Graphilla.com :: Преглед на тема - Георги Вълчев - Графика и илюстрации
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Георги Вълчев - Графика и илюстрации
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Archexecutor



Регистриран на: 19 Сеп 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 1:58 pm    Заглавие: Георги Вълчев - Графика и илюстрации Отговорете с цитат

В n-тия път е късметът! Ето ме отново, 7 години след първото ми представяне тук. Не съм се навъртал наоколо от доста време, затова, ето най-новото от мен:










[img]http://dl.dropbox.com/u/16260828/images/ArchNecrokitten.jpg [/img]

















Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

масив
_________________
http://andonasty.com/
http://www.behance.net/Andon_astY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубаво е, човек да види за 7 години как са ти се променили вкусовете - от D&D към Warhammer...хубаво би било и други промени да се видят...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

пхахахахаахахах
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nox, голям си гъз :)
добре дошъл казвам аз.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, да, Жоро, не ми обръщай внимание - аз така си говоря за да предизвиквам Сибила да ми пише ... щом тя казва добре дошъл аз отивам за хляб и сол...:)
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Noxе ма как ти личи че си семеен:D ... обади се някоя жена и ти веднага си съгласен:P

а относно представянето... типичното концентриране върху малките детайли за сметка на цялостната концепция, композиция и структура/силует на фигури..

иначе да има афинитет към детайл и разработка... ма тва не е достатъчно... отдолу трябва да има добра и стегната конструкция и концепт...

Успех Archexecutor!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Archexecutor



Регистриран на: 19 Сеп 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 8:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за коментарите и за добрите думи! Благодаря и за по-криптичните изказвания, скритият смисъл на някои от които ще си остане пълна мистерия за мен. ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За момент ще се въздържа от държанието си на пълен тъпак, което явно визбужда майките на средна възраст... Явно се кефиш да правиш...character concept art, или както там се казва. Явно искаш да рисуваш хуманоиди в разни брони. Това, което ти липсва според мен е познание по анатомия на въпросните. Познания за това как се борави със сени и светлини, че да има обем. Разпознаваеми силуети и прочее базисни познания, без които строиш сграда без основи!
Тука се вижда фенщина към Warhammer, някакви приложени уроци за облаци, някакви приложени уроци за огньове, една-две странни четки...които са ок да се знаят, но не се вижда да си взел поука от казаното от DR2, което повтаря казаното от Mаceman преди..2 (?) години, което пък повтаря казаното от други хора преди 7.
Та дори още тогава или не си взел поука, или си направил малко по въпроса, или де да знам какво...
А може и аз просто да съм си тъпак и да се заяждам
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Пон Сеп 19, 2011 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NOX написа:
character concept art

Доколкото схващам това е, което основно се котира в момента. Поне аз основно това виждам във форума. Добре е, че има количество, в един момент и качество ще дойде оттам.
Помня, че НОКСА правеше добри неща, бих желал да видя нещо негово отново :)
Архекзекутор, не спирай да рисуваш *thumbs up*
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 12:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ама.. ноксе.. може би се повтаряме понеже сме ходили по уроци, по консултация, потрошили сме години в копане, слушали сме даскали гледали сме кво правят големите...

а съм сигурен за себе си поне че не съм ровил да търся теми на мейса от преди години...

Imaginarium, принципно това се показва в голяма част от постовете...

само дето има постове които явно не си ги погледнал в графики и илюстрации.. и въпреки че нямат нищо общо с керактър концепт арт... пак се намират хора да им се радват... не пиши моля те повече глупости от тоя сорт!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 6:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Гледай го сега...аз не те обвинявам в плагиатство, бе!!! Просто някаква цикличност се забелязва...на няколко години един пост и едни коментари дето предизвикват дежа вю. Дототлкова ми беше познато че се усъмних в себе си дали наистина не го чета това за 2-3 път и проверих, за да не бъда голословен :)
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 7:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трявба да смениш посоката според мен. Личи си големият зор докато сглобиш един герой. Колкото по-малко брони и надиплени панталони, толкова по-явни грешки. Ненужно забиване в детайлите мъчейки се по този начин да прикриеш проблеми които явно твърде дълго си пренебрегвал и закъснял да решиш. Седем години е много време, за да седиш на любителско ниво, при положение, че явни имаш желание да се развиваш. Ако е така е трябвало да направиш необходимото. Идеята да те приемат във сец форума не е само защото нещата ти са добри, а защото по този начин би обогатил с нещо другите, а това може да се предположи, като се проследи прогреса в развитието ти по време на представянето ти...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Archexecutor



Регистриран на: 19 Сеп 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 3:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за съветите и критиките:) Отивам да дерзая анатомия:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм....... значи не го приемате пича защото не е експерт по анатомия или?

Хм... я чакай да видим. Значи ако това беше представяне за 3д, и човека показва сумати керъктъри, броничките са супер издялкани, отделно някакви други детайлчета, обаче анатомията на самите човеци не е ок..... и какво от това? Може ли да моделира - може. Можели да пуска рендер - може. Е... не е перфектно, ама ще стане. Както е станало и със всички други дето са се представяли и са били приети тука.

Archexecutor, грешна тактика имаш за приемане тук. Както виждаш тука има хора дето много добре рисуват керъктъри и са употребили много време да се научат да рисуват много добре керъктъри. Ако не си еьперт и ти трудно ще пробиеш да те приемат. За това промени нещата малко. Вижда се, че броничките и детайлите ги докарваш. Нарисувай 5 меча, 5 щита, 5 ръкавици и някакви такива джажи, дето анатомия в тях няма. Пусни ги пак като представяне и ще видиш как ще те приемат, без един керъктър да покажеш. Пък след това, като си вече вътре, почни да си постваш керъктърите с предлог - "НЕЩО КАТО ОПИТ ЗА..." и ще получаваш и съвети и съвсем нормални мнения без заяждане или нещо такова.

АА да... още един съвет. Не ги прави черно бели. Пусни им светлинка. От задната страна една синя контра, отпред да свети червено или жълто... и хората ще луднат по тия метални неща.

Айде успех!
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

той мейсмана тука дава права... ние другите само спонделяме мнемие относно картинките..:D
а иначе добър съвет:D илюстрации не са само фигурални..
и грешно ги наричаме концепти ... повечето се фен бейз арт и на уърхамър. лошо няма.. всички ние сме правили в една или друга степен подобнои неща.

обаче и да е пропс или някав друг дизайн или рисунка пак е нужно да има стеганата и добре замислена форма и прочеее.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз като съвет мога да ти дам следното.. прави стъди в големи количества с някоя по-голяма четка.. така ще разбереш най-добре форма/обем/конструкиция и не на последно място светлина...

това кото мисля ти липсва е че не работиш с референции... поне така ми се струва... като гледам конската глава и тия черепи...

пускаш някой филм в който има нещо дето искаш да правиш стъди паузваш-вадиш кадър и почваш с голямата четка... афинитет към детайли имаш.. ма обем трудно се прави с 2-3 пиксела четка...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Сеп 20, 2011 9:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе, излагате се.
давайте му права на човека.
явно е работлив. явно търпи на критика, иска да се учи.
има един куп народ, дето е вече с права, а не може и толкова.

п.с. ноксе, това за майката на средна възраст - има още поне 10 години, докато я стигна тая възраст :)) - и съвсем не разбрах какво общо има това, че съм майка, с коментара ми в темата.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2011 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сиб, успокой малко топката.... с нокса, ако имате нещо да си казвате по- на въпреки- има лични, има и ГСМта, ако е по- дълго и ви мързи да пишете...

Archexecutor, гледам фен си, бачкаш много, но в крайна сметка и NOX-a, DR2 и velonov са ти казали това което бих казал и аз... за мое учудване дори и бети е напипал нещата :)
в крайна сметка, нещата ти продължават да изглеждат наивистични - точно тип "фен арт" , а броните и оръжията даже и добре да са замислени, губят от кофти анатомичната подложка и недомислените като графика, старание и изпълнение надписи ...
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ALFRED HITCHCOCK



Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 603
Местожителство: с. Косталево /Врачанско/

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2011 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

много приятни неща , мен лично ме кефят независимо от каде са гледани и тн . браво пич ! пускай още като има
_________________
A mad farmer falls in love with his pig and has mutant piglets with it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov