Graphilla.com :: Преглед на тема - eDesign - нов сайт, C&C
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

eDesign - нов сайт, C&C
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Сря Юни 15, 2011 7:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе аз с DR2 не съм дорасал да споря... тъй че просто приемам критиката и си замълчавам... Наистина съжалявам, че не ти харесва.

За флаша, останал си с погрешно впечатление, може би аз прекалено емоционално съм се изказал. В eDesign работят повече фронт-енд девс от колкото флаш девс. И се правят повече HTML базирани проекти, от колко флаш проекти, така че не е вярно че имаме афинитет към една или друга технология. Просто така се е получило. Клиентите идват и казват, харесва ми тоя и тоя и тоя сайт... и те са все флаш... И това си е валидно и до днес ('щото те хората дев форуми не четат да знаят, че флаша не е готин, гледат сайтовете и виждат - готин е). Даже много често се случва да ги разубеждаваме, защото наистина често няма нужда да се ползва флаш. Конкретно за нашия сайт, решихме, че ще правим 3 версии (защо? - за фън, за тийм уорк - наша си работа). Имахме възможност да почнем с флаш версията пък и така щеше да стане най-бързо, почнахме с нея. Та така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Сря Юни 15, 2011 7:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз кат прост, трудно се ориентирам.
Ето пример аз от какво се ориентирам (да - разбира се - руснаци са):
http://cetis.ru/

Но го казвам кaто потребител. Просто се бъркам на моменти.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Сря Юни 15, 2011 11:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже темата е пусната в ГРПХЛЛА за "всеки", а не в специализираната секция, явно може сульо и пульо да се обади с мнение, така че аз си изплясквам тук моето юзърско и тролско такова.
Ако ще не Флаш, ами тайна технология на извънземни да е била използвана, това не променя факта, че сайтът просто е неприятен за посещаване. Аз се пробвах на 3 пъти и всеки път си тръгнах след по-малко от 15 сек.
Онзи ден се отказах да постна, защото нали... не е приятно да има все негативизъм, ама тя темата не умира и се коментират технологии, което само по себе си е тема, ама в случая ненужно, защото сайтът е шит, независимо как е направен.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сумо, нямам нищо против твоето мнение. Молбата ми е само да използваш първо лице, нещо като "аз мисля, че сайтът е шит" или "сайтът е шит според мен", че така наистина си звучи обидно. Нали това, при положение, че идеята не е да се обиждаме де.

Защото видиш ли, независимо дали на теб ти харесва или не, на някой хора очевидно им харесва и някой хора очевидно са положили известен труд за да го направят. Аз например, понеже следя форума и знам, че това ти е стилистиката, се издразних (..."сещаш се":), само за около 10-ина мин. след като прочетох поста ти, ама си е кофти за другите хора дето са хвърлили труд по тоя сайт, така да се говори: "шит", "неприятен" и т.н., след като е очевидно, че чак толкова крайни епитети са меко казано неадекватни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ники михайлов написа:
Аз кат прост, трудно се ориентирам.
Ето пример аз от какво се ориентирам (да - разбира се - руснаци са):
http://cetis.ru/

Но го казвам кaто потребител. Просто се бъркам на моменти.


Михалич, ти цифрите в червено видя ли ги :) Братята за по-малко от 7000 лева не си вдигат телефона :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 9:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз за момента не представлявам сдружения, организации и компании. Ако някой не се сеща, че изразявам личното си мнение, то си е за негова сметка.

Btw, това, че има положен труд и усилия, нищо, ама НИЩО не означава. И аз полагам усилия сутрин в тоалетната. Ако хубостта на едно нещо се измерваше с положения труд за направата му, тая планета щеше да е едно жалко място. Сигурен съм ще се сетиш, че има много неща, за които е положен труд, понякога от стотици и хиляди хора, и резултатът пак е шит. Бърз пример - операционната система Windows :). Още един пример - Цариградско шосе. Тук наскоро хората вложиха доста труд да му положат нов асфалт (посока център), обаче резултатът беше плачевен, цялата отсечка е на вълнички.
А това, че имало хора да им харесва пък колко нищо не означавааа.

Не ми е идеята да обиждам никого, ама ако някой все пак се засегне, освен да бръкне в джобчето и да си извади кърпичката за бърсане на сълзички. Аз през това време ще свиря на малка цигулчица.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo последното мнение е на място.. в общи линии...

Greenhorn, новия сайт в никакъв случай не е шит и за изхвърляне...
личи си че е правен с любов и умения...

Успех ви желая!

пп: А това дали може да се спори с мен... определно е добра идея...
Приеми мнението ми като на човек който не е уеб дизайнер и е обикновен потребител... какъвто съм от няколко години насам.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 10:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://cetis.ru/

пълен шит!...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

таргетинг - http://cetis.ru/
->
има една тенденция... забелязва се както при уеб дизайна така и в брандиг и лого секцията-олд върсъс нею...

на който му се драйфа от подобни изпълнения дето се въртят от 4-5 години насам да вдигне ръка... може да си направим сураттефтер чета
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 10:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
Не ми е идеята да обиждам никого

... значи всичко е наред :)
Другите работи дето си ги написал, показват, че не си ми разбрал последния пост, но пък са си верни отвсякъде...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Грин много се извинявам за оффтопика,
но това чак ми спря дъха, от предишния пост на DR2 http://cetis.ru/portfolio/brandlogo/rf/ - много як кич.......

Стига сте спорили за тия технологии. Който има по-як сайт пръв да хвърли камък.
_________________
Илюстратор на свободна практика.

http://www.shop.pipilota.com

http://www.behance.net/pipillotte

https://www.facebook.com/pages/Pipilota/190244357663915?ref=ts

http://illustrators.ru/users/Irina_Pamyatnih/portfolio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 1:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pipi написа:
Грин много се извинявам за оффтопика,
Който има по-як сайт пръв да хвърли камък.


-.-

Really?

И, бтв, ако това

Цитат:
Защото видиш ли, независимо дали на теб ти харесва или не, на някой хора очевидно им харесва


е аргументът за това

Цитат:
чак толкова крайни епитети са меко казано неадекватни.


...в никакъв случай не мога да се съглася, понеже то и цариградско им харесва на някои хора, нали, да продължа темата от сумо :) Има обективни причини сайтът да не е ок чисто функционално, настрана от бля-бля-то и мисля, че някои се казаха. Дали "шит" е върла обида - айде сега :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
...
Чух те, бе приятелю, още колко пъти ще повториш? Искаш офиицално признание, че си прав ли или, какво?

Доста от забележките намирам за конструктивни и ще си взема бележка. За съжаление, по-голямата част от нещата които се изписаха, са си чисто оригиналнечене или критика с елементи на "чшшш къде си тръгнал ти бе, чекай батко да те светне за нещата, ще ми четеш ти лекции за уеб дизайн, я си прави флаш пан ефектите и си трайкай".

Но като цяло всичко е ок, и мерси за коментарите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мойте интереси са насочени по на запад... сори Пипи знам че им се кефиш... само дето има хора с други предпочитания.

единственото руско което ми харесва са девойките...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 2:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мноо яка тема :) никой не чете предишния, само зеления май го прави и си взима бележки :)

евала за което де :)

*да не съм офтопик - сайта хем го бива, хем нещо ме дразни в него. мига много, мърда много, зумва много. ама май тва е прекалено субективно, че зеления да си взима бележка :) на него му трябва нящо, на което клиентите да викат уау, не десигнерите :) а клиентите (и конкурсите) на тва ще му викат уау. и колкото и да не ни харесва на нас - на него па ще му пълни трапезата със сирене от мухлясалото и вино от старото (да ма прощава дъртия мЪдератор, че го перефразирам) :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
мойте интереси са насочени по на запад... сори Пипи знам че им се кефиш... само дето има хора с други предпочитания.

единственото руско което ми харесва са девойките...


На мен по някакъв начин също ми допадат тия руските неща, на които се кефят Пипи и градския. Не като дизайн толкова, колкото като начин да се предаде информация на посетителя. Също така се кефя и на много други неща, които са красиви, умни, направени с въображение, имат заигравка и пр.
На мен малко ми се струва, че към тия точно руски неща има една реакция, която по-скоро е породена от това, че имат някакви фенове, които ги "цитират" честичко. Нещо като хейта към Apple; някои хора просто се дразнят от култовия статус в очите на други.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
cetis.ru пълен шит!...


Е че пълен пълен е... с няколко стотин работи :)
И обяснения.
И не просто принт скрийнове ами елементите правят нещо.
И има препратки към други неща за същия клиент.

Бе като готино разказана история.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 2:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И за да не съм съвсем офтопик, като разглеждаш картинки от проекти, би било удобно да може да се затваря с Escape, както е във FB да речем.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а, не, аз не мога да кажа харесвам този проект....към който пуснах линк, но ми спря дъха... това е някак даже отвъд кича - удря право в мозъка:)
някаква съвсем друга естетика...

Обичам и на запад да гледам, и на изток и още по-на изток. За мен Руснаците са странен микс от Европа и Китай.
Уж са архитектите им и живописците навремето учили я в Италия, я в Холандия, но онова източното, сочното и пъстроцветно все напира.

ама вие сте заети да се заяждате, така, че като в рекламата отивам да пия Българска бира ( не въпросната, щото не става за пиене)
_________________
Илюстратор на свободна практика.

http://www.shop.pipilota.com

http://www.behance.net/pipillotte

https://www.facebook.com/pages/Pipilota/190244357663915?ref=ts

http://illustrators.ru/users/Irina_Pamyatnih/portfolio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ае Пипи, тва не са ли фолклорни мотиви ариджинали рашънс? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov