Graphilla.com :: Преглед на тема - Пистолет, куфар и 3 смърдящи варела!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пистолет, куфар и 3 смърдящи варела!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма филм в БГ който да е взел супсидия 2,5 милиона лева! ... мисля че и над 1 милион няма ...
а пък режисьора Жоро Костов на "..3 смърдящи варела" твърди, че филма не е печелил държавна субсидия ..
всичко е частни пари от спонсори (не знам кой се е навил)

ТИЛТ - 2,3 милиона - bullshit!!! това е от онея ПР изказвания "ние направихме още по-скъп филм"
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
Possibly an even more successful low-budget film was the 1972 film Deep Throat which cost only $22,500 to produce, yet was rumored to have grossed over $600 million, though this figure is often disputed.


Чеки са, ти ТОЯ ФИЛМ ли вкара в дискусията =)))))))))
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1873791
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 3:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми Ники филма си е класика що не...
освен тва така хем кинодейците ще съ хепи щот пара има хем народа ши е доволен... и без туй и да се напъват то се вижда че от тва ниво повече не могат скочи
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

@daysleeper - Много компетентно се изказваш. Да не би да им водиш счетоводството?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна е време "явлението" наречено Българско Кино да се криминализира!

И какво значи "Държавна сусбсидия" някой схваща ли??? Ще се пробвам да обясня с думи прости.

Едни идиоти дават на други идиоти да харчат мойте и Вашите пари за нещо което има естетическита стойност на нощно напикаване, вместо да строят пътища и подобни с тях.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
@daysleeper - Много компетентно се изказваш. Да не би да им водиш счетоводството?


хмм ... знам, че сте им правили сайта и се познавате ... поздравления за добрата работа!
но дали пък аз не се въртя в "тея среди" от доста време и дали нямам повече информация по въпроса от теб? мислил ли си върху това?
дали не съм запознат с кандидатстването и печеленето на субсидии?
дали не познавам повечето хора работили по филма и изказванията тип "виж сега, знаеш как е, няма никакви пари, дай да го направим за портфилио, ще стане много яко" .. м?
дали? ;))
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами първо за парите отпускани от държавата.

За пълнометражен филм се отпускат от 700,000лв до 1,400,000лв. Естествено Мисия Лондон е взел 1 400 000лв, при общ бюджет за филма 2,000,000лв.

За Тилт още не е ясно, но държавата има голямо желание да отпуска пари за филми ко-продукции, тъй като само трябва да се допълни бюджета на дадена продукция. Така, че се съмнявам да са много под 1,300,000лв.

Love.net Отново с пари над милион от държавата.

.... и т.н. филми масово финансирани с над милион от държавата.

А за Avatar.... точните кинти който е спечелил 'само' от бг са $3,406,100 което са ~ 5,109,150лв

Демек, при обстоятелствате дото казваш Симе, филма, ще е с над половин милион чиста печалба. Не е зле а :)

Аз лично, само чаках да видя дали някой ще се сети за фактора бг кино пазар :) Много е интересен този казус. Сигурен съм, че бъга е изцяло в мен, но си мисля, че никой не ги е опрял в стената хората и да им е казал да правят филми само и единствено за бг пазара.

Обикновенно, когато някой кино деец изкаже мнението, колко бил беден бг кино пазара, просто иска да се оправдае и да прехвърли вината за това, че филма му ще е финансова катастрофа. Като знае предварително, че няма как да стане, ами да не взима милионите. Туко виж пък има хора които няма да са толкова обезверени и туко виж биха направили нещо по-интересно.

Симе ти найстина ли мислиш, че тука в бг няма хора които да могат да направят филм, гледаем и извън бг? А тези милиони които се дават за филм, знаешли къде отиват? Щото ако се направи сметка колко излиза един снимачен ден и се умножи по сниманите дни... сметките нещо не излизат. Получава се, че за цената на един филм от час и половина филм, се снима цял сезон на Стъклен дом с продължителност над 8 часа. А това което се вижда на края няма голяма разлика. Нито участват по-малко актьори, нито имат големи каскади и зрелищни кадри които да променят цената. Интересен казус нали? :)

А това за Камерън... :) Хехе... щом се бачка все ще дойде и моя шанс по един или друг начин :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 1:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

daysleeper написа:
Greenhorn написа:
@daysleeper - Много компетентно се изказваш. Да не би да им водиш счетоводството?


хмм ... знам, че сте им правили сайта и се познавате ... поздравления за добрата работа!
но дали пък аз не се въртя в "тея среди" от доста време и дали нямам повече информация по въпроса от теб? мислил ли си върху това?
дали не съм запознат с кандидатстването и печеленето на субсидии?
дали не познавам повечето хора работили по филма и изказванията тип "виж сега, знаеш как е, няма никакви пари, дай да го направим за портфилио, ще стане много яко" .. м?
дали? ;))


Да имено за това се чудя... че хвърляш някакви изказвания ей така във въздуха. Иначе съм сигурен, че си наясно какво и как се случва в тия среди :) За Tilt и аз не знам, те от няколко места са взимали субсидия + има 2 или 3 ко-продуцента, еу фондове и тн. Не го приемай лично, ама тук нещо напоследък много хейт взе да става. Киното се третира като изкуство в БГ, и в почти всички ЕУ страни. И тук и там на практика то е на държавна субсидия. Био беше направил една хубава сметка няколко поста по-назад.

Очевидно темата кино придизвиква интерес ( и тук така или иначе е пълно с хора завършили НАТФИЗ или занимаващи се с видео, кино, тв и тн. ) Това което ме дразни, е че най-вече се коментират бюджети, средства и любимото ми - как с толкова пари някой ще преоткрие индустрията. Не мога да разбера хората в тоя форум толкова ли изгладняха или пък взеха да стават прекалено алчни, че все бюджети и пари са им в главата. И недай си боже някой да успее да намери някакви кинти от някъде жив ще го изядат.

@ Бетовен - не ги смяташ правилно това е боксофиса, сега извади 50% за кината и разпространителите и сметката става вярна. И защо да не се дават пари за изкуство? Тилт, Мисия Лондон - хората ги гледат и харесват, явно са смилаеми и забавляват БГ публиката. А пък за нашите данъци и парите от тях дай да не говорим, че там си ебало майката, аз нямам против на година да дават по няколко милиона за БГ кино, на фона на всичко останало...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
Не мога да разбера хората в тоя форум толкова ли изгладняха или пък взеха да стават прекалено алчни, че все бюджети и пари са им в главата.


Да. И не е до форума.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз викам да направим един референдум ЗА и ПРОТИВ държавната субсидия за кино, па да видим нема ли да се отсее плявата от просото тогазе
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, тези неща баба ти с референдуми ги е решавала :)

Малко ми е трудно да повярвам, че във форум като този може да има дискусия дали изобщо трябва да има субсидии за изкуство. И малко плашещо чак.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пари за изкуство ДА, пари за мързели които си бъркат да не казвам къде и викат че било шоколад и се опитват да ни убедят и нас за да продължават да се тантурят и викат че били творци НЕ :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Деазнам, на мен скоро никой не ми е крещял в ухото, че бил творец. Ходя, гледам някакъв филм, я ме хареса, я не. Взел пари - ми взел е, нали трябва да се снима този филм. So? От всичко излязло последните години съм гледал само Дзифт и Източни пиеси. Първия имаше доста уговорки, втория си беше един от по-приятните филми изобщо, които съм гледал, излезли последните години.

Друго не съм гледал - просто защото не се чувствам длъжен да ходя да гледам филми, поенже били БГ, съответно пропуснах "Мисия лондон" и бля бля, Тилт също ще го пропусна... И както не се чувствам длъжен да ги гледам, не се чувствам длъжен и да ги коментирам... Знаеш ли колко е яко? Последният проблем на тази държава е, че е дала 2-3 милиона някой да снима два филма... Или може би можеш да спретнеш набързо списък с 5 имена, които повече заслушават тези пари от взелите ги? :) Нещо се съмнявам. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
...нали трябва да се снима този филм...


Както по рано някой беше написал за нуждата от съществуването на някои неща - Та защо да трябва да се снима...? :)
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

е ти не помниш ли как драха ризи, че ги убивали, пари не давали за кино преди няколко месеца и не спират! :) ма чакайте сега, някой да ви спонсорира рекламанта агенция в която работотите, да ви плаща парното, тока, водата и храната, не нали :)

има доста деца и родители които биха се зарадвали на тези пари под формата на детски площадки или за лечение за разни гадни болести които се лекуват само в чужбина с много пари, има много хора между 20-30 години които гаснат като свещи щото нема кинти, има много ама много дупки по пътищата и по гащите на хората, сам избирай за кво да се похарчат :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдаа...... винаги и аз това съм се чудел - защо за мен като неразбран и недооценен дизайнер няма субсидия?!?! И аз така като актьорите и тютюнопроизводителите, друго не мога освен на компютъра да вися, искам компенсации че ме заляха сметките а работата не ми позволява нова кола и къща в Банско!!!
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дриим, започнал си да поумняваш, даже и Рожето разбираш :)
Ся и кат се сетиш че на всяка фактура за 1000 лева дето за да ги изкараш са ти се изкъртили зъбите по нощите и как са мрънкали клиентите ти вземат едни 300 лева данъци и ти остават едни 700 и що, щот си работил :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
labtoon



Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 345
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zing написа:
аз викам да направим един референдум ЗА и ПРОТИВ държавната субсидия за кино, па да видим нема ли да се отсее плявата от просото тогазе


Аз предлагам и на художниците да им дават държавна субсидия, че са скъпи платната и боите .........

Е, може ли да продължава тази щуротия! Вместо да изискват онези, дето мрънкаха преди няколко месеца
за държавна субсидия, да се приеме закон за меценатството, защото това е нормалният начин
за финансиране на изкуството в нормалните държави. Но явно на старата нуменклатура и е удобно да вземат на готово пари
независимо дали ще направят филм и дали ще си възвърнат парите.
(Да не говорим по какъв начин се получава субсидия.)
Защото , когато трябва да даваш отчет на този дето ти е дал парите, тогава става сложно :)
E няма да се оправи тази държава , докато не се промени мисленето.
_________________
http://victordelchevart.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Киното, както всяко друго изкуство, трябва да оцелява в условията на пазарната икономика, да се създава и издържа само и да ползва за развитието си създадения от самото него финансов ресурс.

3 000 000 лева са 3 километра магистрала и ако чрез тази магистрала на година се спасява 1 човешки живот, то аз съм готов да преглътна липсата на Българско кино... еле па в този му вид.
Харченето на пари, които Ние даваме за инфрастуктура, здравеопазване и образование, за глупости е престъпление и нарушение на обществения договор.

България е бедна страна, без природни ресурси и с тъпо и мързеливо население, тя не може да си позволи да изразходва пари за подобни неща. Смея да заявя, че всеки, който твърди противното е идиот.
--------------------------------------------

Същото се отнася и за спорта... ако някой иска да развива кърлинг в България, да си направи шампионат, да си намети спонсори и да си продава билети.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Пет Фев 25, 2011 4:45 pm    Заглавие: ! Отговорете с цитат

LoveHate написа:
Киното, както всяко друго изкуство, трябва да оцелява в условията на пазарната икономика, да се създава и издържа само и да ползва за развитието си създадения от самото него финансов ресурс.

3 000 000 лева са 3 километра магистрала и ако чрез тази магистрала на година се спасява 1 човешки живот, то аз съм готов да преглътна липсата на Българско кино... еле па в този му вид.
Харченето на пари, които Ние даваме за инфрастуктура, здравеопазване и образование, за глупости е престъпление и нарушение на обществения договор.

България е бедна страна, без природни ресурси и с тъпо и мързеливо население, тя не може да си позволи да изразходва пари за подобни неща. Смея да заявя, че всеки, който твърди противното е идиот.
--------------------------------------------

Същото се отнася и за спорта... ако някой иска да развива кърлинг в България, да си направи шампионат, да си намети спонсори и да си продава билети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov