Graphilla.com :: Преглед на тема - MOLESKINE
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

MOLESKINE
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2011 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:

"Why did so many European artists, writers and intellectuals from Van Gogh to Henri Matisse to Ernest Hemingway use Moleskine? We believe this rich history of Moleskine patrons teaches us how simple tools assist inspiration. It's merely about a well-made book that can be a trusted, reliable companion that is always at the ready."

Сериозна работа е това рекламата....утре току виж срещу дипломи и смъртен акт почнат да ги продават.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 02, 2011 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@ vnnikolov

Огромно мерси ! :) :) Нека линка е в полза на всеки грфлц, който би искал да се радва на неща, които се предлагат от тук ! :):)

Аз лично нямам толкова голям проблем специално спрямо молескина, тъй като пътувам често (италия най-вече) и там си вземам каквото ми е нужно. Просто около Коледа, когато бях пуснал темата, исках да направя подарък. :):)

Мерси отново !
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Апр 18, 2011 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://itunes.apple.com/app/moleskine/id429657255
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Пон Апр 18, 2011 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук има нещичко интересно за четене по същият повод.
http://deeplinking.net/notebook-reviews/
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
And0



Регистриран на: 16 Фев 2006
Мнения: 257

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2011 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Moleskine e култура която няма аналог.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2011 7:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

And0 написа:
Moleskine e култура която няма аналог.


Moleskine е тефтер пич =))) Просто тефтер =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2011 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в бг не се тачи.. тука е царството на а4...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 08, 2011 11:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

че к'во му е на А4?
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2011 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
че к'во му е на А4?

аз ползвам а4... понякога:D
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Юни 15, 2011 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.arweystore.com/flavin
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мноооого се зарадвах днес като видях, че вече и Хеликон прeдлагат продукти на Moleskine :))))

http://www.helikon.bg/search/?qstr=Moleskine

Веднага си набавих няколко тефтера с бели листи, ммммм.. качеството на хартията е просто класика. :))))
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И как е ? Ако притежателите споделят някакво мнение отностно тези чудестни неща ще бъде добре. Защо са толкова скъпи ? Колко от цената е името. Или лъха на любов от тях ? Каква е легендата ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bile написа:
And0 написа:
Moleskine e култура която няма аналог.


Moleskine е тефтер пич =))) Просто тефтер =)


Същото като bile мисля. Цената може да е преспокойно два пъти по-ниска. Поне..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

в слънчоглед има добри скицници на прилични цени!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 8:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hof, интересът ми към тези тефтери не е от вчера, а историята дълга, но няма да влизам в големи подробности..
По принцип в България е много трудно, да не казвам невъзможно да си намериш тефтер (не скицник) с бели листа.
В повечето книжарници се предлага всичко друго но не и това, а когато зададеш специфичен въпрос за подобен тип тефтер те гледат с недоумение.
Направих проучване и така стигнах до Moleskine, марка която се препоръчва и ползва от години по света.
Те произвеждат всякакъв тип тефтер, като започнем от този за писатели, минем през дизайнерите и стигнем до художниците, защото предлагат и тефтери с хартия устойчива на водни бои също така.
Тефтерите им са с твърди корици и заоблени краища, хартията е много приятна на допир + че страниците им са пришити а не лепени и като заключение имат и ластик, който придържа тефтера в правилна кондиция постоянно.

Един обикновен тефтер с бели листа А5 x 240 листа, за бързи скици, записки и тн. е на цена 23-24лв.
Въпреки, че хартията на избраният от мен модел е финна.. предполагам 90гр., то я пробвах с химикал, маркер и пигментно мастило - няма отпечатвания на следващата страница.
Ако говорим за цена и качество, то мисля че тази е абсолютно заслужена.

Моделът на който се спрях е: Moleskine Plain Reporter: http://www.helikon.bg/gifts/372/161381_belezhnik-moleskine-plain-reporter-large-%5Bhardcover%5D-%5B5533%5D.html
Има го в два варианта на отваряне.
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2012 8:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

HEA Благодаря за информацията. Знам че покрай тях се върти определена аура , и преди съм чел за тях . Изглеждат хубави , наистина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Съб Апр 21, 2012 9:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз подходих преди време с недоумение и насмешка към така прословутите тефтерчета....до момента в който не ми донесоха от щатите един за акварел и един за графики...ми, пълно густо, както му казваме по нашия край.
_________________
http://andonasty.com/
http://www.behance.net/Andon_astY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Съб Фев 15, 2014 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори, че вадя темата, но няма как да не опиша абсолютното си разочарование от въпросната артистична пръдня. Купих си това днес http://www.moleskine.com/en/collections/model/product/plain-soft-notebook-pocket и очаквах солидно качество за 25-те лева, които платих. Това, което очаквах всъщност беше хубава хартия в стилна опаковка. Получих хартия която прозира и практически може да се пише само от едната страна на листа. Като бонус въпросните тефтери изобщо не стоят отворени като на картинката по-горе. Дори е нужно човек да натиска здраво, за да го задържи отворен, което практически означава, че този тефтер е абсолютно неизползваем. Опитах се да пиша и написах една страница по горния начин и като се наложи да пиша обратно първо видях пропилото мастило от другата страна и второ установих, че така или иначе не е възможно да се пише от обратната страна предвид невъзможността му да стои отворен :D Трябваше просто да си взема Rhodiа, за които знаех със сигурност качествата на хартията, но уви, поддадох се на дизайна (родиа изглеждат доста грозно според скромното ми мнение) и очевидно сбърках. Та исках просто да споделя опита си с "легендарните тефтери" произведени в Китай (не че това е странно, но като го видях не знам защо, но не го очаквах. Може би цялата претенциозност покрай този продукт ме е подвела). Едни от най-малоумно похарчените ми пари в последно време
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ironhacker



Регистриран на: 08 Сеп 2003
Мнения: 590
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 26, 2014 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен, ако искаш наистина качествен тефтер, потърси някой местен книговезец, опиши му точно какъв размер искаш, какви корици, цвят, брой коли, дебелина на хартията и да ти направи много бройки. Според мен този вариант ще стъпи на по-ниска цена от moleksine.

Аз лично ползвам тетрадки за 1 лев от Carrefour.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mort1eg



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1222

МнениеПуснато на: Пет Апр 03, 2015 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gopher's написа:
wordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswordswords


сериозно ли изписа полвин страница да се оплачеш от това че си дал 25 лв за тефтерче вместо 10?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov