Graphilla.com :: Преглед на тема - Фотошоп мене ли ме мрази или аз съм балък и пропускам нещо?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Фотошоп мене ли ме мрази или аз съм балък и пропускам нещо?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 8:22 am    Заглавие: Фотошоп мене ли ме мрази или аз съм балък и пропускам нещо? Отговорете с цитат

Работех си някакви фотоманипулации, работех на доста голям формат и изведнъж PS реши да ми преебе всички маски свързани с тоя файл и по-лошото всичките файлове свързани с проекта... Почнаха да излизат разни прозрачни полета, ленти и прочие и сега всичко е насрано + една нощ работа. По-приятни момент освен този че изгубих един сън е, че трябва да го свърша за един ден и в някакъв момент може да реше пак да насере всичко...

http://img560.imageshack.us/gal.php?g=screenshot20101202at051.png

Силно се надявам да има как да се фиксне тва :(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За всеки случай пробвай с някой портабъл, да не е проблема в инсталираната версия.
За да прецака програмата файл - трябва да го пренапише - ако при отваряне файловете са такива, не би трябвало в тях да е проблема.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 11:39 am    Заглавие: Re: Фотошоп мене ли ме мрази или аз съм балък и пропускам не Отговорете с цитат

Sovellis написа:
... и по-лошото всичките файлове свързани с проекта... Почнаха да излизат разни прозрачни полета, ленти и прочие и сега


Също е възможно да е проблем с хард диск, рам. Бакъпни си файловете на друг носител и пробвай на друг компютър
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно просто ме мрази - метнах ги на компютъра на съквартиранта и са така. Изглежда маските са се преебали и просто изрязват и правят картинката прозрачна. А леърите които са флатнати без маска са окей. Странното е че се е случило на няколко файла свързани с тоя проект както виждате, а на други не.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми махни го тоя правоъгълник в маската дето ти прави прозрачноста... отиди в chanels, селектирай правоъгълника и го оцвети бял /това в lear 1 copy/.... след това в lear 2 селектираш само бялото квадратче /дето ти е правилната маска/ , select inverse и оцветяваш сивото /което ти прави прозрачността в бяло..... и си готов
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е че правилната маска е прозрачна а като дупликейтна леърите се виждат някви странни ленти които очевидно не трябва да са там
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

да..... върху правилната маска си направил една по сива /това е като гледам image-тата които си постнал/ която ти дава прозрачност на основният леар.... когато махнеш тази сивата ще се махне и прозрачността
....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ami nqmam spomen da sym pravil a i rabotata e che dori ne rabotih na ediniq fail (tozi s izoliranata snimka) dori mai ne beshe otvoreb dokato se sluchi tva
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman написа:
да..... върху правилната маска си направил една по сива /това е като гледам image-тата които си постнал/ която ти дава прозрачност на основният леар.... когато махнеш тази сивата ще се махне и прозрачността
....

lol.. я верно си прегледай маските и на мен ми се струва че имаш правоъгълник в маската...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е в Filter -> Other -> High pass Като го цъкна и преебава всичко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, че ти нямаш спомен не променя факта, че на принтскриина ясно се вижда сивия правоъгълник, дето си го опнал в маската =)))
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това че написах къде ми е проблема и че дори не бях отворил единия файл и той просто се появи такъв изглежда също нищо не променя.

Мерси за коментарите. Ше видя какво може да е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма начин нормално работещ филтър на фотошоп да влияе на маската по този начин.
Нещо му е счупено на софта.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами михайлов, има в интерес на истината. Ако теоретично част от маската не е филната с чисто бяло, а с някаква съвсем минимално различна стойност, която е незабележима при преглед на работата, high pass приложен върху маската дава доста странен резултат.
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.... не знам дали софта преебава работата или си цъкнал не където трябва, но мисълта ми беше, че нещата се оправят точно за 5 мин...
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Дек 02, 2010 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси момчета.

Изглежда има някакъв с high pass-а, защото се появява на различни файлове или като отварям нов документ също прави леърите прозрачни с разни странни рески и подобни и трябва да рестартирам програмата за да се върне в нормалното си състояние. Просто почнах наново, занапред ще преинсталирам PS и ще видя дали прави същите проблеми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov