Graphilla.com :: Преглед на тема - За търсещите евтини таблети!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

За търсещите евтини таблети!
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Пон Фев 21, 2011 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Такаaa, петък си поиграх с таблета на Мучо за около половин час.
Не бях пипал таблет от около година и половина (откакто почнах на практика да се уча да рисувам с молив, а не само да мажа в шопа :-) ), но за има няма няколко минути му свикнах и мога да кажа, че е страшно удобен. Очаквах да е от кофти материали и малко "куча марка", но останах много, ама наистина много приятно изненадан. Писалката след интервенцията на Иво е супер лека (смятам, че и с една ААА батерия няма да натежи кой знае колко) и е не по-куца изработка от тази на Wacom - поне за моята пръчка Graphire 3. На Intuos-а сигурно е по-читава :-)
Единствената разлика, която аз успях да намеря, е липсата на гумичка, която така или иначе не вярвам някой от вас да ползва..
Големият плюс за мен са къстъм бутоните - благодарение на тях получавам 24 - ако не се лъжа - изцяло програмируеми бутони, а това за мен е доста добре. Всъщност на мен май и 4-5 ми стигат:-)
Изцяло забравям за клавиатурата и ще ми е адски удобно, защото по принцип като рисувам с таблета "лежа" на стола пред бюрото с крака, качени на едното легло и ми е малко трудно да сложа на коленете и таблета и лаптопа..

Накратко за заключение - въпреки високото ми мнение за продуктите на Wacom, следващият ми таблет няма да е от тях, а този. За три пъти по-малко пари получавам три пъти по-голям като активна работна площ и с не по-лоши, дори по-добри в някои отношения показатели. Не зная каква е разликата в технологията, че тези са толкова евтини. На практика разлика в усещането при рисуване на намерих, освен мноооого по-голямата свобода, която имам при толкова по-голяма работна площ. Пак казвам, сравнявам с моя таблет, който е стар и нисък клас, тъй че мнението ми е доста субективно..
За професионални художници не зная, но за драскачи като мен, това е идеално решение. Надявам се и да излезе достатъчно здрав, да мога да ползвам и допълнителните връхчета :-)
Както и да е, на тази цена поръчвам един за офиса без да се замислям, да мога да си драскам като няма много работа:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес получих и моя таблет. Признавам си, че страшно си допаднахме - няма забавяне в реакцията, повърхността не е прекалено грапава, така че връхчето бързо да се изхабява и същевременно е достатъчно матова, за да няма приплъзване. Мъжото работи все още с неговия Wacom Graphire 3, а аз съм работила дотук и с Volito 2 и GenIUS G-Pen F350, така че базата ми за сравнение е тази. (Волито-то всъщност въобще го изхвърлям от класацията, щото то по-зле от него сигурно няма.) Това, което го има в този таблет и го няма в Графайър и Джиниъс:
- 24 бутона от таблета, които като се препрограмират могат напълно да заместят най-използваните шорткъти на клавиатурата --> много важна подробност за хора, които имат малки бюра и трудно вместват клавиатура, таблет, монитор, колонки, принтер и друга периферия.
- Добавка към горното - Монопрайс има по-дълъг кабел от Джиниъс и мога да го местя с по-голяма свобода.
- Пак към горното - удобно и интуитивно настройване на характеристиките на таблета и писалката.
- При кликане връхчето на писалката леко потъва навътре, което на мен лично ми дава по-ясно усещане за натиска при рисуване.
- Много евтин - цялата поръчка с доставката ми излезе около стотина лева.

Недостатъци:
- С пластмасовото уширение таблетът отново ми е малко големичък. Като се имат предвид обаче горните преимущества и това че поради по-дългия кабел мога да не го държа въху бюрото си, мисля че ще свикна и няма да ми пречи толкова колкото с Джиниъс-а.

Крайна оценка: 5,5 по шестобалната система.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 8:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще споделиш ли две неща:

1. как усещаш писалката с батерия - не ти ли идва малко по-тежичка от вакумските?!

2. как усещаш двете бутончета на писалката при мен едното ми пляка една идея по-немазно от вакумските

Иначе да споделя още малко вече по-обширни наблюдения.

1. вече два месеца откак съм с часовникова батерия (най-мощната възможна с този размер ... от Swatch) навместо конвенционалната ААА и не е мръднала (мързи ме да меря консумацията, но явно е нищожна, още повече, че след определен интервал на неползване минава в stand by)

2. На някои машини (всъщност само на една съм го засякъл и то ПЦ, не МАК :) ), когато се държи писалката в неподвижно състояние има миниатюрно играене на курсора - такъв проблем имаха навремето и вакуумите, когато още бяха на сериен ком порт (интерфейс RS232), а не USB ... тогава проблема беше всъщност в некачественото захранване на цунцунтера, което вкарваше смущения в таблета и разбира се се решаваше с купуването на качествено такова. Убеден съм, че и сега проблема е такъв, още повече, че вероятността за този проблем е малка, предвид броя машини, на които съм го тествал.

3. Преди да се инсталира драйвера за този таблет е добре (да не кажа задължително) да се деиснталира вакуумски драйвер (ако има такъв), защото явно нещо не се разбират - ако не е махнат вакуумския сякаш влияе на движението на курсора (макар, че не прави никаква логика) и вкарва някакъв едваааа забележим лаг, отделно при логин/логаут на Вин набива някъв ерор.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Пон Мар 28, 2011 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Ами за мен тежестта на писалката няма особено значение, ръката ми не е чак дотам чувствителна, че при рисуване да прави разлика между тежестта на часовникова батерия и ААА ---> т.е. не усещам да ми се отразява на движението на китката. От гледна точка на логистика също предпочитам да ползвам ААА - минах изцяло на акумулаторни, щото мишката и клавиатурата ми също работят с такива и ми е по-лесно да презареждам, отколкото да обикалям да търся часовникови батерии с подходящия размер и мощност.

2. При мен бутончетата на писалката са по-мазни и по-бавно кликат, отколкото на Графайъра. Също така потъват по-малко - на уаком-а амплитудата е по-голяма, но въпреки това разликата е пренебрежимо малка, не е нещо което да те подлуди.

3. Курсорът не мърда по екрана, когато писалката е неподвижна.

4. Преди да инсталирам драйвера на Монопрайс специално проверих за уакомския, ама се оказа че всъщност няма такъв. :] Явно след последната преинсталация на уина (която беше някъде преди месец), съм забравила да го кача и съм ползвала уакомския таблет с уиндоуски драйвер. (Когато въобще успея да го докопам, защото както споменах, мъжото ми работи с него.) Така че не съм имала проблем с драйверите досега, да чукна на дърво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
thyn



Регистриран на: 25 Апр 2003
Мнения: 420

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Някаква идея откъде човек може да се сдобие с Wacom А5 wide от предпоследната серия ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

thyn написа:
Някаква идея откъде човек може да се сдобие с Wacom А5 wide от предпоследната серия ?

Мисля, че имаше един в Мултирама в The Mall на "Цариградско" - ама, цената беше смешно висока :) Провери все пак.
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оп, е ти и линк - http://www.multirama.bg/product/2105/tablet-wacom-wide-ptz-631w-en-intous-.html
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо ти е wide? За тия пари + още 150 лева си взимаш 4-ка L. Пък като искаш wide, си калибрираш работната площ, макар това да е глупост, защото най-често ползвайки зуум, работиш главно в центъра на таблета. Те затова и wide размера вече не се произвежда и предлага. Просто няма смисъл от него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
thyn



Регистриран на: 25 Апр 2003
Мнения: 420

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност ми трябват 2 таблета, а пари за два нови Intuos4 няма :)
Идеята ми беше за втора употреба Intuos3...
а тия в Мултирама сериозно ли ??!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

thyn написа:
Всъщност ми трябват 2 таблета, а пари за два нови Intuos4 няма :)
Идеята ми беше за втора употреба Intuos3...
а тия в Мултирама сериозно ли ??!?

Те iPad 2 продават за 2999лв.... как мислиш? ;)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

я не ми цапайте убавата евтина темичка със скъпи капиталистически табелти бе алллоууоуоуоу :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори ;)
Ето още една марка, всъщност това беше първият ми таблет в далечната 2002-2003 година. Гледам, че са подобрили дизайна и спецификациите, и пак си остава доста евтини.

http://www.aiptek.com/Tablets/
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кузмич, ма пак е 140, а не 40 долара :-)
Аз чакам тая (дали, а Иво?) седмица да дойде моя да му направя тест драйв с тазседмичната жертва от конкурсите за карикатура :-)
Ще пиша как е като го пробвам за по-повече от половин час.
Баси, нямам късмет аз с тия ломбард-ците :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 29, 2011 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, сега, какво е 140$ пред цените на Wacom :) Пък и писалката не е с батерии :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
orehovka



Регистриран на: 12 Дек 2004
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2011 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vnnikolov написа:
Кузмич, ма пак е 140, а не 40 долара :-)
Аз чакам тая (дали, а Иво?) седмица да дойде моя да му направя тест драйв с тазседмичната жертва от конкурсите за карикатура :-)
Ще пиша как е като го пробвам за по-повече от половин час.
Баси, нямам късмет аз с тия ломбард-ците :-)

И моя доста закъсня, ама накрая го доставиха. Два пъти им звънях през това време и те много подробно ме осведомиха какво правят, за да решат проблема със забавянето. :) Това беше добра проява на customer care, впрочем, щото като видях, че все пак се стараят да са коректни, не се ядосах. Два дни след втория ми разговор с тях те сами ми звъннаха да ми кажат, че таблета е пристигнал и мога да си го взема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2011 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

orehovka написа:
те сами ми звъннаха да ми кажат, че таблета е пристигнал и мога да си го взема.


те по принцип така правят и пак по принцип не са и бавят толкоз ама Венци е виновен, той е каръка и понеже имаше негови неща в таз пратка и те така :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Сря Мар 30, 2011 2:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ареее, сега аз съм виновен :-)))
Две пратки ми прецакаха гадовете, край - загубиха ме като клиент. За едната 3 дена ме мотаха да ходя да си я прибирам от Младост и всеки ден едно и също - "Ама тя колата пътува, минете утре". Даже единия път патицата вика "Пийте едно кафе, всеки момент ще дойдат".
Ебах (с извинение) тоя път от петте кьошета до Младост 1. Накрая даже се наложи на третия ден да ходя с колата в най-голямото задръстване и да си взема пратката от централния им офис - оказа се, че едно кафе време не стига и не се знае кога щеше да дойде в Младост, ако не бях отишъл да си я прибера:-)

Другата сага със списанията я знаеш - чаках ги 3 месеца и половина, ходих поне 6 пъти до офиса им и така и не се обадиха да кажат какво става - съответно не дойдоха списанията и вече бяха изчерпани в издателството..

Как да е - смятам, че след 5-6 поръчки с минимална сума $ 100-150 (а имах и такива за по над $ 300) все комисионната ми от 30% върху тези суми покрива един телефонен разговор с извинение, че е забравена някъде поръчката ми след близо 4 месеца чакане...
Всъщност точно заради тази customer care policy окончателно ги отсвирих - изключая това, че се възползвах от поръчката на Мучо с таблета и една друга джуркма за мен.

Явно вие двамцата сте късметлии - а аз или наистина съм ГОЛЯМ карък или адски антипатичен тип, за да си плащам и да получавам такова ниво на услугата :-)

Па уж съм нормален тип, не нам що така.. :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пет Апр 01, 2011 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На сайта на ваком продават често преоценени таблети, я мишка изгубена дето не трябва вообще ,и цената наполовина, или от някой штанд но чисто нов или демонстрационен.
Така купихме миналата година един таблет на жена ми на половин цена защото нямал мишка. А и защо ви е да купувате от Бг по принцип като може да се поръчват от офицалния сайт ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Пон Апр 18, 2011 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Екстра е таблетчето, жалко, че нямам време да порисувам с него напоследък...
Разликата с Графайъра е ОГРОМНА, размерът явно има значение :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov