Graphilla.com :: Преглед на тема - Mamy Factory
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Mamy Factory

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 2:26 pm    Заглавие: Mamy Factory Отговорете с цитат

Малко странно се чувствам да поствам след близо 4 години мълчание - като да съм си изгубила правата за публикуване или нещо :)

Показвам един модел на хоум пейдж за онлайн магазин, който ще продава бебешки дрехи, ръчно плетени от истински баби. Дрехите ще са изработени от луксозни материи - кашмир, мерино, вълна, памук, коприна.
Бабите пък ще образуват нещо като мини общество, ще поддържат връзка... идеята е да се чувстват полезни и не самотни, ще си помагат финансово, правейки нещо, което умеят и обичат.
Определени продукти ще бъдат изработени от ...дакелска вълна - тази на маскотчето, от първия и третия екран, което е дакела на баба (него не съм го рисувала аз) :) Приходите от тези продукти ще отиват в специален фонд за помощ на възрастни хора :)

Дизайнът е само модел, още не е сигурно дали ще се развие по-нататък. 3те екрана на хоум пейджа се слайдват един след друг на определен интервал след като се зареди сайта. Идеята им е да показват 3те ключови момента на сайта, които описах вече - детската колекция, социалния аспект при работата с бабите, фонда със средства за възрастни хора.







_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на първо четене ръцете са кофти качество - кофти резолюция и недобре изрязани..

системните неща за търсене, количка, логване бих ги направил с друг фонт, да са по-четливи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега като помисля си споменал, че това е само модел, така, че това с ръцете може би отпада?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, ръцете са там "за малко" :)
Ако сайта бъде одобрен ще се снимат и изрязват нови ръце :)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Пет Мар 30, 2012 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сещам се за една книжка на Георги Данаилов, "До Чикаго и назад - 100 години по-късно". В нея автора
отива в САЩ (1990 г.) и описва неща, които са го впечатлили. В един пасаж се описваха американските
баби (по-специално как карали велосипеди с каски, а нашия, по-балкански, се чудел дали каските
наистина ще им помогнат ако паднат). Имаше и разсъждения за цветовете, за това как тамошните баби
харесвали и носели предимно свежи, ярки, силни цветове. Имаше и пример, за дядо в България, който
на гроба на бабата си, бил боядисал парапета жълт. И когато хората го корели за това, той казвал:
"Малко и е черно на бабата, ами и още черно... Не! Нека да и е светло и радостно!".

Това относно наситеността на цветовете и цялостното усещане за... липса на energy. Някак си...
ако се търси подобност с енергийния заряд на бабите тогава защо и шрифта да не е нещо класическо?
От друга страна, ако пък се търси баланс може би едни по-живи цветове биха били добре дошли.

По отношение на четливостта, за хора над 60 годишна възраст, текста е малък.

Като усещане, деликатност и композиция и трите екрана са прекрасни. Единствено бих сменил
мястото на елемента индикиращ на кой слайд сме, централно, над туйтъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2012 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BORSP, сайта не е таргетиран към бабите (по отношение на четливостта), а към майки между 30-40 години. Ролята на бабите е добавена стойност на продукта, но все пак водещ е самия продукт :)

Mamy Factory трябва да е "модерен винтидж", това е и едната причина да ползвам тези цветове, по-важната обаче е, че това е онлайн магазин и не мога да си позволя да ползвам цветове, които пост фактум ще се окажат в конфликт с цветовата гама на колекциите :) Т.е. по мое мнение е важно интерфейса да бъде тих и дискретен, да бъде фон за колекцията, а не да влиза в конкуренция и дисонанс с нея. От там и решението за неутралните цветове. Някакви ярки бликове дейстително съживяват нещата и стоят добре, но надявам се, че те ще дойдат от самите дрехи.
Продължавайки си разсъжденията за неутралната гама - нямаше как да направя първия слайд (с колекцията) неутрален, а втория с ръцете ярък, защото като се комбинират заедно изглеждат несвойствено и чуждо (прбвала съм :)) ). Не приличат на обединено нещо, на част от цяло...
A и самите клиенти искат всичко да е много софт, нежно и дискретно (което се чете и в маскота - рисуваното на ръка с молив дакелче)...

За навигацията приемам, че има какво още да се помисли по нея!
Шрифта ми е изпратен от тях и се почувствах като да трябва да го ползвам, а и в интерес на истината ми допада детското му настроение. Едновременно с това обаче дясната страна на менюто някак изглежда разхвърляна и рошава... И малко като цяло идва ту мъч!... Обаче ако го ползвах само за трите линка от ляво пък пак не ми се връзваше, защото има някаква условна симетрия в сайта и различните шрифтове от двете страни на логото пак не ме кефеха.... Но да, трябва да се помисли още както казах и живот и здраве и до това ще стигна :))

Мерси за коментара! :)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2012 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tangerine написа:
... сайта не е таргетиран към бабите (по отношение на четливостта), а към майки между 30-40 години. Ролята на бабите е добавена стойност на продукта, но все пак водещ е самия продукт :)


Аха-а-а... къде бил ключа от палатката. Да, в такъв случай - съвсем правилен подход.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В крайна сметка клиента много харесва тази версия, но много харесва и версията на другия дизайнер... и както и в живота става (а какво е дизайна, за да се цепи от общите правила) - нужно ни е да смесим в едно две неща с всичките им достойнства, за да сме напълно щастливи (уж) :)

Така че сега ще има генерални промени и се надявам и цветовете по някакъв начин да могат да живнат повече...
Аз в интерес на истината в началото исках да ползвам такава цветова гама: http://www.behance.net/gallery/Calendar-Girl/2701729
Но както казах хем трябваше да имам неутрален бекграунд за колекцията, хем и трите слайда да изглеждат като част от едно цяло нещо, а тези цветове стояха много доминиращо... И като ги изсветлявах, изсветлявах не сработваше просто....
Сега ще има втори шанс за тях :)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изглежда добре :)
Тези точки дето показват на кой слайд си по-добре ще седят на някое по забелимо място... щото така по-добре без тях. По интересно ми е как сте решили нещата навътре в магазина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дизайнът кефи!

Съгласен съм с ico за слайд контролите. Също бих добавил да помислите технически тези шрифтове как ще са реализирани, за да няма разочарование като дойде време за дев имплементирането. IE без anti aliаsing и този скрипт шрифт може да изглежда нечетливо, което няма да се отрази добре на продажбите от кошницата. Като цяло аз бих заложил на по-четлив скрипт/по-голям размер, бих предложил на клиента да разгледа други.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2012 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дизайна наистина кефи.
Аз бих сложил точките ето тук централно:



Интересно ми е и на мен да видя реализацията на вътрешните страници.

В.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
123acrime



Регистриран на: 05 Юли 2007
Мнения: 36

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Яката работа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Deskov



Регистриран на: 26 Юни 2006
Мнения: 423

МнениеПуснато на: Вто Апр 03, 2012 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен много ми харесва! Чудничко! :)
_________________
If you can imagine it, you can create it. If you can dream it, you can become it.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Нед Апр 08, 2012 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Стела, много е приятно да кажа отново. Браво :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Апр 08, 2012 2:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) Благодаря ви! :)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
daskaloff



Регистриран на: 10 Ное 2009
Мнения: 61
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 17, 2012 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

всичко е повече от добре, ама шрифта и подретбата на менюто нещо..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 29, 2012 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И малко дребни илюстрации и халтурки към сайта :)


_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Нед Юли 01, 2012 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер са нещата, карат ме да искам така да рисувам. И почти да се науча да плета :)

Сериозно, много са готини, а хлапето и овцата с ламата са върха. Само за последния,
ръцете ми стоят донякъде полово детернимирани - малката розова/женска и голямата синя/мъжка.
Ако са бели както птиците и облаците?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tangerine



Регистриран на: 16 Апр 2003
Мнения: 54
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 02, 2012 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, не е било съзнателно това с цветовете и джендър стереотипите... Теоретично текста, който стои под тази илюстрация обяснява как Mamy Factory създава връзка между поколенията - т.е. илюстрацията е ръката на възрастен човек (баба) как се докосва с ръката на дете :)

Мен повече ме притеснява едно усещане за разностилие, което се прокрадва...
Идеята първоначално беше да има снимка + някакви детайли от нея да са илюстрация (както на хоума).
После по ред причини част от вътрешните страници (корпоративната част на сайта) получиха илюстрации в хедъра (Оur materials, Тhe spirit of mamy factory, etc.), които са без снимки...
Освен това маскотчето на бранда (дакела) е много реалистично нарисуван. И докато дребните дорисувани цвъкнИ по хоум пейджа не влизат в някакъв особен стилистичен конфликт с това дакелче, то с останалите илюстрации, които споменах нещата вече не стоят така.

Още едно освен това - на хоум пейджа рисуваните неща са едни такива, тип "небрежни забавни детайли", а останалите, по-големи звучат по-сериозно или по-скоро псевдо сериозно (или "сериозно, с опит да изглежда забавно) и това също е конфликт на настроението, което е заложено на хоум пейджа... То вярно, че тези илюстрации са за корпоративната (по-сериозна демек) част от сайта, но все пак... Можеше и по-фъни и синхронно с хоума да се подходи и там...

И това момченце - сладуресто или не - стилистиката му няма нищо общо с останалите илюстрирани животни (то е по-стилизирано от тях), нито с илюстрацията на дакела.... Отчитам го като грешка! :)
_________________
www.behance.net/Stelfy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov