Graphilla.com :: Преглед на тема - ABPhM
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ABPhM
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 12:54 pm    Заглавие: ABPhM Отговорете с цитат

Това е пробен нов дизайн за www.abphm.bg

http://www.b-gameworld.com/~rad/sharky/abphm/inside.html

мнения, ако може.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
patriot



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 419
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 1:00 pm    Заглавие: Re: ABPhM Отговорете с цитат

max написа:
Това е пробен нов дизайн за www.abphm.bg

http://www.b-gameworld.com/~rad/sharky/abphm/inside.html

мнения, ако може.


mnogo mrachen i zlovesht mi izglejda . Kakvito sa po princip i mafiotite ot tozi bransh. Trudno se chete texta s toq background-color. Suishto taka ima neizmisleni bggroundove v dqsno ? Vse edno sum v matricata :) Spored men takuv tip sait trqbva da se nasochi kum neshto koeto da nosi useshtane na potrebitelite che zdraveto e vajno i da nosi jivot. Na men ne mi haresva tozi variant. Opiai se da postignesh useshtaneto ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ne e dobre designa pich za mene lichno...

-shto go pravish na 100%
-kvi sa tia activni bg images?praish corporate site ne adult site... mi te linkovete gore edva se vijdat
-tuka pak redovnia nomer.....main texta i linkovete sa edin i sushti tzviat

sia useshtane za zdrave v site na"sdrujenia na bg farmatzevtichnite proizvoditeli" ne znam dali trebe da ima....ama zemi naprai edin po dobur design...shtoto sia tvoia design e malko kato staria im site...napravo nema smisal da go smeniash...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ideiata na edin RE-design e da stane sashtestvuvashtia site PO-dobar
ti v sluchaia ne si uspial
pochti nikakva razlika niama mejdu tvoia i staria variant

niamam drugo za komentar
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 4:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси за добрите думи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи само не разбрах това за неизмисления background вдясно.

Цветовете лесно се сменят. Ще го направя по-светъл и контрастен ако така ще изглежда по-жизнерадостен. А какво лошо има линковете да са в същия цвят. Подчертани са и се отличават.
Имаше и друг вариянт ( Http://www.coral-bg.com/abphm/inside.html )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

max написа:
А какво лошо има линковете да са в същия цвят. Подчертани са и се отличават.


niama nishto losho
prosto e po udobno za vazpriatie

ne triabva da karash posetitelia da tarsi underline
s cviat e dosta po udobno da namerish kakvoto i da bilo v saita

a vsashtnost ti pravish redesign, ama ti kazvam, che ne stava po-dobre ot staria variant
saitove s freims veche se isbiagvat

ako imash vreme se porovi iz neta po portalni saitove v koito ima samo saitove na vsiakakva tema i se zapoznai pone malko s tendenciite v web

niama nujda da se pravish i na obiden
nito da se opravdavash
tarsish mnenie?
poluchavash go
tui to
ako imash nujda ot pomosht svirkai
nikoi ne se e rodil nauchen

no vsashtnost nikoi niama da ti dade savet, ako ne vidi, che ti samia ne se opitvash da go poluchish

aide uspeh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах те идеално, никой не се прави на обиден, това е форум все-пак.

Хората си имаха доста строги изисквания като например да се включи фено-формулата около логото и сайта да наподобява предишния дизайн както и www.sopharma.bg . Както и да е, ще се опитам да го разведря както предложихте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 6:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

max написа:
Разбрах те идеално, никой не се прави на обиден, това е форум все-пак.

Хората си имаха доста строги изисквания като например да се включи фено-формулата около логото и сайта да наподобява предишния дизайн както и www.sopharma.bg . Както и да е, ще се опитам да го разведря както предложихте.



eeeeee
choveche
goni http://www.sopharma.bg
ne se zakachai za staria
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chudno :) vijdash li na kuv raven fon za si zabili sofarma menuto :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 8:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Текстовете лесно се оправят да се виждат, но според мен сайтът на софарма първо има само 1 цвят (горе-долу като и моя, де), но на големи рeзолюции си стои отляво, а текстът е фиксиран с CSS, което понякога дразни.

Мерси за коментарите, ще пооправя страницата, все-пак е пробен вариянт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

max написа:
текстът е фиксиран с CSS, което понякога дразни.


men lichno sa mi mnogo protivni saitove koito se resizevat
osven portalnite, kadeto prosto e nalojitelno
i to ne vinagi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Почти всичките ми останали сайтове са с CSS, но за ABPhM се предполага, че и от кьорави хора ще се гледа тъй като е медицински и ще е хубаво да си направят текста видим.

CSS-овете ги използвам често защото понякога клетките с текст прецакват по-сложните менюта.

Този сайт си има CSS, но за скролерите и фона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 12:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

max написа:
Почти всичките ми останали сайтове са с CSS, но за ABPhM се предполага, че и от кьорави хора ще се гледа тъй като е медицински и ще е хубаво да си направят текста видим.

CSS-овете ги използвам често защото понякога клетките с текст прецакват по-сложните менюта.

Този сайт си има CSS, но за скролерите и фона.



pich na tebe v sluchaia CSS ti e nai malkia problem..toi generalno ti e nechetim site-a, tumni bg images s tumen text...ko shte doktor-ortoped da go gleda pak e nechetim...da ne govoria za menuto otgore...polsednia ti link otdiasno aha i da se slee s bg image...kato iskash da e chetim to po chetimo ot bel fon s cheren text nema!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Направих нова версия с по-контрастни бутони, по-светли тонове и четлив текст:
http://www.b-gameworld.com/~rad/sharky/abphm/inside.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

linkovete gore sa malko po kontrasni ... malko. Samo che sa prosto chast ot fona shto ne probvash da gi pochertash po niakav nachin ? da si lichi che naistina e buton.
Za resizeto ti kazaha i az shti kaja ... na po goliam monitor nito texta ti se wrap-va dobre nito contenta ti sedi cetrirano spriamo menuto ... kofti :\
Za kontrast na texta kvoto i da kazvash ... mi niamash. Sa tumno sini bukvi vurhu bledosin fon koito ne e raven a na petna .... nema smisal.
A za frames nali znaesh che bgproperties="fixed" ne bachka nasiakade i az kato scrolna ti se precakva fona. I bez tva shte ti se skrolira texta nasiakade a i imash linkove gore i dolu mahni frames i skrolvai cialata stranica.
Chestno da ti kaja tupchesh na edno misto v koeto niama smisul.
Procheti mneniata otgore izvadi si edin spisak ot sorta: zakovan razmer, cvetove ..... t.n. i probvai pak obache ne otgore vurhu staroto.
tva ako uspeesh da go kombinirash i s iziskvaniata na klienta chudno :)))
Uspeh ! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MAR MORTO



Регистриран на: 09 Юли 2003
Мнения: 51
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

na men mi prili4a na otdavna izostaven sait na scifi ljubitel... s tova fon4e otzad... FUNKCIONALNOST nado, contenta da se VIJDA...

moje6 da pribavi6 o6te njakakyv cvjat 4e se edno sa me puhnali ve4e v hladilnika ot vsi4kite tezi lekarstva

po-dobre e da koncentrira6 umeniata si po pshop v precizna obrabotka na snimkite na 4i4kovcite i lelkite, koito beztva izglejdat bezumno.. hubavoto foto mnogo doprinasja ne6tata da izglejdat ok i obratnoto...
(sy4uvstvam, Klientyt vinagi nabutva to4no takiva soc-photos... ako moje6 hodi si gi nasnimaj sam)

btw trjbva6e da ima njakakva formula... ni6to ne otkrih...

good luck & let the force.... i t.n.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ako silata ti e v html development ostavi grafikata na niakoi s useshtane za vizia
lipsva ti na teb mi se struva
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
max



Регистриран на: 25 Май 2003
Мнения: 52
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Формулата е шестоъгълника около логото както е и това на sopharma, ходи питай ги химиците какво са му харесали.

fox, мерси, но графиката ми върви когато има вдъхновение все-пак. Ако ти успееш да се вдъхновиш от правенето на сайт за химия и фармацевтика, евала.

Лично и аз не харесвам много сайта, но ако "Фармацевтичните Производители" си го харесат, да са ми живи и здрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

max написа:
Лично и аз не харесвам много сайта, но ако "Фармацевтичните Производители" си го харесат, да са ми живи и здрави.


da
saglasen sam :-)
horata na nAukata sa stranni ptici

uspeh
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov