Graphilla.com :: Преглед на тема - % PANTONE
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

% PANTONE

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 4:06 pm    Заглавие: % PANTONE Отговорете с цитат

Znachii, mamka mu mrasna.... trebe mi cviat, koito otgovaria na CMYK 0 5 20 0 , ma da e v PANTONE shtoto oneia nemali CMYK skala. Az sigurno shte se opravia s 2 chasa tel razgovori i razni kurieri za mostri, ama shte ide mnogo vreme.

Ta vaprosa e, ot kade adjeba da vzema izgled na procenti prez 10 primerno na 141 CVC, ima li niakakva skala i koi adjeba ia proizvejda i kak da ia dokopam, shtoto v sluchaia shte se opravaia, taia kato pechatarite si razbirat ot rabotata, ama za v badeshte shte mi e mnogo polezno. Estestveno ne samo za 141 CVC, ami za vsichki drugi.

Predpolagam se seshtate, che v moia bransh tva CMYK-a ne se uvajava mnogo i vsichki bachkat s PANTONE, ama pri bledite cvetove nemam goliam izdor. Ei sia sashtia toia kahar s jaltoto go imam i s edno rozovo.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 4:18 pm    Заглавие: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Отговорете с цитат

koi adjeba na toia sviat moe da mi kaje kvo shte izleze ot 20% 141CVC na Zanders Verje Glossy, aaaaaaaaaaaaa ????
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Za skala na Pantone koiato ima procenti ne sum chuval nesum i vijdal. Ma tva ne znachi che nepremenno niama. Tva moesh da pitash mnogo burzo v predstavitelstvoto na Huber Gruppe.
Ima obache HKS skala koiato pokazva procenti ot daden cviat. Ekvivalenta na CMYK-a po HKS ne moga da ti kaja shtoto moita skala bedna :((( neshto ot sorta na HKS 05K 060% · K 10% e ama tva e po tumno.


Последната промяна е направена от ico на Чет Дек 05, 2002 5:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Be gleah ia HKS skalata, ili sam tap /mnou veroiatno/ ili prosto ne mi varshi rabuta, daiba.... eh neshtastie, sha sa machaaaa:(
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tuuuuiiii :)
Sa tuka cheta che ima nekva skala "pantone tints" deto sa cvetove ot 10% do 80% cvetove na glanc i mat. ama pitai pri huber dali vutre ima interesuvashtite cvetove.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

bae gleam az tuka tablicata na PANTONE ...
141 cvc kazvash... m tfa e niakfo podobie na julto na koeto moa da ti kaja sustavnite Pantone colors..kak she izglejda 20% ot tozi cviat na glanz..phh nenam ma she gotinu.
separateto na colori e
-----------------------------
pantone Yellow 10.9 %
pantone Rub. Red 1.6
pantone Trans wt. 87.5

ma neznam tfa ko she ti pomogne ...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tva gu vidiah, daje shvanah, che ako go mesia c pokrivno bialo a ne s Trans, shte go smekcha oshte, ama oshte ot kade nikoi ne ti kazva:))))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

m nema li da stane ako si go napravish spot color puskash go na 20% a onia v pechatncata zaburkvat 100% 141 pntone CVC i trea stane....ninam
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

implant написа:
m nema li da stane ako si go napravish spot color puskash go na 20% a onia v pechatncata zaburkvat 100% 141 pntone CVC i trea stane....ninam


Dokolkoto razbrah problema e che predi tva iska da vidi kak izglejda :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi predpolagam ne, nai malkoto chtoto ne sam chuval za spot chanel c DRAW, moe i da ima, ma az ne tvardia da znam vsichko za DRAW.

Otdelno, /sia tuka shte predpoloja neshto prepressko, molia specovete da ne sa smeiat, ako e big glupost/ na men mi triabva raven sviat, kategorichnoto mi iskane e pri tva tonirane da nema raster. Triabva mi vizualna mostra za cveta, pak oneia tam shte go zabarkat i shte majat platno.

Abe zaebi,m te veche tragnaha, sha sa razbirame po tel.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

corel draw?
auuuuuu
prog. deto moe sichko no ne kakto trebe :)
eiii tfa mnooo spor moe da padne.....
kakto i da e.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
Mi predpolagam ne, nai malkoto chtoto ne sam chuval za spot chanel c DRAW, moe i da ima, ma az ne tvardia da znam vsichko za DRAW.

Otdelno, /sia tuka shte predpoloja neshto prepressko, molia specovete da ne sa smeiat, ako e big glupost/ na men mi triabva raven sviat, kategorichnoto mi iskane e pri tva tonirane da nema raster. Triabva mi vizualna mostra za cveta, pak oneia tam shte go zabarkat i shte majat platno.

Abe zaebi,m te veche tragnaha, sha sa razbirame po tel.


Be zemi im prati stranichkata ot CMYK skalata deto ima 0 5 20 0 i te she si go zaburkat :))))))))))))))))))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
Mi predpolagam ne, nai malkoto chtoto ne sam chuval za spot chanel c DRAW.......


e te tuka suvsem me omota basi ko iskashe da kaish s tova......
tebe yavno ti trebe tint ot dadenoto pantone...samo 4e tinta si e 4ist % raster ot sushtoto.......
edinstvenoto ti reshenie e ili da si izberesh drug podoben no po-bled, ili ku si kusmetliya da izrovish Pantone tablica det da ima i tintovete da im go pokaish da ti zaburkat takuv plutnyak..... loshoto e 4e togava veroyatno receptata nema ti pomogne mnou-mnou :o(
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SIMPLI



Регистриран на: 22 Ное 2002
Мнения: 1175
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2002 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма пич ... сам си го бъркаш и със средното пръсче мацваш върху лисчето, добавяш още пак мацваш и така докато ти хареса. Много е важно движенията да са се едно 10 години само тва ти е работата.
Единственият проблем е, че после пак не е това, дет си забъркал, щот то било мокро, на обкновенна лампа, дебело намазано и с дясна ръка разбърквано ...

Аз имам едно оправдание, кат не се получи цвета ---> Той на цилиндрична повърхност се променя ;-))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2002 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Burkane..uuuu oooooo oburkvane...phh bah koi kaza burkane???
She 0.burkash dea tfa ostafa :))))
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2002 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

btw toi smisula na Pantona ne e li imenno da ne pechatash %raster a di si izberesh vernia color i da go printnesh kakto si trebe mazno i plutno :)??
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2002 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Be reshih go az problema, po drug nachin :)) Shamoa e valshebnata duma v sluchaia:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov