Graphilla.com :: Преглед на тема - Mac + Adobe CS5
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Mac + Adobe CS5
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
Колкото до шрифтовете, попитай ме имам ли проблеми и имал ли съм някога... работя на Мак от ерата на Quadra 900 и LC2 когато версията на PS беше 2.5


Именно брат, ти работиш на мак откак се помниш и пак от тугаз събираш кат пчеличка фонтове, работещи на мак и естествено, че няма да имаш проблем с тях, ма я питай някой дет и той събирал кат пчеличка фонтове, ма за пц и хоп решава да мине на ябълка и ко прай с тоновете не бачкащи Win PS фонтс :) ?!

И пак с риск да съм досаден - не е проблем нито едната система нито другата, проблем може да се окаже МИГРИРАНЕТО! :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мхм, би ли обяснил разликата между шрифтове за мак и за пц към настояща дата... Понеже шрифтове под боза си ми гърмят регулярно, виж, при мака проблем, който не се решава с 2 клика във font explorer не съм имал :) Пък не е като да съм събирал някакви специални шрифтове, нито е като да са малко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mucho написа:


... аз лично паралелно тъка и на двата стана и в двата има неща, които харесвам и които не ...



И кое харесваш най-много у мак-овете, което при ПЦ го няма?!

Работил съм малко на мак, но наистина не разбирам всичките мнения от сорта "за дизайн макът е по-добър от пц.точка." И във филма Хелветика всичките дизайнери са с макове, и доста дискусии из нет-а съм разглежда, ето оечевидно още една..но конкретно кое е по-доброто на мак? Вярно, че eyecandy-то е to-die-for, но за тия пари доста по-мощно пц ще си купиш, че и 30" монитор ако ти е кеф.

p.s. пак казвам, нямам много наблюдения върху мак-овете, затова не налагам мнение, а по-скоро ми е интересно за преимуществата на ябълките
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@exile: към настояща дата има TTF и особено OTF и всичко приключва щастливо :) ... аз имах предвид тоновете стари PS Win фонтс (някои от които създателите им може и нивгаш да не обърнат в TTF или OTF), които ако трябва да цъкам един по един, за да ги фиксна просто ше пачина, а пък сичките начини за батч конверсия, които съм пробвал все някъде нещо при някой фонт се е сбозвало (ма пък може и просто аз да съм си тъп)

@cutepoison: е ся мързи ме па и тва да пиша освен туй вече ше ма бият ... става ли да кажа, че за мен тази тиха (или пък не) война между двата лагера винаги ми е била крайно непонятна - и PC(WIN) и MAC(OS X) не са нищо повече от инструменти и който е кадърен ще се оправя и с двете ... толкоз, утивам да ям и повече нема пиша тука :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ай стига с тез мазове :)
ш каете че 1-2 гб фотошопски файл го отваря докат мигнеш и не забелязва 20-30 гиги свап
по параметъра цена/производителност маза къде е ?

тоз номер с преинсталциите през 2 месеца на пеце не можах да разбера как става дмд, служебния комп не съм преинасталирал 3 години, домашния и той толкова, а на двата работя с големи файлове, процесорите препечени постоянно, илл + фотошоп + индизайн + лисица, тъндърбърд, винамп и скайп по дефолт включени, чат пат и корел, ксара не съм пускал 2-3 месеца, грешен съм :)
я кажете как го праете тоз номер, що мине се не мине 2ма колеги постоянно преинсталират а машините са им по-мощни и по-хубави от моята!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 10:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

забравих!
Хорейшио също ползва АзМак в лабораторията! Значи мака е добър за обрабока на фотоси, кви чудеса прави, найс а :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 12:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Покай се бързо..... >:о(

:-D

ми не си ги разчистват бе тумбе, то се си иска чат пат да позабършеш некой темп, некой бак..... па да гледаш ко ъпдейтиш, па кой кво иска да ти донатъпче и т.н.

отвреме навреме да му пуснеш едно разчистване на регистрито и т.н. прочие хитрини, който ако требе съм честен макар и в не точно същата форма ги праа и на мака на жената....

е го, служебната машина, беше с 5 годишно ХП при тва хоум... кат доди новия с 7, ХП-то получи ново назначение - РИП... и те така

П.С. Простено да ти е чадо.... :>
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 12:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сладкоотровен, щи ти кажа само едно приемущество на мак-а, щото виждам, че се мъчиш да сложиш налъмите и да бъдеш компетентен в дискусия далеч от обхвата ти. No viruses!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TchudO



Регистриран на: 02 Фев 2005
Мнения: 1175

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз пък си купувам МАК овете да съм кул, и съм забелязъл даже че и проблеми няма с тях :)))))
купувай си пич и се радвай, г-н Петров ти го каза обратното няма пък и вируси няма което е много много точно
_________________
Кой е най-високо летящия бозайник?

КАТЕРИЧКАТА НА СТЮАРДЕСАТА
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 2:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз дори сам казах че не съм компетентен по въпроса т.к. нямам наблюдения и затова питах :) А досега проблем с вируси не съм имал, или поне не съм усетил.

Иначе разпитвам за преимуществата не защото съм анти-мак, а защото и аз мисля да добавя мак към инструментариума.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

minimiro написа:

ми не си ги разчистват бе тумбе, то се си иска чат пат да позабършеш некой темп, некой бак..... па да гледаш ко ъпдейтиш, па кой кво иска да ти донатъпче и т.н.


тц, наобратно, "преинсталаторите" използват разните му виндовс гъзобръкни като регистри клинъри, спииъд ъп нам си кво си, през 95-та си научих урока и търд парти шитн дето уж ми оправяли компутера не ползвам :)

чат пат на 2 месеца затривам темпчета ръчно ако се сетя
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@ Цинкито: e kъде виде мамин сладък да пиша дръпни си тва да ти опрай онова ;)
казах да си го поразчистиш и позабършеш ;)

хенд мейд маме :)
ръчица требе пипне ръчица.....
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

registry винаги си е мръсна дума там, където се върши сериозна работа и ти трябва безпроблемна машина, ама майкрософт като са решили, че ще го играят го играят :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се дали да ви разправям и за Линукса :)
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За Адобето на линукса казваш...;-)
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Adobe Photoshop CS5 on Ubuntu 10
Пробвал съм от любопитство преди време с CS3 и работеше Перфектно! ;)))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 9:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

54ka написа:
Adobe Photoshop CS5 on Ubuntu 10
Пробвал съм от любопитство преди време с CS3 и работеше Перфектно! ;)))



;) File Removed for Violation.
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Пет Фев 18, 2011 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси на всички, в това число и на тези, които спорят, защото поне успявам да видя прос енд конс на 2те системи.
Това с вирусите е убер куул според мен, един от главните фактори за препочитанието ми.

Отностно фонтовете - В момента 7цата ми създава невиждани проблеми, наистина е трагедия - Определени инсталирани фонтс се появяват в илюстратора, но не работят. Браузването на фонтс също е ад, ако пробваш един след друг да ги гледаш, илюстратора прескача определени, показва ти които му е кеф.. супер яко.

Нещо забавно което ми се случи снощи - Правех фаил в шоп-а, който е нещо от сорта на 100 по 50 инча при 300 дпи, и през няколко минути изписваше че scratch memory-то е фул. Това за първи път ми се случва, и май беше последната капка в чашата.
Това което казва Имплант-а за практичността започвам да го разбирам с всеки изминал ден, защото вместо да си легна по рано и да се насПа, трябва да цикля 1 или 2 допълнителни часа докато успея да си пратя нещата. Същото така и при други по прости операции мисля, че ще песни време , АКО човек свикне с промяната уин/мак.

Най-тъпото е , че в този момент ми трябва много добър ноутбук, защото пътувам, а аймак-а е малко дърво, ако реша да го сложа в самолетен багаж, след това ще ми го върнат в насипно състояние.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2011 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

изчакай новите макбууци про да излязат, вземаш си един ЛСД Синема дисплей за вкъщи, и нямаш грижи.

Отделно е, че не знам кой ще ти дава връзки за нелегален софтуер тук, явно и на показ.

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro

Отделно вече писах за SSD и RAM в темата на Уикито, но мога да кажа, че Vertex 2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Съб Фев 19, 2011 1:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

(продължавам, че изпрати без да ме пита!)

прави машините да летят. ССД в макбуук про с 8 ГБ Рам и е една много приятна машина за работа. Сам си решаваш какъв процесор ще вземеш, аз лично съм с ай5 заради по-малкото топлене, а и са по-щадящи към батерия.

Софтуерът върви, няма да имаш проблеми с това :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov