Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне фотография
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне фотография
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fannie



Регистриран на: 09 Яну 2007
Мнения: 197
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 05, 2013 8:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Къде е казано, че не могат да се правят портретни снимки навън? И това, че средата не е контролирана не е ли по-голямо предизвикателство за фотографа? Крайния резултат не мога да коментирам, но мисля, Васко, че е добре и ти да се озаптиш в желанието си да лееш знания надлъж и на шир с наставническия си умен тон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Пет Апр 05, 2013 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

'Начи,
първо не е така, и второ - нема да има второ, щото аз у тоя форум не мога една буква да напиша без да стане мазало. Горе спецовете са му дали акъл - аз нема дам повече, че и без тва ми е твърде малко.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ma4u4a



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 1694

МнениеПуснато на: Пет Апр 05, 2013 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

факт.
_________________
Без паника!
Всичко излиза извън контрол по реда си!

бу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fannie



Регистриран на: 09 Яну 2007
Мнения: 197
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 05, 2013 11:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е във високомерния ти тон. Принципно такъв си позволяват само хората, които са адски добри в областта си, и дори и тогава дразни, но си казваш - "Айде, той поне има защо да се надува". Ако сравниш изказванията на всички останали преди теб в тази тема с твоето, вероятно и сам ще усетиш разликата. Просто ти споделям нещо, което съм забелязала от много дълго време във форумните ти изказвания, и, както ти каза "Не се сдържах".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Апр 05, 2013 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Imaginarium от обърканите ти представи за фотография разбрах че:
-не можеш да снимаш в "нечий чужд влак" а трябва да притежаваш свой собствен с контролирана среда ...каквото и да означава това
-модела винаги трябва да гледа в теб
-модела винаги трябва да се снима с рефлектор, независимо дали осветлението трябва да е меко или контрастно, хайкей, лоукей...
....просто другия път брой до 10 преди да пишеш коментари и мисля няма да се получава такова мазало както обикновено ;)
а колкото до снимките на мен ми харесват уловено е някакво настроение и атмосфера
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Един портрет

Експериментирам с 50мм на 1.4 с ръчен фокус. Яд ме е че главата е така залепена до горния ръб на снимката, можеше да е с по-добро кадриране.


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tetris



Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 165

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Косата е преекспонирана. Лицето, поради факта, че е в сянка, ми стои плоско - чертите се размиват една в друга. Може би без очилата щеше да е по-добре, защото щеше да се хване чарът на девойката ;) Така ми стои малко никакво ;) Поздрави :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 22, 2013 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за коментарите, само за косата не съм много съгласен т.к. идеята си беше слънцето да минава през нея и да е едно такова лятно.


Още няколко портрета



[/list]


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 25, 2013 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eдна с леко по-репортажен характер



Държавата, в лицето на госпожата и господина вляво и вдясно на чичката със зелена жилетка, гони въпросния човек, който продава вещи втора употреба без разрешително. Колко е хубаво да знаем, че корупцията по високите етажи е вече изчистена, сивата икономика е сведена до минимум, ежеминутно не се перат милиони, и като единствен проблем в родината остана да се преследва дребния и уязвим човечец по улицата.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 29, 2013 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 29, 2013 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

последната много ми харесва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Юни 01, 2013 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 07, 2013 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Edi83



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 23, 2013 4:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Избягвайте кадри,които самият вие може да направите всеки ден с произволен модел.Ако снимате много,с опита в един момент ще усетите кое е клише и се получава непрекъснато,независимо дали е 124% технически,композиционно,стилистически,идейно и тн. издържано и кое е другото,което всъщност може би търсите.Още нещо - в общия случай не снимайте на F 1,4 ,не снимайте на нищо,под F 4.Ако според замисъла обекта трябва да се отдели от фона,направете го с цвят,със светлина,или просто сменете локацията.
_________________
kirilstanoev.eu
Facebook.com/KirilStanoevPhotography
behance.net/kirilstanoev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 16, 2013 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Edi83 написа:
Избягвайте кадри,които самият вие може да направите всеки ден с произволен модел.Ако снимате много,с опита в един момент ще усетите кое е клише и се получава непрекъснато,независимо дали е 124% технически,композиционно,стилистически,идейно и тн. издържано и кое е другото,което всъщност може би търсите.Още нещо - в общия случай не снимайте на F 1,4 ,не снимайте на нищо,под F 4.Ако според замисъла обекта трябва да се отдели от фона,направете го с цвят,със светлина,или просто сменете локацията.


Благодаря за мнението, за първата час-предполагам наистина ще дойде с времето, снимане и опит.

За широко отворената бленда, не оспорвам казаното, но ако може да разясниш защо да ги избягвам? Да, по-трудно се фокусира с плитък ДоФ особено с ръчни обективи, но пък бокето става по-приятно (според мен поне).


Ето няколко снимки от едно друго снимане, с последния модел. Леко концептуално а-ла Schoolgirl assassin.
1.


2.


3.


Има и кратко видео (което е по-скоро като видео-тест/study)
http://www.youtube.com/watch?v=2FFgEFieeWk
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Edi83



Регистриран на: 28 Юни 2009
Мнения: 134
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 16, 2013 6:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:


Благодаря за мнението, за първата час-предполагам наистина ще дойде с времето, снимане и опит.

За широко отворената бленда, не оспорвам казаното, но ако може да разясниш защо да ги избягвам? Да, по-трудно се фокусира с плитък ДоФ особено с ръчни обективи, но пък бокето става по-приятно (според мен поне).



Моля,радвам се ако съм ви бил полезен.
С уговорката,че това е мое лично виждане,защото включва известна конкретност на стила и образа,ще напиша следното - в портретната фотография плиткият доф(или така нареченото боке) е подходящ при липса на светлина,репортажни снимки,заснемане на емоции и още няколко специфични случая.При повечето други ситуации това показва липса на контрол върху случващото се и лоша техника и метод на работа,търсене на лесното,което не би трябвало да се допуска при реализирането на лични творчески проекти,за които се предполага,че имаме цялото време на света.Що се отнася до художествената част на въпроса,за мен плиткия доф като изразно средство не винаги позволява максимално изпълнение на поставената задача,ако това включва определена атмосфера,създадена от облеклото,прическата,интериора или екстериора,което ще илюстрирам с пример.В общия случай за мен тези кадри са най-издържани и най-ценни във всяко едно отношение и затова трябва да се стремим най-много към тях.Разбира се,има хиляди изключения,които оборват моите думи,даже и в собствената ми работа,но все пак ние вървим от общото към частното,а не обратното,а и лично според мен абстракцията в момента е по-скоро жанр на изобразителното изкуство,отколкото на фотографията.

P.S Примера,който прилагам е технически неверен,но предполагам,ще разберете най-общо идеята ми.




_________________
kirilstanoev.eu
Facebook.com/KirilStanoevPhotography
behance.net/kirilstanoev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Юли 21, 2013 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1.

2.

3.

4.


Трябваше да е без часовник като се замисля. А лъка как го държи, за жалост, забелязах чак след снимането. 3. е със 135мм с ръчен фокус, и на preview-то изглеждаше на фокус, но в оригинален размер като я видях, забелязах че е избягал малко.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 22, 2013 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не са добре
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Авг 24, 2013 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко морски

1


2


3


4


5

_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 30, 2013 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам дали някой от модераторите изобщо я гледа тая тема, но да постна някои нови неща:


1.

2.

3.

4.

5.

_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov