Graphilla.com :: Преглед на тема - Новички
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Новички
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Пон Яну 10, 2011 10:47 pm    Заглавие: Новички Отговорете с цитат







Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 3:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кадровка, обработка, композиция, Светлина, настроение... крачки назад е тази серия, млади ми...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vesquto



Регистриран на: 05 Юни 2008
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен, 2 и 3 ми харесват, но според мен разчиташ прекалено много на обработка! :)
_________________
http://www.behance.net/vnickolov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

твърдо НЕ, във всяко отношение.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
твърдо НЕ, във всяко отношение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат









Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

без първата, другото вече е друго нещо.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

напълно съгласен с Петров! на предпоследната жалко че лявата и ръка не влиза добре в кадър:/
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
без първата, другото вече е друго нещо.



Тъъъът. Грешка :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми да, жалко за лявата ръка, ама какво да се направи :( Точно като я правех нея леда се пропука подкраката ми и пропаднах xD
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един въпрос, на който съм сигурен, че няма да ми отговориш... както обикновено. Може би се влияеш от това, че съм малко по-голям от теб и не ми приемаш мненията като цяло, но както и да е.


Защо не направиш кадрите? Знам, че можеш.

Ще ти кажа какво имам в предвид:

Имаш прекрасно момиче за снимки, готино място, дрешки (беличка + сняг, изсъхнали дървенца = мууцка :) ) Ми хаааайде де. Изкарай максималното от ситуацията, не просто кадри. Близки, далечни планове, детайли, акцентирай на нещо.

Коментирам като цяло последната серия снимки.

1вата снимка с момичето:
Имаш желание, имаш и собствен стил, който обаче почва да ти играе доста лоша шега в по-нататъчното развитие като моден фотограф. До колкото знам с това искаш да се занимаваш.
От година може би не променяш абсолютно нищо по начина, по който пипаш в photoshop-a. За ретуша говорим.
Мацаш, момче. Ето защо във всяка една твоя тема, когато си "барал", те карам да пускаш оригиналната снимка в малък размер на дадена снимка. За да видиш къде бъркаш с обработката и дали е толкова нужна.
-ама буквално ЗАЕБИ другите пръчове как мацат. Спри с този ретуш за момент. Направи услуга на спец форума: Наснимай една серия, пусни ги без обработка (хайде, кроп, някоя друга пъпка... махни), но не барай нищо друго.

Снимките с подмятането на листенца, е толкова изтъркано, че дори да имаш уникално портфолио и една такава снимка с листенца, няма да те приема да бачкаш за мен :)

Спри разните розово-лилави ефекти, якия Blur по кожата на мацките, просто ГЛЕДАЙ, играй си със светлината и снимките ще станат къде, къде по-добри с всеки изминал път.

Общо взето последната серия ти е по-добра от миналата, но пак си половин крачка назад, както казва Снуупър-а.

В момента има чадъри за по 15 кинта, има достъпни светкавици, техника под наем, книги на 100 езика. *ба го в какво време живеем, всичко ти е на тепсия сложено. От теб зависи.

Ю кен ду ит


Нищо лично, да не се oбидиш сега... говорим като приятели и колеги.


Надявам се да ме послушаш, иначе седиш на едно и също място. В крайна сметка си е за теб, ти решаваш по кой път искаш да поемеш.

Запомни от мен едно:

Жените са красиви създания. На тях им е нужен само един поглед, за да изразят какво чувстват и мислят. Няма нужда да им променяш ретините, за да изглеждат по-фешън и замислени в колор спейс-а...
Не гледай на тях като на снимачен обект, а като на нещо повече...

Кала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hristov2256 написа:
Жените са красиви създания...

Я Калоян каква поетична душа се извъди... :)

Малко прекалено си се изказал за последните кадри според мен.

Не че ги няма проблемите с кадрирането и композицията (и с още ред други неща), но последната серия има излъчване и стил. Може темата да е клише може всичко, но за мен една фотография си струва, когато ме кара да почувствам нещо. Ретуширана или роу, все ми е тая ако снимката носи усещане. Другото сa учебнически истории, по добре да ги научи в движение човек, отколкото да го обрамчат в началото и туко виж никога да не може да излезне от стреотипа. Та така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бре. Никъде не съм казал, че трябва да се заравя в учебници и да чете нон стоп и да снима по разни схемички и т.н по цял ден. Става дума, че когато нещо не ти е ясно - четеш и опитваш. Колко съм прав само аз си знам, но все си мисля, че леко се е отклонил от пътя, та за тва му дрънкам тези неща, белким го ядосам, та да ми сложи една серия готина :)

Аз лично в последната серия не се кефя на кадрите, съжалявам. Прекалено объркани са ми.
1вата не коментирам, там.... ясно.
2рата композиционно куца.
3та/4та една до друга, ми, прекалено елементарни са ми, като на едната нищо не се вижда.
5тата нееее
6тата нееее :))

Баси, излизам като хейтър на модната фотография, хаха :))
Всичко с добри чувства.
Но като цяло са по-различни кадри от предишните му.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам къде тук има модна фотография, защото аз такава не виждам?

Това са си лайфстайл кадри.
И разглеждайки ги като такъв тип кадри предпоследния си е супер.
Обработката има какво да се желае, но в кадъра има настроение, излъчване, атмосфера. И това ми стига за да ми хареса ;)

Във всички останали кадри за мен композицията е основния проблем. Обработката е въпрос на личен вкус... на един ще му хареса на друг не?
...но първия със сигурност не ми допада.
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Manchev



Регистриран на: 26 Сеп 2007
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 2:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи добре се развиваш с Фотошоша. Във фотографията не дърпаш много, ама щото не слушаш какво ти пишат. Нищо, ще те взема да ми ретушираш нещата като дръпнеш още. :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Само големи думи :D мерси за съветите и няма да се ядосам, тъй като не виждам причина да го правя. Вече ще имам ендо на ум, какво да правя, така че от тук на сетне всичко е в моите ръце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Летище София, да вземем да кацнем за презареждане ... м?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rostislav



Регистриран на: 06 Окт 2004
Мнения: 555
Местожителство: PLOVDIV

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми харесват кадрите, можеш да поработиш по композцията наистина! Така или иначе щом имаш желание всичко ще ти се получи рано или късно.
За мазането не съм съгласен, нека си маже като иска. Има такива които мажат и такива които НЕ мажат. Това че един маже по-добре от друг е отделен въпрос. Нищо не пречи да си се развива в тази насока успоредно с фотографията.
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

май само аз разбрах какво има предвид Калата и ще се опитам да го перифразирам на кратко - има да се работи по основни неща, които напудрени с обработка се подминават
да, имат настроение и е готино да се гледат, но ако наистина се поработи по изначалните неща - композиция, идея, като се изстиска моделът от планове, състояние, то нещата ще скочат яко нагоре
има много хляб, и умееш да предразполагаш моделите
просто се оптивай да пробваш различни подходи, гледни точки, не се бой че ще си изгубиш стила, щото това не става лесно ;)
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dechobek



Регистриран на: 07 Фев 2006
Мнения: 211

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен пък тези тренди избледнели обработки с изкривени цветове хич не ми харесват. В нета е пълно с такива идентично обработени снимки, изглежда е някаква мода. Коментирам само обработката, понеже самите кадри се намират под доста леъри заблуда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov