Graphilla.com :: Преглед на тема - Софтуер за генериране на небеса/облаци
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Софтуер за генериране на небеса/облаци

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2012 12:41 am    Заглавие: Софтуер за генериране на небеса/облаци Отговорете с цитат

Някой да има опит с такова чудо? Оглеждам Vue, Terragen и Dreamscape. Като че ли Vue изглежда най-читаво, ама може просто да не съм намерил достатъчно добри примери с другите.
Трябва ми за основа на cubemap mattes. Плюс е ако ренди HDR и пасове (Terragen май не умее, например).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
de`Medici



Регистриран на: 19 Окт 2005
Мнения: 106
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2012 8:26 am    Заглавие: Ozone Отговорете с цитат

http://www.e-onsoftware.com/products/ozone/ozone_6.0/
Успех!
_________________
And God said, Let there be light: and there was light.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2012 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, това значи е просто атмосферната част на Vue, отделена самостоятелно и на по-ниска цена. Чудесно, благодаря много. Тъкмо се чудех дали някои от другите възможности на Vue няма да са ми полезни също, ама няма време за разучаване. А като възможности значи все пак това ли е най-доброто? Да не обмислям Dreamscape и Terragen?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
de`Medici



Регистриран на: 19 Окт 2005
Мнения: 106
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Юни 20, 2012 10:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бавно е бая, ама е маса визически вярно. Ако искаш най-доброто за 3Д визуализации тва е, ако ти е за друга цел немам идея. Аз ползвам едно HDRI създадено от тоя плъгин за тестови цели, но самия плъгин ми е бавен и за тва не съм се заигравал с него. Като си взема по як комп от Core i 7 ще го ползвам(имам предвид ферма от Ксеони):). За тея другите и аз не съм тествал, но се доверих на човека който ме светна за Ozon6 ,тва е Жорката Тренчев от genig - така, че на него може да му се има довере щото тоя човек знае какво прави и тества бая.
_________________
And God said, Let there be light: and there was light.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Вто Юли 17, 2012 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://vimeo.com/17975439
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2012 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

TheViolator написа:
http://vimeo.com/17975439


Чудесни облаци, но доколкото схващам, друга е идеята. Не толкова volume cloud/fog генератор, колкото sky/cloud system генератор. Физически акуратен явно е плюс. В този смисъл VUE/Ozone е бавен и прекалено сложен за целта, но все пак не лош вариант.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2012 10:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво значи физически акуратен? Можеш да познаеш по облаците и небето
в коя част от света се намираш ли? Нещо не ми е ясно.

Що се отнася до облаците, всички генерират бавно, аз лично не бих ползвал VUE, а този метод, много е приятен, моделираш си ги на полигони в груби черти и после само слагаш тоя volume-displacement shader и готово. Нагласяш си ги кадето искаш и както искаш в сцената, няма да експортваш няма да импортваш. Е, не рендира бързо, но бързо явно не може в тоя случай, иначе веднага ти ги показва (доста акуратно в OpenGL). Мен специално тва много ме кефии даже в момента го ползвам докато пиша. Другия вариант за който се сещам е с Maya Fluids,
resolution на 3D контейнера поне 200 (максимума е 800). Там е същата работа пак с полигони може нагласяш си ги както искаш и рендираш, а за небе мошеш да сложиш един син фон, мисля че ще свърши работа ;)
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 30, 2012 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

То ще свърши работа, но идеята май е да може бързо и лесно да се генерират небета, които да се ползват за текстури. "Физически акуратен" звучи тъпо, съгласен съм. Имах предвид да има функции от сорта на: Бутам лампа надолу, градиента си сменя цвета... примерно.

Тия облаци от видеото, аз казах, че много ми харесват. А и още повече щом може да си ги моделираш, значи ти дават пълен контрол и т.н. Но за текстурка 512х512 няма нужда чак, май.... По добре е да имаш 5 слайдера (облаци - по-високо, по-ниско, по-гъсти и т.н. и небе - по-синьо, по-червено, някакви ей такива....) и да можеш днеска да си изгенерираш 20 бройки да речем.

Затова казах: "Не толкова volume cloud/fog генератор, колкото sky/cloud system генератор."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Сря Авг 22, 2012 7:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми, всичко зависи от качеството което търсиш и което е необходимо в случея. Аз лично не бих се занимавал с Vue, но това е въпрос на личен избор и възможности.

Ако има интерес мога да постна OTL файловете на тия облази за Houdini.
Displacement shader-ите са свързани само моделираш (груба геометрия)
свързваш нагласяш параметрите и рендираш....следващия Петък идваш и проверяваш рендираното ;)

За съжаление тоя ефект е бавен (във всеки софтуер).
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov