Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D - Приложение на MAYA в печатната реклама.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D - Приложение на MAYA в печатната реклама.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Visor



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:18 pm    Заглавие: 3D - Приложение на MAYA в печатната реклама. Отговорете с цитат

Привет!

Ето глава на работен календар:
http://www.rodopski.sof.bg/

Направих я на MAYA. Всъщтност, това е първата ми работа, в която прилагам MAYA, в печатната реклама. Казвайте дали ще я бъде, или не!

Докато го рендвах, се сбъсках със следния проблем:
PC-to ми не можа да се справи със сцена с размер 4227x2856px. Uff. I tova e za tiff s razmeri 36x23 cm. Та се наложи да намаля резолюцията наполовина!

А да рендвам за постер 70х100cm., по-добре и да не мисля! Доста лоша преспектива, а... Язък, язък... А пък PC-to ми е прилично - P4 1500mh, 512RAM.

Та какво ще правя, бе братлета, като искам да използвам любимaта ми MAYA в печатната реклама, май ще се сбъскам с тази пречка! А пък немаме пари за работна станция! Вай-вай-вай!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:28 pm    Заглавие: Re: 3D - Приложение на MAYA в печатната реклама. Отговорете с цитат

Visor написа:
Привет!

Ето глава на работен календар:
http://www.rodopski.sof.bg/

Направих я на MAYA. Всъщтност, това е първата ми работа, в която прилагам MAYA, в печатната реклама. Казвайте дали ще я бъде, или не!

Докато го рендвах, се сбъсках със следния проблем:
PC-to ми не можа да се справи със сцена с размер 4227x2856px. Uff. I tova e za tiff s razmeri 36x23 cm. Та се наложи да намаля резолюцията наполовина!

А да рендвам за постер 70х100cm., по-добре и да не мисля! Доста лоша преспектива, а... Язък, язък... А пък PC-to ми е прилично - P4 1500mh, 512RAM.

Та какво ще правя, бе братлета, като искам да използвам любимaта ми MAYA в печатната реклама, май ще се сбъскам с тази пречка! А пък немаме пари за работна станция! Вай-вай-вай!


e що не си рендна парчета и да си ги налепиш в Пхотосопе-то...?
както правят в "печатната реклама"?

м?

а иначе за календара - нинам - не са м любими ТОЧНО тоя тип дизайни - нямам мнение...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alien



Регистриран на: 06 Дек 2002
Мнения: 56
Местожителство: Toronto

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми харесва. Смятам, че изглежда доста добре. Само тази палма като, че ли седи малко неестествено спрямо фона.
_________________
Don't trust anyone
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Na men pak mi sedi pretrupano i kompozicionno i cvetovo.
Osobenno vtoroto :)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kym pretRupano kompozicionno i cwetowo shte dobawia i pretUpano ideino. i izobshto ne mi se nravi.
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа, малко old fassion Bg дизайн от най-първите, когато беше голямата радост тип "Я! Компютър! Колко възможности има!"
Има хубави елементи, но като цяло асоциацията е точно "суперстаромоден и лекокомплексиран от възможностите на компютъра" дизайн. Пък тази палма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vsichki ot tam pochnahme deba:))) "Ei tva KPT kvi neshta prai, ne e istina", sia predpolagam polojenieto e sashtoto s 3D soft-a:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Visor



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, ми щом казвате... Сигурно е така.
Както и да е. А аз си мислех, че съм направил нещо...

Вие как бихте рекламирали, малка интернет фирма?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

s koq maya si? toku shto opitah da rendna (s 4.5) svera 1000x1000 i maqta se razcepi. Vzrivi se brutalno, visual C++ errorrrr...... i t.n. Imam nqkakyv spomen, 4e predi sme rendili na golemi rez, i edinstveniq problem e 4e stava bavno, no ina4e se polu4ava. Kakyv e to4no tvoqt problem?

Последната промяна е направена от ovendelon на Вто Дек 10, 2002 6:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ghe.... da ti imam wyprosa:))

kak:)))
mi "chisto, iasno i sys stil":)
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi predpolagam s grafika se zanimavash ot skoro, v koeto niama nishto losho de. S techenie na vremeto shte se ubedeish che natrupbaneto na elementi, cvetove i t.n. v edin print material go lishava ot osnovnata mu ideia - da predade poslanieto.

Kak dih reklamiral malka i-net commpany ideia nemam v momenta, ako pomislia moje bi shte se setia neshto. Moje bi s neshto malko i vajno za i-net, pa bilo to i do bolka iztaran lin kabel.

Tarsi izchistenos i zadaljitelno zabravi za fit to curves pri varianta niakava valna... oshte poveche v tvoia sluchai, vij si texta kak krivi po fona. Tva e priom za koito triabva dosta opit za da go dokarash kakto trebva.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
voyager



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:58 pm    Заглавие: споко де Отговорете с цитат

никой не е казал, че за нищо не става. Просто тука народа е малко по-напред с нещата, а това е нещо доста стандартно. Мене също не ме изпълва, макар че това е точно типът дизайн, който аз правих навремето. Не че е лошо. Просто не е нищо особено.
Пък и ми е много шарено и на мене.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 6:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами защо трябва да си личи, че е малка? Прави го като за най-добрата фирма на света :)
Виж сега, всички знаем какво е работа с клиент, как той винаги е прав, как особено в България все знае много и разбира и иска повечко розово и големи букви.. Също така знаем и, че когато клиентът е доволен и дизайнът е платен, значи е хубав.
Именно за това е малко трудно да се коментира комерсиален труд, каквото да ти казва и най-големият дизайнер за твоя труд, каквито и кусури да ти намери ти можеш просто да го парираш с "Клиентът го купи и беше доволен"...
Така че по-добре поствай свободни неща, или неща, които ти самият си харесваш много! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Visor



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

morgoth написа:
Също така знаем и, че когато клиентът е доволен и дизайнът е платен, значи е хубав.
Именно за това е малко трудно да се коментира комерсиален труд, каквото да ти казва и най-големият дизайнер за твоя труд, каквито и кусури да ти намери ти можеш просто да го парираш с "Клиентът го купи и беше доволен"...
Така че по-добре поствай свободни неща, или неща, които ти самият си харесваш много! :)


Ами, Клиентът го купи, и наистина беше доволен... !
Прав си, по-добре да поствам неща, които харесвам, а не които съм правил. Това да постнеш нещо твое, и после да го направят на пух и прах, е приом във всички форуми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Visor написа:
morgoth написа:
Също така знаем и, че когато клиентът е доволен и дизайнът е платен, значи е хубав.
Именно за това е малко трудно да се коментира комерсиален труд, каквото да ти казва и най-големият дизайнер за твоя труд, каквито и кусури да ти намери ти можеш просто да го парираш с "Клиентът го купи и беше доволен"...
Така че по-добре поствай свободни неща, или неща, които ти самият си харесваш много! :)


Ами, Клиентът го купи, и наистина беше доволен... !
Прав си, по-добре да поствам неща, които харесвам, а не които съм правил. Това да постнеш нещо твое, и после да го направят на пух и прах, е приом във всички форуми.


taka. da sa iziasnim. tuk tochno ne e priom. prosto pokazanoto e na naistina nikwo nivo.
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mi neznam kak e drugade, tuka se staraem da sme obektivni... kogato neshto ne e nared nikoi nema da se posvini da ti go kaje, kogato obache e ok vseki shte ti go kaje.

Ne vijdam prichina da priemash nechie mnenie kato lichna obida.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бтв трябва да приемеш, че "правенето на пух и прах" е ОГРОМНА услуга, която ти правят хората... Просто не го ли разбереш, няма смисъл да постваш изобщо, защото в един момент като хората усетят, че не искаш мнението им, изобщо няма да отделят време да го дават...
А ако искаш само хвалби, нали знаеш - отиваш при някоя баба или чичо или леля :)
И също приеми за дадено, че никой не се опасява да не му вземеш хляба или го е страх да си издаде големите дизайнерски тайни :)
Поразгледай наоколо, виж кой кво е писал, направи си ценностна система, на кой за мнение по коя тема можеш да разчиташ и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Visor



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 50
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не исках да се засягате, като казах "приом". Просто е твърде често срещано. Тук имаше и конструктивни мнения, за които благодаря, и подигравки като "s koq maya si? toku shto opitah da rendna (s 4.5) svera 1000x1000 i maqta se razcepi. ", от които няма никакъв смисъл...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Visor написа:
Не исках да се засягате, като казах "приом". Просто е твърде често срещано. Тук имаше и конструктивни мнения, за които благодаря, и подигравки като "s koq maya si? toku shto opitah da rendna (s 4.5) svera 1000x1000 i maqta se razcepi. ", от които няма никакъв смисъл...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Visor написа:
Не исках да се засягате, като казах "приом". Просто е твърде често срещано. Тук имаше и конструктивни мнения, за които благодаря, и подигравки като "s koq maya si? toku shto opitah da rendna (s 4.5) svera 1000x1000 i maqta se razcepi. ", от които няма никакъв смисъл...


Pi4 izobshto ne beshe podigravka tova, kazvam ti syvsem seriozno. Naistina probvah zashtoto iskah da vidq dali ima ograni4enie v rez-a. Mayata grymna. Syjalqvam ako e prozvu4alo kato podigravka, vupreki 4e ne razbiram kak. Naistina mislq 4e e vyzmojno da e ot 4.5 zashtoto gyrmi i na drugi neshta. Ne sym kompetenten da kaja, za tova prosto probvah.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov