Graphilla.com :: Преглед на тема - Flash - Portfilio
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Flash - Portfilio

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 2:34 pm    Заглавие: Flash - Portfilio Отговорете с цитат

Проекта е правен за курсовата ми работа по Flash в унито... С ActionScript 3 съм го правил, като това си ми е първи опит в тази насока. Има още неща за довършване - коригиране на инфото и добавяне на още проекти, но като цяло е това. Ще се радвам на градивна критика, защото определено има още какво да науча.

http://yoopic.net/deskov/Flash/

В Absolute съм планирал след официалното пускане на портфолиото, всеки месец или всяка седмица да е различна игричка/приложение ... така хем ще е по-инересно, хем ще продължавам да уча ActionScripta.
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

и какъв е смисъла да са тия неща на as3
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мисълта ми е, че това нещо може да се направи и с as1
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 7:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно могат, но аз на ActionScript 1 нямам идея как да ги направя :) А не виждам смисъл да уча старата технология, като вече има нова (ActionScript 3). Дано да съм успял да ти отговоря :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chester



Регистриран на: 10 Яну 2006
Мнения: 67
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 8:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Верно че няма смисъл да учиш AS2 пък камо ли AS1. А иначе не виждам смисъл да е на флаш сайтчето. Подобна интерактивност можеш да постигнеш и с малко jQuery. Игричката с подскачащите топчета не ми се връзва нещо. Бих я извадил като проект в портфолиото.
Успех.
_________________
RelationshipGames in Facebook
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 8:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за коментара chester. Прав си, че може да се направи подобна интерактивност с JQuery, но си ми беше мерак да го направя на Flash. Смятам да го подобрявам с времето - началната идея за появата на контентите не беше такава например, но понеже от скоро се занимавам с AS се стигна до този вариант.
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chester



Регистриран на: 10 Яну 2006
Мнения: 67
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 08, 2011 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също имам способността да правя нещата (особенно когато става дума за портфолио сайтът ми) малко самоцелно. Т.е. смесвам различни стилове и правя неща само защото искам да покажа че мога да ги правя. Но истината е че една семпла html страничка ще върши много по-добра работа, на практика.
_________________
RelationshipGames in Facebook
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
atanast



Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 18
Местожителство: България

МнениеПуснато на: Сря Фев 09, 2011 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обратно към чертожната дъска.
_________________
INY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kliment



Регистриран на: 30 Окт 2004
Мнения: 2044
Местожителство: Новогорци

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много думти ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то си има бутонче за сперане на звука :) Само може би трябва да направя, така че да спира звука и от самите бутони при натискането му :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chester написа:
Аз също имам способността да правя нещата (особенно когато става дума за портфолио сайтът ми) малко самоцелно. Т.е. смесвам различни стилове и правя неща само защото искам да покажа че мога да ги правя. Но истината е че една семпла html страничка ще върши много по-добра работа, на практика.


много правилно...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е в случaя не точно :) Както казах е за курсова работа ... трябваше да е на Flash и ActionScript 3, макар и нещо иновативно да няма, че да изисква AS 3 и изобщо Flash :) Та за курсувата работа беше повече от перфектен.

Като го направих обаче ми хареса и реших ,че ще го ползвам (затова го и показах)... поне за начало. :)

Благодаря за коментарите.
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov