Graphilla.com :: Преглед на тема - Въпроси за 3DS MAX 2011
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпроси за 3DS MAX 2011

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2010 4:03 pm    Заглавие: Въпроси за 3DS MAX 2011 Отговорете с цитат

Извинявам са за, може би, тъпите въпроси, но реших да мигрирам и ми се ще да питам някои неща.

Първо, къде ми скриха Make preview опцията. Тва дето записва OpenGL превютата. В max 2009 беше под Animation, сега един господ знае къде са го турили и как се казва. Някой намирал ли го е?


И второ, в reactor има чекбокс който казва да се ъпдейтва вюпорта по време на симулацията. Чекнат е, не се ъпдейтват. Преди известно време цъках някакво демо на FumeFX, където има стъпка през колко фрейма да става този ъпдейт. През 5, 10, 15 или на всеки фрейм. На колкото и да го сложа, ъпдейт пак няма. Някакъв фиичър ли е това или макса се е строшил?

Сега си дърпам PhoenixFD и когато го пробвам ще видя дали там има ъпдейт по време на симулацията и ще пиша. Въпреки че там нещата седят по малко по-различен начин и може и да го няма този проблем.

Както и да е. това с превюто ми е по-важно. :)

10кс
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2010 4:10 pm    Заглавие: Re: Въпроси за 3DS MAX 2011 Отговорете с цитат

spacer написа:
Извинявам са за, може би, тъпите въпроси, но реших да мигрирам и ми се ще да питам някои неща.

Първо, къде ми скриха Make preview опцията. Тва дето записва OpenGL превютата. В max 2009 беше под Animation, сега един господ знае къде са го турили и как се казва. Някой намирал ли го е?


И второ, в reactor има чекбокс който казва да се ъпдейтва вюпорта по време на симулацията. Чекнат е, не се ъпдейтват. Преди известно време цъках някакво демо на FumeFX, където има стъпка през колко фрейма да става този ъпдейт. През 5, 10, 15 или на всеки фрейм. На колкото и да го сложа, ъпдейт пак няма. Някакъв фиичър ли е това или макса се е строшил?

Сега си дърпам PhoenixFD и когато го пробвам ще видя дали там има ъпдейт по време на симулацията и ще пиша. Въпреки че там нещата седят по малко по-различен начин и може и да го няма този проблем.

Както и да е. това с превюто ми е по-важно. :)

10кс


Tools menu --> Grab Viewport --> Create Animated Sequence File.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2010 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси, Ави! Знаех си, че щом и в хелпа не излиза, са му сменили тотално името! Аман от интерфейс дизайнери! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2010 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:
Мерси, Ави!


всъщност - мерси google би било по-правилно... :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 08, 2010 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аватарче написа:
spacer написа:
Мерси, Ави!


всъщност - мерси google би било по-правилно... :)


Аз па таман да те похваля какъв си ми разбирач :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

все трябва да се променя нещо, нали? не може да се оставят нещата, които си ги знаем, фикен аутодеск, мноо ме дразнят
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
все трябва да се променя нещо, нали? не може да се оставят нещата, които си ги знаем, фикен аутодеск, мноо ме дразнят


Ти мани ама аз колко псувАх преди време, когато нещо не можах да намеря как да си напавя библиотека с материали. Преди беше лесно. Отваряш един джам. драгваш квото ти трябва вътре, сейв и си готов.

Какво не му беше наред на това, та трябваше да го променят не разбрах.

Аз съм човек на навиците. Освен това съм стар вече, не заслужавам такова отношение. Като ми разместят копчетата, все едно да разместиш на незрящ човек мебелите. Не е нормално!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Истинските мъже ползват Blender :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отвратно е .. лично аз все още бутам с 2009 .. но имам и 10-ка за в случайте в които някои с 2010 ми метне фаил. 2010 толко да ми е противен и чужд .. :S. Не ми се мисли след година на кво ше мяза.
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Истинските мъже ползват Blender :)


Бе то човек ако е кадърен и с бичкията може да си кълца.


Иначе, Ботеф, и аз си цъкам 2009, и това 2011 го поглеждам с подозрение от няколко месеца точно заради ей такива неразбории.

Има и някои хубави нововъведения (ако ги открие човек къде са завряни). Ама най-ммного ме дразни онова зелено квадратче горе вляво дето са го плеснали, играещо роля на меню file. Една седмица ми беше нужна да се настроя, че е бутон и open и save са завряни вътре. Допреди това го игнорирах напълно в бързината и цъках на edit, след което блокирах за около 2 мин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 2:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:
Bio написа:
все трябва да се променя нещо, нали? не може да се оставят нещата, които си ги знаем, фикен аутодеск, мноо ме дразнят


Ти мани ама аз колко псувАх преди време, когато нещо не можах да намеря как да си напавя библиотека с материали. Преди беше лесно. Отваряш един джам. драгваш квото ти трябва вътре, сейв и си готов.

Какво не му беше наред на това, та трябваше да го променят не разбрах.

Аз съм човек на навиците. Освен това съм стар вече, не заслужавам такова отношение. Като ми разместят копчетата, все едно да разместиш на незрящ човек мебелите. Не е нормално!


съгласен на 110 процента!
добре че новия селешън прозорец може да се разкара и да се ползва стария добър и изпитан
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
spacer написа:
Bio написа:
все трябва да се променя нещо, нали? не може да се оставят нещата, които си ги знаем, фикен аутодеск, мноо ме дразнят


Ти мани ама аз колко псувАх преди време, когато нещо не можах да намеря как да си напавя библиотека с материали. Преди беше лесно. Отваряш един джам. драгваш квото ти трябва вътре, сейв и си готов.

Какво не му беше наред на това, та трябваше да го променят не разбрах.

Аз съм човек на навиците. Освен това съм стар вече, не заслужавам такова отношение. Като ми разместят копчетата, все едно да разместиш на незрящ човек мебелите. Не е нормално!


съгласен на 110 процента!
добре че новия селешън прозорец може да се разкара и да се ползва стария добър и изпитан


Хаха :) Да! Този новия редактор на материали изглежда гъзарски, ама само до там. Наистина е голямо облекчение, че има начин да го ползваш в стария му вид. То нова функционалност на практика почти няма, само интерфейса сменен. Може и да е по-удобно ако си изградиш навици, но смисъла в това, да сменяш изградени вече такива, с нови, за да вършиш същата работа си е малко под въпрос.


Така нареченото "Tools menu --> Grab Viewport --> Create Animated Sequence File", дето преди носеше скромното име "Make preview", го преместили две менюта напред, сложили го в подменю и му сменили името. Какъв титан трябва да си че да го откриеш? И за всяка проста опция ако трябва да ровиш в google, за да си я намериш...

А и там, както при другите "новости", нищо ново няма. Само го преместили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 3:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност макс 2011 има няколко доста подобрени опции, както и кат е интегриран. от 2010 има няколко опции които много улеснават unwrap процеса, затова и от тогава насам не поглеждам странични unwrap tools, защото макс стана достатъчно бърз. Иначе новият материал едитор е доста полезен, но аз лично се справям по-добре със стандартният.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В таз връзка, искам да го купя тоз пусти макс 2011, а пък не намирам кой в БГ го продава и за кви пари... Някой?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sixide написа:
Всъщност макс 2011 има няколко доста подобрени опции, както и кат е интегриран. от 2010 има няколко опции които много улеснават unwrap процеса, затова и от тогава насам не поглеждам странични unwrap tools, защото макс стана достатъчно бърз. Иначе новият материал едитор е доста полезен, но аз лично се справям по-добре със стандартният.


ба го! че кво ново па има в УНВАРПА дъге той кат в 2008
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

еми функционира по добре от преди, релакса ми се струва по бърз и точен и ей тез опциики за подравняване които преди ми липсваха много.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз така съм свикнал да ги няма, че съм ги игнорирал след като скочих на 2010 и си я карах олдскуул уей :)

кажи сега как да разкарам и всички други бонбони от интерфейса и да заприлича на 2008 :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zing написа:
аз така съм свикнал да ги няма, че съм ги игнорирал след като скочих на 2010 и си я карах олдскуул уей :)

кажи сега как да разкарам и всички други бонбони от интерфейса и да заприлича на 2008 :)


с uninstall няма ли да стане? :P


BTW аз от известно време чакам някой да ми напише: Ми като не ти харесва, ползвай си 2009! :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2010 6:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако 2008 отваряше на 2010 файловете с кеф ще свична на доувнгрейд
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov