си е между мен и него :D:D:D:D:D ти не се меси.

Абсолютно съм съгласен с твърдението, че не пасват на кухничката.
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alexander Petrov



Регистриран на: 23 Ное 2009
Мнения: 55
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 30, 2010 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:
Красотата е въпрос на лично предпочитание...нищо не е универсално красиво или грозно...

Но аз лично вярвам, че ДОБРИЯТ дизайна трябва да е улицетворението на функцията. И точно по този критерий, тези столове, МЕН не ме кефят...

А Karim Rashid дали му пука аз кво мисля си е между мен и него :D:D:D:D:D ти не се меси.

Абсолютно съм съгласен с твърдението, че не пасват на кухничката.


Извинявам се въпроса, но откъде разбра че тези столове не са функционални? В смисъл неудобни, трудни за почистване, или местене, какво точно включва понятието нефункционални? Пробва ли ги, или съдиш по две картинки?

Относно "красотата", не смятам че е въпрос на лично предпочитание. Съществуват общовалидни принципи, които хората преди нас са се мъчили да открият, за да не обобщават хора като теб "че е въпрос на лично предпочитание". Естетическите критерии, се определят от средата, и манталитета на човека. Наблюдавайки заобикалящата ни среда, хората, медиите и пр. ми е трудно да говоря въобще за естетика!!!

За Кухнята, ще се повторя че ми допада. Мисля че избора на столчетата е странен, но не и неудачен. Има визуален баланс, и заигравка с формите. Контрапунк между ръбатите плотове, и меките преливки на столчетата. На мен лично, би ми било приятно да седя на тях. Да, различно е, мойте адмирации към колегата, нека да продължава да експериментира, защото така се случват нещата. На който му се гледат "бозави" интериорчета, мисля че е сбъркал темата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alexander Petrov - 6a6o написа:
...


нещо се засегна на столчета? и на мен ми допада кухнята, приятна е.
столчетата също ми допадат сами по себе си, но леко ми тежат като обеми. това най-лесно може да се провери ако видим вариант с други столове. ще е прекрасно. :)

а относно рендера, на въпросните столчета си личат еджовете в основата. не знам как е 3Д термина за това, май не е достатъчно смуутнато .. или както и да се казва това :)

добра работа!
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alexander Petrov - 6a6o написа:

Съществуват общовалидни принципи, които хората преди нас са се мъчили да открият, за да не обобщават хора като теб "че е въпрос на лично предпочитание".

Oooo-okey...


Alexander Petrov - 6a6o написа:

Естетическите критерии, се определят от средата, и манталитета на човека. Наблюдавайки заобикалящата ни среда, хората, медиите и пр. ми е трудно да говоря въобще за естетика!!!

И понеже всички израстваме в идентична среда и с еднакъв манталитет, гореспоменатите "общовалидни принципи" са абсолютно реални и неуспорими.
Спечели ме!!! :D:D:D:D:D:D

Alexander Petrov - 6a6o написа:

Извинявам се въпроса, но откъде разбра че тези столове не са функционални? В смисъл неудобни, трудни за почистване, или местене, какво точно включва понятието нефункционални? Пробва ли ги, или съдиш по две картинки?

Не се извинявай вобще! Това е един хубав въпрос!!!
Да, по двете картинки съдя...и да видим дали мога да обясня защо от тези две картинки, в комбинация с дългогодишения ми опит в сверата на седенето, успях да реша, че тези столове са "непрактични".

1."Заповеднически дизайн"...на този стол има един единствен начин да седиш. Една единствена посока, един универсален размер задник на който да му е удобно.
2.Правени са за да играят ролята на Бар Столове...и са БЕЗ видима функция за завъртане в някаква посока по какъвто и да е начин...


Да предположим, че аз и Хитлер сме седнали заедни в някой бар...влиза Тинки Уинки и се опитва да седне от другата страна на Адолф...Но понеже габаритите му не пасват на "стандарта" на стола, неудобството го кара в продължение на 5 мин да се намества неловко бутайки съседа му постоянно.
Адолф се старае да пренебрегне неловката ситуация, като се опитва да се завърти на другата страна и да се прави, че нищо не се случва. Но понеже стола ДЕФИНИРА посоката си и няма възможност за завъртане, той трябва избере между това да се опита, без да слиза, да го залюлее/прибута в подходяща посока(рискуваки неловкя му съсед да го бутне в неподходящ момент и да се изръси комедиино на пода) или да стане, неловко да се опита да хване стола който не предоставя ръбове за захват, и да го завъртина 20-30градуса, след което да седне отново с думите "ебаси тъпите столове брат!"...
...и аз...въпреки, че никога не съм вярвал, че ще го направя...ще направя кимна със намръщени вежди в знак на възмутено съгласие...с Хитлер!!!!

А за мен, всеки стол който води до съгласие с Хитлер е гаден!!!!
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

въпреки правописните грешки, поста на е личният ми фаворит за наградата "оскар за пост на годината" ^^ ... :D
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 3:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dito! :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Alexander Petrov



Регистриран на: 23 Ное 2009
Мнения: 55
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не си възпитаник на НАТФИЗ? :)))) Признавам че си представих идеално ситуацията, и мисля че преекспонираш нещата. Вярно е, че говорим за дупе с внушителни размери, спор няма. Но то голям процент от бар-столчетата не биха го поели :))) Така че нащия приятел има два варианта :
1. Или да се засрами, и да го запишем на фитнес.
2. Или да седне в някое сепаре ( то и без това такъв гъз, не е за показ на бара ).

Иначе за протокола, проверих че материала е полиетилен, което значи че мат'риала позволява известна деформация. Така че съгласи се, опасност има и за стола. На теб едва ли ще ти е приятно 200 кила сланина да се друснат отгоре ти :))))
И друга опасност има, ако Уинкито недай боже е гей или евреин, едва ли би стоял и две секунди до Хитлер. Предвид пресантимана на последния към тези групи, най-вероятно нашия приятел ще отиде за претопяване. Гледайки лилавия му цвят, ще излезе чудесен сапун "Тео - хавайски нощи" или нещо подобно :))))


PS това че всички растем в идентична среда, не значи че и манталитета ни е еднакъв. Това че ти би си лафил с Хитлер, не означава че масата от хора биха го направили. Ограничеността е голям порок. Затова и възроптах срещу коментарите за столчетата.
Скоро един приятел беше пуснал следната мисъл във Фейсбук " Момчето напусна селото, но селото не напусна момчето" Като се замисля има голям резон, в иначе ефектно звучащите думи.

Желая ти успех :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
killswitch



Регистриран на: 13 Яну 2007
Мнения: 560
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 4:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ROFL ...Лок...приятолю...разбра ли сега? двамата с теб сме ограничени ...а ти си и селянин :)

малко по темата...аз съм сядал на подобен стол с такова вдлъбване за краката и спокойно мога да кажа ,че не може да се доближи и на километри до удобство на столовете с лост или стъпенка за крака...
...също така... аз с кеф бих изпил един компот с чичо Хитлер :)
_________________
http://deadvertex1.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Сря Дек 01, 2010 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oooo не мога вече :D killswitch не се казва степенки, а "подпори за крака", за справки Fear and loathing in Las Vegas.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov