Graphilla.com :: Преглед на тема - критика за лого
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

критика за лого

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
muzik



Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 137
Местожителство: Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Окт 19, 2012 11:39 pm    Заглавие: критика за лого Отговорете с цитат

Хай пийпс,

Нуждая се от критика във всякаква насока по отношение на бранд проект (с учебна цел).

Нов съм в бранша на лого дизайна и брандинга.

Става дума за проект с наименование БрандМе. След изясняване на основните ценности (effective, independent, sheltering).

Целта на бранда е да предлага подслон на нуждаещи се срещу супер минимално заплащане.

На концепцията за знаме като символ се спрях след солидно количество проучвания, а helvetica дойде от елемента "efficient". Комбинацията дублирана и завъртяна на 180° "ръка" на малкото r на Helvetica образува веещото се знаме.

Благодаря ви предварително и сори ако съм ви избол очите с нещо, което не осъзнавам, че е ужасно...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ducklin-th



Регистриран на: 02 Яну 2008
Мнения: 90
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2012 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

така ми седи като лого за издателска къща или софтуерна компания
може би заради заигравката в r, която ми напомня на Windowsкото лого
_________________
MEM Studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2012 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че това е правилния символ за тази дейност. Както каза и ducklin-th седи малко издателско. Бих ти дал една идея на прима виста ...защо не пробваш с някое охлювче интегрирано в C,O или Е-то на пръв поглед повече ми се асоциира с темата за подслона и т.н. А като изпълнение лайт версията смятам, че е по-добре. Може да се поработи повече върху знамето , да бъде по-раздвижено и заоблено. , дано съм ти бил полезен ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
muzik



Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 137
Местожителство: Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2012 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви много за безценната помощ! От това, което казахте плюс някои допълнителни мои размишления, реших да се върна към по-стара концепция (щит), понеже го "видях" по следния начин:



Старата концепция за щит ми се стори прекалено "остра" и въпреки, че харесвам много резултата, го оставих на заден план.



Благодаря ви отново! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Съб Окт 20, 2012 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

правилния подход е да се свърже с предмета на дейност...
в случая тоя е "подслон"
нито флаг нито щит е удачно...

заигравката с флага е гот но.. не е удачно като символика

Успех!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
muzik



Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 137
Местожителство: Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2012 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарение на помощта ти, DR2, достигнах до варианта с който съм най-щастлив:



Харесвам го защото е безобразно просто и е съставено отново от тази прословута буква r на Helvetica, по която незнайно защо в последните два дни съм се вкопчил като в не знам и аз какво.

Благодаря ви отново за помощта! Чуждото око е страхотна помощ за мен!
_________________
obsessed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2012 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

То хубаво, ама изглежда да е като за извънземни...
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
N1kk3l



Регистриран на: 01 Фев 2007
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2012 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз рядко се обаждам тук, но позволи ми да си изразя мнението. Не е за проекта конкретно, а за нагласата.

Мисля че е много лош навик да се вкопчваш е един детайл и самоцелно да го чоплиш умопомрачено с дни. Едно от най-важните качества които един дизайнер може да притежава според мен е добрата преценка на ситуацията. Трябва да можеш да си признаеш на себе си кога нещо не се получава и да можеш да го захвърлиш без сантименти и да потърсиш решенито на друго място.

Помага много и във работата с клиенти :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2012 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз си позволих за 2 минути да пробвам нещо по темата, ако смяташ че има хляб може да си го развиеш, шрифтът е примерен.


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
muzik



Регистриран на: 02 Авг 2004
Мнения: 137
Местожителство: Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Нед Окт 21, 2012 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахаха ще си променя бранд концепцията на: sheltering for aliens! Мисля, че Vaughan Oliver доста ще се посмее, докато го презентирам.

cutepoison — да това определено е най-очевидното и първо нещо, което може да се направи. Проблемът е там, че когато представих този (първи) вариант бях критикуван за опита си да мина метър и как не съм изследвал други територии. Аз лично намирам този вариант за най-подходящ. За съжаление преподавателите са запознати с процеса много от близо и не мога просто да ги филмирам с някоя история която да продаде дизайна.



Припомням, че проекта е учебен. Има няколко детайла, които много пречат на свободата на действие, като в тях влизат обоснования на задание, някакви много псевдо проучвания, извличане на съществени стойности, но не от реален бранд а от себе си, което е супер тъпо принципно но хайде.

Реално аз имам свободата да променя бизнеса/посоката на бранда но не мога да променя посланието, което е просто нелепо, защото реално много противоречи на действителността и процеса, с който се опитват да ни запознаят. И разбира се имаме някакво никакво време за да го изпълним. Разбира се от нас не се очаква да покажем някакви невероятни резултати. Единствената причина да се напъвам е защото желая.

Имам изключително сериозна работа на хартия, дори сега като отворя sketchbooka със сигурност ще видя поне 3-4 неща, в пъти по-добри от това, което бутах до момента, но ми се искаше да направя нещо безобразно семпло, като мисля, че го имам в лицето на това с извънземните :)

N1kk3l — чопля го от личен интерес, не защото искам задължително това да е елементът.

Благодарности от къщичката с извънземните! :)))
_________________
obsessed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov