Graphilla.com :: Преглед на тема - Пикселен фонт kroeger 05_53 cyr
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Пикселен фонт kroeger 05_53 cyr
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  

Харесва ли Ви фонта?
Да
44%
 44%  [ 8 ]
Средна Работа
33%
 33%  [ 6 ]
Не
22%
 22%  [ 4 ]
Общо гласове : 18

Автор Съобщение
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 7:19 pm    Заглавие: Пикселен фонт kroeger 05_53 cyr Отговорете с цитат

Мога да ви представя официално кирилизирания фонт kroeger 05_53 cyr

http://kalin.cult.bg/fonts.php?font=kroeger0553cyr

След упорита работа го завърших очаквайте скоро цялата серия на kroeger да бъде преведена както и на други известни пикселни фонтове.

Това ми е първото представяне към този форум надявам се фонта да Ви хареса може би му трябват няколко корекции ,но аз смятам че така е най-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 7:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

predpolagam si zabeliazal, che bold-a ne e v chas?
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borkataboy



Регистриран на: 15 Мар 2003
Мнения: 472
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 15, 2003 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, че има хора като теб, дето си правят тоя труд;-))) Аз съм фен на pixel fonts:-) Да, мисля, че болдираният вариант не е нещо в ред-сякаш не е за тоя размер! Единствено нормалният вариант ми допада. Успех!
_________________
no name,
no slogan
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 10:37 am    Заглавие: Отговор Отговорете с цитат

Да знам че има такива проблеми около болднатия текст но той се състой само във Флаш ако е на Device Font се вижда без проблеми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lensEffect



Регистриран на: 04 Юли 2003
Мнения: 57

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

extra e : ))))

davai v sushtia duh :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

znachi ima dosta za shlifofka...

eto niakoi ot bukvite na pruv pogled koito ne sa nared! v cyr varianta!

G, D, U, F, C, er goliam, IU... bolda go komentiraha !

inache mai sum vijdal ruski font podoben na tozi...neshto vzaimstvano???
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 12:34 pm    Заглавие: Фонта Отговорете с цитат

Кирилския дизайн е изцяло моя идея не съм взаимствал от руски фонтове не ми и трябва. Относно буквите мисля че така са най-добре макар да не изглеждат кой знае какво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 12:50 pm    Заглавие: Re: Фонта Отговорете с цитат

kalin написа:
Кирилския дизайн е изцяло моя идея не съм взаимствал от руски фонтове не ми и трябва. Относно буквите мисля че така са най-добре макар да не изглеждат кой знае какво.


ami porazgledai vse pak
http://www.prodtp.ru
http://vedi.d-s.ru

ima kakvo da ponauchish mi se struva

i edno pitane

pix font moje li da e italic ???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 1:15 pm    Заглавие: За сайтовете Отговорете с цитат

Сайтовете ги знам общо взето нищо не могат дами покажат има пикселни италик фонтове мисля че FFF имаха такива ама си е играчка :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fox



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 525

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

s koia programka pravish fontovete?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 6:38 pm    Заглавие: Програма Отговорете с цитат

Пише на самия фонт :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Сря Юли 16, 2003 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

probvah go az tozi font :-) daje za 1 web
men me kefi... i bolda si e ok za men
realno ako ne e 8px... ne stava za nishto... ma tva e normal mai za pixelen font /izvinete ako se izkazvam tvurde laiski :-)/

obache az na kiriliza ne mojah da go podkaram, koeto ne znam zashto e taka, sigurno e greshkata pri men... ako nyakoi ima ideya, please help
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
niki michailov
ники михайлов


Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 1465
Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Чет Юли 17, 2003 8:23 pm    Заглавие: FONTS FONTS FONTS Отговорете с цитат

a bre hora izwinqwam se za srawnitelno idiotskia wapros ama sega gi razglejadm tezi saitowe za 6riftowe i popapdam na ne6to deto ne mi e qsno
kakwa e razlikata mejdu rtue type font-owe i type1
w smiasal nqkoi printeri ne razpoznawat postscript fontowe
primerno kakto e w edinia sait podo4en po-gore; ako imam izbor da si swalq 6rift kakuw tip da si izbera? rtue type ili type 1 ili drug?
koe za kakwo se izpolzwa
naprawete sweta po-beden otkum edin glup4o - obqsnete mi
_________________
SHINEEEEEEEEEEEEE.......
днеска съм нежен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ksel



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 36
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Съб Юли 19, 2003 12:09 pm    Заглавие: Re: FONTS FONTS FONTS Отговорете с цитат

niki michailov написа:
... rtue type ili type 1 ili drug?
koe za kakwo se izpolzwa
naprawete sweta po-beden otkum edin glup4o - obqsnete mi


http://www.designer-info.com/Writing/font_formats.htm
e tova moje da ti posluji s izvestno info
ina4e imam edin 8 megs pdf neide iz HD-to mi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ksel



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 36
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Съб Юли 19, 2003 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kalin bravo za ideiata za cyrilizacia na pixel shriftove
za syjalenie az ne6to ne mojah da go podkaram na kompa si
unixa se izloji ili i az ne znam a i nqmam v momenta nikvi ttf to font convertori:)
dali moje6 da mu poru4a6 na fontographer-a ti i edna versiika i za mac:) am?:)
A otnosno vedi.d-s.ru i brat4edi
i az ne gi ta4a mnogo /s risk da zasegna moje bi nqkoi ultra ru typographer:))))))))))/
ne otri4am dobri raz4ertania ama ne6to v cyrilizaciata ne mi hareswa...
a imenno prevry6taneto na glavni v redovni bukvi, nalojeno poradi redica tehni4eski ograni4enia na drevnia pe4at:))))))) kogato se rediaha bukvi4ki
i se prevyrna v princip pri komputernite raz4ertania
....za tehnologii i gluposti moga dva 4asa da teglia lokumi ...bi bilo dosadno..tyj 4e nakratko:
koe ne mi harsewa w regular raz4ertanieto na redovnite ti bukvi:))
dal sym za primer dva shrifta proizvodni na helvetica
1:hebar izpolzwa glavni i redovni to4no na principa koito izlojih po gore:
[img]209.87.227.72 /grphl/cyr.gif[/img]
2:helen puk si ima samostoiatelno obosobeni glavni i redovni,
podobno na romanskite shriftove
s dve dumi cqlata taia rabota sledwa rykopisa i ima 4isto kognitiven harakter - 4ete se cqlata duma a ne kakto primera s hebar kydeto se obrabotva vsqka bukwa pootdelno za6toto redovnite sa smesica ot redovni bukvi :))) i umaleni glavni /p.ex. t g sh sht/
..taka e i pri tvoeto raz4ertanie
ako se spazwa ideiata za cyrillic
bi trqbwalo da se polu4i ne6to ot tozi sort:/s 4erveno sa tvoite:)/
[img]209.87.227.72 /grphl/ideia.gif[/img]

....no kato si pomislim 4e w 99.99% ot pe4atnite shriftove sa izgradeni kato primera s hebar /mai samo 1, programata i o6te dve tri izdania pozlwat raz4ertania kato primera s helen/....
a tova 4islo pri ekrannite stiga do 4istoto 100%...
bih kazal na koi mu puka oswen na die hard typographerite:))))))))))))))))
ami tova e nakratko moeto li4no, personalno, individualno mnenie za tvoia shrift i za cyr typoraphiata kato cqlo
Uspeh v bitmap typographiata ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Пон Юли 21, 2003 6:07 pm    Заглавие: Допълнения Отговорете с цитат

Има малък ъпдейт по фонт-а сега е напълно функционален и за БДС той е включен в 2 режима cyrilic и western.
Променена е една буква това е Д поради много от критиките и са брибавени руските Ыы Ээ който прави фонта работещ и за Руски текстове и машини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Galileo



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 222
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Юли 22, 2003 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен лично пикселните фонтове не ми харесват, а този специално въобще(имам предвид като фонт), а това че си го кирилизирал ми хубаво
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ksel



Регистриран на: 31 Май 2003
Мнения: 36
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Вто Юли 22, 2003 8:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Galileo написа:
на мен лично пикселните фонтове не ми харесват, а този специално въобще(имам предвид като фонт), а това че си го кирилизирал ми хубаво


Щом не харесваш екранни шрифтове
как тогава караш примерно печатните шрифтове да изглеждат толкова ясни и чисти на дребнави размери /напр. 8px/ ам?!?! :))))
Бих изтрил веднага всички suitcases с екранни шрифтове
ако ми обясниш;)
иначе сайбър изпълнения като употребата на bitmap fonts в печатни издания хич не харесвам ... струват ми се много неоригинални
И все пак нека правим разлика между screen и DTP шрифтове и тяхното приложение;)))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Galileo



Регистриран на: 15 Юли 2003
Мнения: 222
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Юли 23, 2003 9:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

незнам какво е екранен шрифт, и нещо не мога да вдяна какво имаш в предвид с малките букви, ако ми говориш за някъв веб-дизайн термин сигурно си прав.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kalin



Регистриран на: 25 Юни 2003
Мнения: 8
Местожителство: Бургас, София

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2003 7:34 pm    Заглавие: Фонта Отговорете с цитат

Ами мисля че този фонт най-добре се използва ако някой е решил да си пикселизира страничката и да го използва него за печат не мога да израя мнение всеки си има собствени вкусове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov