Graphilla.com :: Преглед на тема - Пистолет, куфар и 3 смърдящи варела!!!
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пистолет, куфар и 3 смърдящи варела!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
... а именно не дали изобщо трябва да се дават пари, а как се дават :)


В тази ситуация и при тоталната липса на компетентност и лостове за контрол... по-добре да няма финансиране.

Радикално ли звучи? Мога да съм доста по радикален.:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:13 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Кой го казва това, знаете ли?!

Цитат:
- Има ли успели хора в българското кино сега?

- За да успееш, трябва да работиш всеотдайно и професионално. А не да гледаш да изкараш едни пари, с които да живееш следващите 5 години. Това трябва да се забрани със закон! На такива хора трябва да се забрани да снимат и да се определят като кинорежисьори или кинопродуценти. Те убиват бъдещето на българското кино.

Когато държавата даде на някого 1 милион лв. за филм, той трябва да е задължен да ги върне тези пари. И след това, каквото изкара отгоре, вече да бъде за него. Никой няма право да изхарчи 1 милион лева на данъкоплатците и след това да не върне поне 100 000. Как ще се стреми да направи суперфилм, след като изобщо не му пука? Неговото желание е да усвои тези пари. Вижда се, филмът е претупан, че е направил с много по-малко пари.

- Не се ли боиш, че може да обидиш кинаджиите и да спрат да те канят във филмите си?

- Съжалявям, че казвам всичко това. Но всеки един, който се припознае в моите думи, трябва да спре да се занимава с кино и да даде шанс на хора, които наистина искат да правят добри филми.


:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бетовене, толкова не си наясно, че не ми се обяснява.
Финансират се дебюти, фестивали, сценарии, анимация, късометражни филми, пътуване на филмите по фестивали, филмови копия, различни инициативи свързани с киното и толкова много други неща. НФЦ е институция за пофпомагане на всички тия дейности.

И да, няма да ти дадат пари за да правиш американски истории с български пари. Има си политика.
Като искаш предатори, Арнолд, войната във Виетнам и машинации в Белия дом, кандидатствай с идеи пред американски продуценти.

Не мое да искаш пари от Danone за да правиш реклама на Шпек Леки.
Принципни неща.

А и някой знае ли в щатите кой финансира разработката на сценариите преди да се пичват пред големите компании?

а и както казва Exile, къф е проблема да си правиш филми на частно?

В Бг Корупция има. И кво?
В частните компании няма? Трябва да си супер наивитет за да вярваш в подобно нещо.

И кой ще ми дадете за пример, Америка?
WTF? само вижте списъка на филми, които не са си върнали парите.

И о, да.... там става въпрос за нечовешки загуби, десетки милиони на филм. Толкова се губи от 1 филм, колкото НФЦ не могат да вложат за 10 години. И кво? Режисьорите или продуцентите не им дават повече да снимат? Аре бе...

Що не вземат всички дето не разбират, просто да не пишат. Ще е по-спокойно. Останал съм с впечатлението, че тука е място на което хората знаят от какво разбират и от какво не.

И е факт. Краде се в БГ киното, ама само щото старите кожи крадат и лапат ,не прави системата виновна, а говори кофти за новите които бълват същите идиотщини и които не могат да се преборят със старото соц. поколение.

Киното не може да е на самоиздръжка в държава с под 50-60 милиона население. А дори и в тези държави пак се финансира от фондове.

На Америка достатъчно се направихме в редица области и то трагично.
Аре нема нужда.

Па и пак казвам, кой да фак спира свободната инициатива?
Давайте, снимайте и на мен ми писна от филми за прехода, мутрите, курвите, бабите от родопите и ченгетата от ДС. Искам да гледам някви готини неща.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:17 pm    Заглавие: Re: :-) Отговорете с цитат

RG® написа:
Кой го казва това, знаете ли?!

Цитат:
- Има ли успели хора в българското кино сега?

- За да успееш, трябва да работиш всеотдайно и професионално. А не да гледаш да изкараш едни пари, с които да живееш следващите 5 години. Това трябва да се забрани със закон! На такива хора трябва да се забрани да снимат и да се определят като кинорежисьори или кинопродуценти. Те убиват бъдещето на българското кино.

Когато държавата даде на някого 1 милион лв. за филм, той трябва да е задължен да ги върне тези пари. И след това, каквото изкара отгоре, вече да бъде за него. Никой няма право да изхарчи 1 милион лева на данъкоплатците и след това да не върне поне 100 000. Как ще се стреми да направи суперфилм, след като изобщо не му пука? Неговото желание е да усвои тези пари. Вижда се, филмът е претупан, че е направил с много по-малко пари.

- Не се ли боиш, че може да обидиш кинаджиите и да спрат да те канят във филмите си?

- Съжалявям, че казвам всичко това. Но всеки един, който се припознае в моите думи, трябва да спре да се занимава с кино и да даде шанс на хора, които наистина искат да правят добри филми.


:-)


само една жена може да извади такива топки :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

РеГе... давай изплюй името.. стига си говорил в догатки:P ?
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

този спор заприлича на онзи:
човека анатомично вегетарианец ли е?!?

ми не е!
Офца, крава или елен с кучешки зъби да сте виждали и с едн стомах?!?

яжте месо и повече богата на фибри храна!

"българското" кино ще си умре само :)


п.с. Елена П
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:

Давайте, снимайте и на мен ми писна от филми за прехода, мутрите, курвите, бабите от родопите и ченгетата от ДС. Искам да гледам някви готини неща.


За жалост повечето тук сме прости консуматори... Няма как да се набутаме да правим кино.. пък и ще е неуместно! За скромния ми опит и неуспешните си начинания разбрах едно... кой квот може тва да прави.. аз мога да рисувам и съм се фокусирал в туй.

Сигурен сум че все има някой в бг дет може да прави кино... даже и за попретъркани теми кат: прехода, мутрите, курвите, бабите от родопите и ченгетата от ДС...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
Киното не може да е на самоиздръжка в държава с под 50-60 милиона население. А дори и в тези държави пак се финансира от фондове.


Ами след като не може да се самоиздържа, значи не трябва да съществува... елементарни принципи на Пазарната икономика... другото е Социализъм.

Отивам да си чистя и подреждам гаражa, сигурен съм, че това начинание ще е в пъти по-полезно за обществото от филма Козел!

Био... стига бе пич... точно ти, дето си хвърлил толкоз труд за да постигнеш това което си, да даваш кредит на тъпаци, мързелевци и крадци.
_________________
V2&V8 forever


Последната промяна е направена от LoveHate на Съб Фев 26, 2011 4:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не давам кредит на тия па най-малко. Ако мога да ги изритам, с удоволствие бих го направил.
Но не мога с лека ръка да кажа, че кино не трябва да има.

Обаче, държавата е като възвратен клапан. Да речем че кино спре да се прави. Тия пари няма да се върнат на хората. Нито да отидат за магистрали нито за нищо. Знаеш закво говоря.
А па Дзифт, Мисия Лондон а и на Тилт отидоха доста хора да гледат. Начи е все някъв продукт, гледа се. А и доста хора ги харесват.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе.... аз тези неща дето ги казвам, не съм ги измислил аз. Аз само преразказвам думи на шефа на НФЦ. Ако той не е наясно как се появяват парите, как и къде отиват... ми то тогава значи никой не е наясно.

Друг казус който се изказа. Който сам по-себе си е комично-абсурден, демек като бг киното.

БГ филм не може да си искара парите на бг пазара. В БГ не се дават пари за истории които не са български. БГ историите на вънка не са интересни. БГ филмите остават в бг и не си изкарват парите. Логика!

Американците финансират, ако продукцията е там у тях. Т.е. ако искаш да направиш нещо:

1. Правиш БГ истории за да вземеш пари.
2. Правиш каквото искаш със собствени пари, щото си много богат и/или дядо ти е баща на бг киното.
3. Ако нямаш пари и не искаш да правиш БГ истории блъскаш се ден и нощ и гледкаш как Чоко и Боко пак са усвоили 2 милиона за БГ секс-тиий-козел-хаус история

сктита обция номер 4. Чакаш 3 години за виза да отидеш в Америка, пък каквото стане.

Винаги го има шанса да спечелиш от тотото, но както се знае, възможноста 3 пъти да те порази светкавица е ~ 40,000 пъти по вероятна... но... нали... дет се вика - пак има шанс :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж ся, най-важно е човек да стане на 50-60 и да има готово оправдание защо е лузър. Вътрешния комфорт е важен.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
daysleeper



Регистриран на: 27 Юни 2003
Мнения: 734

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

само да вметна в спора ... "смърдящите варели" няма субсидия от НФЦ ;)
и да попитам .. не приеха ли миналата година поправка, която спира субсидиите за кино до второ нареждане? Т.е. тази година няма да има субсидии?
_________________
daysleeper.postfolio.org

cinemotion.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не... точно. Приеха така наречената поправка "ДО" и "ПОВЪЗМОЖНОСТ". Т.е. преди беше "НАЙ-малко 7 игрални филма на година..." а сега е - "ПОВЪЗМОЖНОСТ ДО 7 игрални филма на година", което иначе казано, може да означава и 0 филма на година :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 26, 2011 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите уважения към всички писали в темата, но ето една кратка извадка на игралните филми финансирани от НФЦ от 2008 г. насам, според сайта на гореспоменатото НФЦ.

- 2008 г.:
Хиндемит
Футболни хамелеони
Светът е голям и спасение дебне отвсякъде
Птици Божии
Прогноза
Преследвачът
Последното пътуване
План за отмъщение
Единствената любовна история, която Хемингуей не описа
Дзифт
Вътрешен глас
Всичко за теб
Военен кореспондент

- 2009 г.:
Стъклената река
Раци
Прима Примавера
Похищението
Козелът
Източни пиеси

- 2010 г.:
Цахес
Стъпки в пясъка
Още нещо за любовта
Мисия Лондон
Лов на дребни хищници
Зад кадър
Ако някой те обича

- 2011 г.:
Тилт
Подслон
Кецове
Аве
Love.net

От тук излиза, че в последно време този филм не е бил финансиран от вас и от мен, така че близо 7 страници до тук са хвърлени на вятъра. Но от друга страна вижте колко големи заглавия сме пропуснали да обсъдим. Много от филмете сме можели да гледаме, ако бяхме чули за тях, други сме гледали и въпреки това нищо не се написа, но не ми е ясно кой гледа въпросният филм, че се изписаха и подробни рецензии за него. На всичкото отгоре, доста от изписаното беше критика как са ви (ни) похарчени парите, при положение, че хората са намерили финансиране от частни институции. Така че спокойно, за сега парите ни се харчат в други продукции, за някои от които съм уверен че ще си възвърнат инвестициите, но това ще го разберем след като минат прожекциите. До тогава дайте го малко по-кротко, всички творим по нещо и не искаме да ни рецензират, преди да сме завършили работите си, особенно ако не сме искали подобна услуга, нали?
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

btw... Прогноза е супер филмче :) Бах го гледал на кино и бях останал приятно изненадан.
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:

От тук излиза, че в последно време този филм не е бил финансиран от вас и от мен, така че близо 7 страници до тук са хвърлени на вятъра.


Жесток плоттуйст :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ама не са! :)

явно и на самите киноправещи им е писнало от тъпи филми!
сега по нова мина един ПР материал който трябваше да ни убеди, че вече има "ново българско кино" уж и как се правят по 7 филма, а само 1 става да го гледат повече от 200 човека, и как един БГ филм спечелил чек за 5000$ на фестивал в сингапур! ар ю кидинг!?!?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Фев 27, 2011 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:

Bio написа:
Който е автор на филма, ТОЙ е отговорен за ЛАЙНЯНОСТТА му, не това че държавата финансира правенето на филми.


Разбира се че е така, обаче само в случаите когато той си го е платил. След като аз и ти сме насилствено вкарани в ролята на продуцент, имаме пълното право да изискваме от твореца на зачисти лайното, което е поставил на метеното.

Bio написа:
Вобще не ми се отваря тая тема, особено щото и аз смятам че българското кино е 80-90% ШИТ. Ама трябва да се дава шанс на нови хора.


Всъшност шанс не се дава, шанс се извоюва! Даването на шанс, заради самия шанс е пораженческо мислене и причина за посредственост.

+1

От гореспоменаваните филми...Мисия Лондон-аз лично не се засмях нито веднъж, дори наум. Източни Пиеси-биващо направен, в моите виждания, но като развитие-можеше да е 30 минути тоя филм..много муден на моменти..Моментът, в който се очаква поучителна история на големия батко към малкия брат, бунтар...се наблщдава диалог "искаш ли цигара(2мин)-не пуша(2мин)-добре дай ми цигара(2мин)-нали не пушиш..Светът е голям, обаче ме изненада доста приятно, адски ми хареса и като сюжет и като визуализиране на идеята..ама то там май си има доста външа намеса, пред и зад камерата. Та в тоя ред на мисли, май трябва по-строго да се отбира на кой да се дават милиони и на кой-не. Както каза някои по-горе, като на запад-веднъж като се даде на някой, втори път-не.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2011 1:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Игра на думи. Едно от безсмислените начинания изобретени от човека.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Фев 28, 2011 1:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако нещата бяха устроени по начина, по който много хора тук си представят, нямаше да ги има 90% от шедьоврите на киното, не говоря на българското.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov