Graphilla.com :: Преглед на тема - За търсещите евтини таблети!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За търсещите евтини таблети!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 12:59 pm    Заглавие: За търсещите евтини таблети! Отговорете с цитат

Тъй,

Понеже мине се не мине време и туку заразпитва някой за таблети и то често да са и евтини, реших да споделя моя скромен опит в света на евтините невакуум таблети. Та купих си прясно, прясно ей тва нещо -



http://www.monoprice.com/products/product.asp?c_id=108&cp_id=10841&cs_id=1084102&p_id=6814&seq=1&format=1#largeimage (апропо има и други модели тук - http://www.monoprice.com/products/subdepartment.asp?c_id=108&cp_id=10841 ) и макар да е още много рано бих казал, че съм много доволен.

И преди да изложа личните си впечатления и бенчмаркуване нека кажа, че аз не съм ама грам художник, ползвам таблета като удобна мишка, за драскане и ретуш. Та в този ред на мисли преценката ми може и да не е напълно адекватна за художниците, подвизаващи се по тез земи.

Та в общи линии както казах съм много доволен от това, което получих хеле пък за цената, която платих. Самия таблет е с приятна матова повърхност, добра изработка, приятен дизайн, доста е лек и тънък. Писалката е тази, която търпи леки (не фатални) критики и отнася минусите (които по мое скромно мнение са съвсем пренебрежими). И така ето сумаризирани нещата:

ПЛЮСОВЕ:

1. Цената - с доставката ми излезе 110 лева, което на фона на вакуумите мисля е достатъчно красноречиво
2. По някои технически показатели не отстъпва на вакуумите, а по-други е съизмерим и (пак по мое скромно мнение) на практика не влошава работата
3. Приятен дизайн (не, че вакуумите са грозни :) ), по-тънък, добра изработка, много функционални клавиши
4. Писалката е с много удобна и подобна на вакуумските форма
5. Също има резервни писци

МИНУСИ:

1. Писалката работи с 1 ААА батерия - първоначално това доста ме притесняваше, защото си мислех, че ще ми тежи, но сега спокойно казвам, че разликата с вакуумската писалка е пренебрежима, освен това ако се сложи литиева батерия, ще се олекоти още повече и пак освен това мисля да пробвам една магария с батерия/и от часовник да видим дали ще стане :)
2. Резервните писци са еднакви - за мен това не е проблем, но може би за художниците би било
3. Писалката (не важи за таблета) е с малко по-грубичка изработка (не казвам гадна или грозна), примерно гумената част има леки веждички и едно ръбче (не е толкова мазна като вакуумските :) ), но и не е нещо натрапчиво, с което да не можеш да свикнеш
4. Единия от двата бутона клика една идея по-шумно и немазно :) но и това не е нещо фрапантно, а и може би е и малко въпрос на късмет (щом само при единия е така)
5. Няма слайдер - за мен това си недостатък, защото съм свикнал да ползвам слайдер и то линеен, не кръгов (поради тази, а и други причини все още си ползвам Intuos 3, въпреки, че мога да съм и на 4ка) ... но и това е нещо, което спокойно се преглъща, сещайки се за цената :)

Ами стига съм писал засега - ето малко сухи, но красноречиви цифри:



Това е засега от мен със сигурност с времето ще ми изскочат още вЧепатления тъй, че ще ви държа информирани. Дано съм бил полезен.

По-здрави,
Мучо.

п.п. Благодарности на vnnikolov, който ме светна за тоз таблет и който сега ще трябва да чака неговия си :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво бе :) Изглежда доста приятен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи колкото и да е прецизен за цената си, това с батерията в писалката много ме притеснява. Едно време си бях купил гениус таблет, също с батерия, на втората седмица при рисуване писалката се счупи на две (без да натискам), на мястото където е резбата за завинтване, съответно това е и най-слабото място. Та така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 15, 2011 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sixide написа:
Значи колкото и да е прецизен за цената си, това с батерията в писалката много ме притеснява. Едно време си бях купил гениус таблет, също с батерия, на втората седмица при рисуване писалката се счупи на две (без да натискам), на мястото където е резбата за завинтване, съответно това е и най-слабото място. Та така.


Да, както и аз споделих това на прима виста си е сериозен повод за притеснение - поне аз, поне засега нямам проблем с това ... писалката изглежда здрава, да видим колко ще издържи и тя и батерията.

Ще пробвам да видя дали ще го измагеря с малка часовникова батерия, което би подобрило значително нещата.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Баси, откъде успя да го поръчаш??????????
Аз се опитвах да си купя същия и пробвах на две места - от сайта на производителя (в САЩ) и от два-три локални амазона. От от всичките ме резнаха още на старницата за поръчка, че няма доставка за България; накарах един приятел, който живее в Мюнхен да поръча да му го доставят там - и така не стана, искаха да им праща ксерокопие на личната си карта и въпреки това му отказаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвам посредническа фирма - http://lombard.bg/ оскъпяването е 30% за неща над 50$ + 6$ на всеки килограм за доставка. Като цяло е далавера защото същите пари се плащат и на митницата (ДДС+мито=30%), но като бонус получаваш и изключително преживяване в лоното на БГ митница :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

God bless you!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

orehovka написа:
God bless you!!!


от твоята клавиатура в Неговия монитор ;)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А между другото на този, чиято снимка си пуснал горе, ти ползваш ли му страничните копченца? Аз си мислех да си взема по-малкия, който, мисля, е А5, но пък там ги няма тези копченца отстрани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ползвам ги да, иначе не знам кой точно таблет визираш (пусни линк), но имай предвид, че някои от тях са с по-слаби показатели примерно Responce Rate-a им е по-слаб, което по-мое скромно мнение е един от най-важните показатели, щото лагва ли ти таблета, ни натиск, ни резолюция те греат
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето този исках:
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 5:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

грубо казано 2 пъти по-калпав е:

# 2540 LPI resolution for pinpoint accuracy.
# 100 RPS report rate for speed.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ок, убеди ме, ще си поръчам като твоя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ЪПДАТЕ:

Явно мий скучну и си няям друга ворк и пробвах таз магария да заменя голямата и тежка батерия ААА с една батерия 1,5 за часовници - естество стана и си бачка и писалката рязко стана по-лека и то вакуумската, сега не съм се ровел по разни параметри на часовниковата батерия, но предполагам, че ще издържи по-малко време от ААА, но и за туй си има лек или по-честа смяна или просто няколко такива батерийки се свързват паралелно ...

Отделно щото вече ептен съм изтрещел мисля, да си сменя и едното SMD бутонче, дето не ми пляка мазно ... след тутално разкостване на писалката изглежда, че смяната му май няма да е трудна ...

Толкоз засега от милото ми дневниче.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

мучаче, хапи те щуреца мой...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
мучаче, хапи те щуреца мой...


ма мнол си прав :) - не искам да показвам осветлението на клавиатурата, което си направих, че ептен ше ми се смейти :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз от дугата тема съм почнал да ти се смея... с онзи анализ
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ми смей ми са там - аз от де да знам :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ц, ц, ц .. Размина ми се значи таблета засега.. :-)))
Казах ти аз, че са читави, и аз ще взема един за офиса, само някой петък вземи го донеси в Ретро да си поиграя ден-два да видя колко е здрава писалката:-))))
Или направо след бач мини с лаптопа и таблета да подраскам 10 мин на място да не те завличам :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sixide



Регистриран на: 29 Мар 2007
Мнения: 597
Местожителство: Heidelberg, Germany

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте после feedback, че и на мен ми е интересно :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov