Graphilla.com :: Преглед на тема - Nikon D5000 или Canon EOS 500D
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nikon D5000 или Canon EOS 500D

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Нед Дек 05, 2010 8:20 pm    Заглавие: Nikon D5000 или Canon EOS 500D Отговорете с цитат

Знам че темата "Канон или Никон" е тегава работа... :)
Интересуват ме конктретно двата модела или по-скоро двете оферти.

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=6837&show=additional#slides-pane-2
http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=2&cat=47&product=5003&show=additional#slides-pane-1

Четох малко из нета по въпроса, основното което разбрах че Никона няма мотор в тялото и проблема е с обективите след тва :)

Нямам кой знае какъв опит с фотографията, имам едно Fuji FinePix S5000, не е съвсем сапунерка ама вече не става, телефона ми снима по-добре, особено през деня :) а и почна да се скапва.

Парите които мога да дам са до 1200лв макс.

Идеята ми е да ползвам китовия обектив, най-много да си взема някога един "твърд" (поне за сега така ги виждам нещата ама знае ли се.. :)).

Офертата за Никона е с два обектива което е далавера, от друга страна пък незнам доколко ще ми трябва този "големия". Нямам идея кой обектив е добре и кой не, също как стои въпроса с "мотора" в тялото. Предполагам че като обектива няма мотор ще трябва да фокусирам ръчно.
Да не изпадам в подробности, знам че и двата апарата са горе долу сходни (и като пари :). Може би единственно ме "притеснява" тва с мотора, т.е. ако ми щукне да си купувам разни обективи за в бъдеще да не се окаже ще ще трябва да се набутвам двойно повече ако съм с Никон-а ;) Май имам повече симпатии към Никона (незнам защо, просто ей така).
Май някъде четох че корпуса на Канон е метален което според мен е по-добре, не ме притеснява кой колко тежи. Абе може и глупости да говоря незнам.. Имам приятел с 350 или 450D и ще трябва да го погледна :)
Сигурен съм че тук има хора които са доста по-компетентни от мен и ще се радвам на съвет от тяхна страна :)

Няма да ставам фотограф, ще снимам за кеф и от време на време ще го използвам за "професионални" цели, поне за сега тва ми е идеята :)
_________________
www.miroslavkocev.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Вто Дек 07, 2010 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших, D3100 ще е ;)
_________________
www.miroslavkocev.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 07, 2010 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само ако се поразходиш из базара на photo-forum.net колко тела като 20Д, 40Д, Д200, Д300 ... ще намериш за тези пари и после няма да искаш да се сетиш, че си се точел на тези неудобни напудрени камерки :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2010 1:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В големи дилеми изпаднах.. егати фотоапарата. Със сигурност ще е NIkon ама какъв още не знам. Май ще го избера с ези-тура :)
_________________
www.miroslavkocev.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2010 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

D80 или D90 за тези пари, зависи колко точно ти се дават и как си с обективите. D200 рядко се появява за продажба. Задължително втора ръка, ново нищо под 2к от канон и никон не си струва (освен д90).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
xaerial



Регистриран на: 12 Сеп 2003
Мнения: 172

МнениеПуснато на: Съб Дек 11, 2010 4:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

за около тия пари се продават 2-3 К20+китов в базара на ФФ - много добри тела
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mi_ro_to



Регистриран на: 13 Мар 2005
Мнения: 46

МнениеПуснато на: Вто Дек 14, 2010 12:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:)
_________________
www.miroslavkocev.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Вто Дек 14, 2010 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

най ги обичам тея теми някой като пита какъв трабант да си купи и се появят 10 човека да му обясняват колко по-добре ще му е с ферари и как си хвърля парите на вятъра с тоя трабант. ;)
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 14, 2010 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми който иска да си купи трабант на цената на ферари да се оправя. Продавам 20Д за 340 лева в момента, който иска да заповяда. ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Дек 14, 2010 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi_ro_to
закупуването на "съвременна" камера наблъскана с мега гига турбо пиксели в комбинация с два евтини разтегателни обектива неимоверно ще довете до пълно незадоволство след 2-3 месеца до година и загубата на едни 1000 лева :)

купи си тяло от класовете които ти избори Снуп с един свестен обектив и си свиркай и не се занимавай с глупости и харчене на пари за пластмаса произведена в Малайзия

DLA (Diffraction Limited Aperture)
ето ти едно примерче за лошата мегапикселна предостатъчност в модерните камери и защо 8МП са предостатъчни за кропка :)
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EOS-7D-Digital-SLR-Camera-Review.aspx
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov