Graphilla.com :: Преглед на тема - Питане към Принт-знещите
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Питане към Принт-знещите

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2010 10:06 pm    Заглавие: Питане към Принт-знещите Отговорете с цитат

Идеята е следната:
ОГЛЕДАЛО и "принт" върху него (зад него) или каквато и да е там технологията ??? Умишлено слагам принт в " ", 'щото може и да не ! Знам ли :))))
Фонът представлява самото огледало (алмагамата).
Буквичките са ( Real-size ) - Цвят на буквите - БЯЛ. Font "дебелина" на контура на буквите - каквито се виждат


Е ли възможно да се направи такова нещо в София, и по каква технология ? Важна е визията... Дали е сито-печат, тампонен (квото и да значи това - така ми каза Zing - тия неща не ме касаят.

Искам такъв ефект: Необходимо условие е буквите да са много тънки-хилави, за да не се четат при фокусно разстояние около 50cm (т.е. рефлексния образ примерно на бръснещ се човек).

Също друго което се сещам в момента е, че огледалото ще бъде задно осветено и ДАЛИ тогава Тези буквички ще "СВЕТЯТ" ???

Размер на огледалото (Width = 120/ Height = 60cm). Заета площ от текста (Width = 40 / Height = 40cm) - центрирано .

Моля, дайте акъл как и къде може да се направи такова нещо.




10x
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Edi83



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 17, 2010 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако правилно съм разбрал идеята,трябва да е нещо от сорта,с плексиглас става.

http://hacknmod.com/hack/cool-led-name-sign/
_________________
kirilstanoev.eu
Facebook.com/KirilStanoevPhotography
behance.net/kirilstanoev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 18, 2010 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

знам отговора ама ме мързи да пиша, намери телефона ми от някой от общите познати и ми звънни утре...
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Съб Дек 18, 2010 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на прима можеш наистина сито върху огледалото и отгоре едно стъкло като втори слой да го покриеако искаш да има дълбочина. Може тънко огледало и дебело стъкло или 1:1 дебелина. Има и едно "зависи" - как и къде ще бъде монтирано.
Преди време имаше на едно място правиха огледала ам трябва да потърся къде беше туй.
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

печата няма проблем .... но няма как да светят
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не знам дали правилно съм разбрал, но кандалеро по-скоро иска тея букви да са отзадната страна на огледалото, кадето е нанесен рефлексния слой ... все едно да вземеш отверка/нож/кука и да изстържеш надписа отзадната страна на огледалото за да пропуска светлина ...
та може би въпросът му е, дали може при нанасяне на този слой, да се сложи и надпис

am I right? :)))
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daysleeper написа:
не знам дали правилно съм разбрал, но кандалеро по-скоро иска тея букви да са отзадната страна на огледалото, кадето е нанесен рефлексния слой ... все едно да вземеш отверка/нож/кука и да изстържеш надписа отзадната страна на огледалото за да пропуска светлина ...
та може би въпросът му е, дали може при нанасяне на този слой, да се сложи и надпис

am I right? :)))


Прав си да !
Разбрах как трябва да се направи ( credits to LoveHate ).
Идеата с 2 думи е , че се маха алмагамата чрез пясъкоструйка точно там къдета са буквите , а те самите се получават с подлепяне на твърдо каст фолио (предварително обелено). При наличие на задна светлина, буквичките ще святят матово - което в търсения ефект.
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LH кредити не пие, поне доколкото знам:))))))))))))
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пон Дек 20, 2010 7:45 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Не ви ли е срам, бе!

Да слагате в едно изречение "кредити" и "пие", и то на младоженец!

Ни едното, ни другото!...

:-)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov