Graphilla.com :: Преглед на тема - Лафче за фотографче
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лафче за фотографче
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 4:29 pm    Заглавие: Лафче за фотографче Отговорете с цитат

Реших да не спамя темата на тетрис, за това пускам една тема, дон'т кер, ако някой я заключи.

Преди да започна ще вметна нещо към Сумо, отностно тетрис:
Пича снима, има и желание, пишем си от години. Незнам сега как е, но до колкото знам иска в Италия да учи модна фотография. Умее да си предразполага моделите.
Тъпо и излишно е да казваш, че форума има нужда от нещо "по-лошо" от останалото, за да е свежарка всичко. Когато целта ти е и може би мечта да се занимаваш с такъв тип фотография, не наблягаш изцяло на ретуша, вместо на снимките, защото идва един момент, в който снимаш, за да вкараш снимката в фотошопа, вместо директно в рамката, окачена над камината ти. Сещаш ли се?
За повече от вас фотографията е просто хоби, но за други начин на живот и една мечта.

Ще кажа на Сумо, Петров и другаря Нуанда-чийто х*йове са прикачени към снимките му:

Това, когато съм се откачил от на мама цицката (цитирам Сумо), е станало, когато е трябвало да става.
Нуанда няма да го коментирам, той е "голям".

Това е форум, ако не се лъжа. Вие сте ми дали права, за да пиша в него, а в форум принципно се пише и коментира.
Защо само mim ме разбра какво искам да кажа, а другите си чешате езиците по мой адрес. Това от спортна злоба от към годините ми ли е?

Аз снимам, правя го от сумати време, не показвам всичко, минавам през доста падания и ставания, съответно коментирам. Не съм спец, някой от тук да е в този раздел, че да коментира по този начин по мой адрес?

Особено коментарите ми в фото-раздела, винаги са били на място и то правилни, без лоши чувства и някаква завист.

Поне един път се абстрахирайте от това, че съм с години по-малък от вас и приемете мнението ми, посочете грешките...както аз правя.
Лесно е да казваш "тоя маник, дето не се е откачил още от цицката на мама, кво ли е научил пък за 19 години" Ами ще ви отговоря: Толкова, колкото вие за 30,40, защото на моите години едва ли сте правили всичко това, което аз правя в момента. Другото е въпрос на практика и животът да ме учи.

Понеже Нуанда и Петров имат навика да ми се "палят" често и от край време, да вземат да покажат нещо ново в форума, че не се сещам да съм видял тяхна тема.

А, и последен въпрос към всички разбиращи:
Абе, като толкова разбирате и знаете и сте минали през всичко, къде останаха силните ви думи: "Това е Представяне, после, ако преминеш в спец раздела, ще има критика и конструктивна критика", пък никой не седна и не написа един ред. Обаче някой друг като напише нещо и му скачате веднага.
Защото от всичките ми постове, никой не се намери да коментира моите снимки и да каже, къде нещо не е наред, освен снуупъра. Защото в този раздел, ако не е снуупъра да пуска някакви кадри и да дава качествени мнения, раздела е загубен.

Недай си боже и той спре да пише и пуска снимки, че тогава ще има едни кадри от Ейпълските телефони, та не можем да спрем да си ги мерим.


Айде сега, да не се обиждате всички. Ако има да казвате нещо, казвайте го, явно има какво.
Аз, ако се присетя още нещичко - ще добавя.

А, да, и моля Ви... спестете си цицоманските мнения по мой адрес...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, Петров. Извинявам Ви се лично, за допуснатите от мен правописни и пунктуационни грешки. Бих се зарадвал някога да видя ЕДИТ бутон.


Поздрави, Кала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

... уж е зима навън... къде успяха толкова хора пишещи днес в графила да слънчасат!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хаха отдавна не сме си говорили ... има няма 2 години.. и не! няма да уча фотография, ще уча право.

На мен не ми пречиш с твоето мнение, то си е Твое!

Freedom of Speech!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

tetris написа:
Хаха отдавна не сме си говорили ... има няма 2 години.. и не! няма да уча фотография, ще уча право.

На мен не ми пречиш с твоето мнение, то си е Твое!

Freedom of Speech!


Окей, приеми извиненията ми. Преди това искаше да правиш, да снимаш, мисля :)) Както и да е, въпроса е принципен.

Като публикуваме снимки в нета, се очаква да бъдем подготвени за всякакви коментари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 5:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да се жалвам на някой ? :) Не! Свиркай си!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 6:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не говоря конкретно за теб, говоря като цяло... че интернетът е обществено място.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз лично нямам против подобна дискусия, стига да не се отнесете в грубости един към друг
Христов, заради нямането на едит, ще те "едитна" малко

а и не говорете Изобщо, а по темата
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема не ми харесва!
Има само текст за четене, а картинки за гледане няма!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря mim. Бих предложил, вместо караници и да говорим един за друг, да говорим като цяло за фотографията / фотографията като начин на живот и разбиране на хората като цяло за нея. Би било по-полезно, от колкото да си чешаме само езиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обясни ми разликата между последните две :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Мар 01, 2011 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази тема е толкова абсурдна, колкото куче с перелина.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RG®



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 5656

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 12:16 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
... с перелина.


Така е!

:-)

Иначе - темата е хубава...

:-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 02, 2011 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
Тази тема е толкова абсурдна, колкото куче с перелина.



Нима всичко ни е наред? :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Мар 03, 2011 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съдейки по колебливия въпрос и обърканото изражение на лицето ти, признаваш че съм прав.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Manchev



Регистриран на: 26 Сеп 2007
Мнения: 225

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2011 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V преди две седмици по бтв даваха филм за някво куче с перелина, май Underdog беше :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2011 1:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Manchev написа:
P E T R O V преди две седмици по бтв даваха филм за някво куче с перелина, май Underdog беше :D


бъркаш понятиа ... мислете малко
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vesquto



Регистриран на: 05 Юни 2008
Мнения: 47

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2011 3:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен единствения смисъл на тая тема е да има или интриги, словоблудство и спам на килограм, или дълбоки философски размисли за "Уловения момент и ролята на ретуша в съвременната фотография и тинтири минтири" (злия фотошоп и добрата стара сребърна фотография ), или няква подобна "арть" тема например.... в случая нито едното, нито другото е на лице..... Подобни тема има милиони във ФФ и аз там сеирджийствам.
_________________
http://www.behance.net/vnickolov
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2011 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vesquto написа:
(злия фотошоп и добрата стара сребърна фотография )

:D
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2011 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vesquto написа:
Според мен единствения смисъл на тая тема е да има или интриги, словоблудство и спам на килограм, или дълбоки философски размисли за "Уловения момент и ролята на ретуша в съвременната фотография и тинтири минтири" (злия фотошоп и добрата стара сребърна фотография ), или няква подобна "арть" тема например.... в случая нито едното, нито другото е на лице..... Подобни тема има милиони във ФФ и аз там сеирджийствам.



Както казах вече, че не целя с тази тема да създавам интриги и т.н.

Целя тези хора, които искат да кажат нещо, да го кажат, вместо да си чешат езиците по адрес на другите.
Защото в този подраздел "ФОТОГРАФИЯ", не видях нито една тема като хората, с конструктивни критики, качествени мнения, освен "Браво, Лошо, Не, в никакъв случай" Обаче въпросните горе хора и още куп такива понеже разбират достатъчно много от фотография, никога не написаха едно качествено мнение. Лично Петров съм го засичал, че слага някакви знаци като отговор или тук таме някое Лошо, Браво, но до там. Не говоря само за него. Става дума, че това е специализираната секция, и че никой в нея да си мърда пръста да напише нещо като хората.
Факт е, че усрахте и тази тема, а Петров изображението на лицето ми говори друго, но няма да го кажа, за да не се засегнеш ;) Че после не мога да те спра да си говориш.

Както казах, изразих собствено мнение под снимките на 1 член от форума и всички ме нападнаха, колко съм разбирал и т.н. Обаче аз ги питам следното " Като разбирате, напишете нещо и вие бре, пичове"

Защото за тези 3 години в Графила, аз освен спам и множество теми в ОПЛАКВАНИЯ други мнения не видях...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov