Graphilla.com :: Преглед на тема - На хората им е странно...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

На хората им е странно...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Какава точно целта на тази тема?
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
AndonastY



Регистриран на: 23 Юли 2008
Мнения: 1105

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да ти е странно!
_________________
http://andonasty.com/
http://www.behance.net/Andon_astY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
doveinjar



Регистриран на: 26 Апр 2010
Мнения: 83
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В тази тема има нещо странно...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

spacer написа:
cutepoison написа:
Именно..защо тогава едва ли не иронизираш това, че аз съм демонстрирал досадата си от въпросното явление?


Защото не изпитвам необходимост да ми демонстрираш чувствата си. Но признавам, че може и да не съм прав. Ти и останалите може пък да имате нужда от това. Така че си млъквам и няма да се обаждам повече.


О прощавай, явно погрешно съм разбрал че целта на темата Жалби и оплаквания е за жалби и оплаквания...my bad.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 11:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста е странна полемиката около това как някой търси работа. Да си търсиш работа е нещо, което периодично нормално се налага след 89-та и приключавено на плановата заетост, без значение от образование и квалификация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

*приключването.

Раничко ми е още за писане...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Естествено има значение кой и как търси...просто от не един и двама познати(сравнително кадърни) съм чувал, че не са много доволни А-от самото образование в НБУ и Б-от липсата на подпомагане за кариерно развитие от страна на уни-то..въпреки че естествено никой преподавател няма да те хване за ръка да те закара в някоя фирма и да ти каже-ето работи..

Но все пак, като видях и автора на темата, че има две висшета а си търси работа тук, ми стана странно защо хората продължават да се записват във въпросното учебно заведение, което е с цeни над средните за родината.

Аз не съм се обучавал там и мнението ми е единствено на база какво съм чувал от хората, но все пак-различни хора, различна нагласа/очаквания/възможности и пр. та естествено си има изключния за всичко и може точно тия еди колко си човека с които съм говорил да са единствените 10(примерно) дето са недоволни, а всички други да са щастливо реализирани.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 12:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Заблудата че, кат идеш да учиш някъде, след тва непремено си намираш работа по специалноста ми е изключително забавна...

заблудата също така че хората дет ти дават знания трябва и да те уредят с работа... направо ме събаря на пода... от смях
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
..... ми стана странно защо хората продължават да се записват във въпросното учебно заведение, което е с цeни над средните за родината.


зарад студентките разбирасе .. до година отивам да си довърша вишуту и да проверя момите дето са с 10 години по малки от мен :}
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
spacer написа:
cutepoison написа:
Именно..защо тогава едва ли не иронизираш това, че аз съм демонстрирал досадата си от въпросното явление?


Защото не изпитвам необходимост да ми демонстрираш чувствата си. Но признавам, че може и да не съм прав. Ти и останалите може пък да имате нужда от това. Така че си млъквам и няма да се обаждам повече.


О прощавай, явно погрешно съм разбрал че целта на темата Жалби и оплаквания е за жалби и оплаквания...my bad.



Нееееее, нарпротив! Много добре си схванал целта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
.просто от не един и двама познати(сравнително кадърни) съм чувал, че не са много доволни А-от самото образование в НБУ и Б-от липсата на подпомагане за кариерно развитие от страна на уни-то..


Милите...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

извинявам се! ама кат настоящий студент в същото учебно заведение реших да се изкажа...
не ми стана ясно за какво точно се борим в темата, но относно образованието в нбу - да, в много отношения е куцо и кофти; да, занимават те особено много с глупости и малко по темата, за която си отишъл там; да, даваш луди пари за всичко това!
във фотографията (където съм аз) има точно двама души, заради които си заслужава да стоиш (единият дори не е щатен преподавател, а външен лектор, защото от университета се правят на интересни)... останалия преподавателски колектив - няма да се изказвам!
и да, хората особено много мрънкат!
нищо не пречи човек да пробва, да види и да се откаже, но адекватното време за това е до края на първи курс. след това вече си вложил твърде много време и усилия (и финанси), за да си биеш шута!
мой приятел положи кански усилия да ме откаже да кандидатствам там, за добро или за лошо вече съм трети курс.. и не всичко е толкова черно! от теб зависи какво ще вземеш и дали ще вземеш като знания.
защо хората не си тръгват, а остават (и някои от тях мрънкат.. не всички!) - едни си имат основателни причини, други не толкова основателни, трети просто не знаят защо са там...
така че да седиш просто и да хейтиш образованието има смисъл само докато си излееш гнева, след което вече основателна причина не виждам.
доколко нбу помага за реализирането след завършване, не мога да кажа още...
и все пак си мисля, че ако човек си седне/стане от задника може с известно колиество усилия да си намери задоволителна работа.

на всички приятни почивни дни и мръднете извън града да си проветрите главите =)!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 8:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rainforest написа:
извинявам се! ама кат настоящий студент в същото учебно заведение реших да се изкажа...
не ми стана ясно за какво точно се борим в темата, но относно образованието в нбу - да, в много отношения е куцо и кофти; да, занимават те особено много с глупости и малко по темата, за която си отишъл там; да, даваш луди пари за всичко това!
във фотографията (където съм аз) има точно двама души, заради които си заслужава да стоиш (единият дори не е щатен преподавател, а външен лектор, защото от университета се правят на интересни)... останалия преподавателски колектив - няма да се изказвам!
и да, хората особено много мрънкат!
нищо не пречи човек да пробва, да види и да се откаже, но адекватното време за това е до края на първи курс. след това вече си вложил твърде много време и усилия (и финанси), за да си биеш шута!
мой приятел положи кански усилия да ме откаже да кандидатствам там, за добро или за лошо вече съм трети курс.. и не всичко е толкова черно! от теб зависи какво ще вземеш и дали ще вземеш като знания.
защо хората не си тръгват, а остават (и някои от тях мрънкат.. не всички!) - едни си имат основателни причини, други не толкова основателни, трети просто не знаят защо са там...
така че да седиш просто и да хейтиш образованието има смисъл само докато си излееш гнева, след което вече основателна причина не виждам.
доколко нбу помага за реализирането след завършване, не мога да кажа още...
и все пак си мисля, че ако човек си седне/стане от задника може с известно колиество усилия да си намери задоволителна работа.

на всички приятни почивни дни и мръднете извън града да си проветрите главите =)!


Само аз ли виждам противоречие в думите ти?

Да бе, що да не дадем по 2-3бона и да отделим една година, само ей така за да пробваме кво е..Пак казвам, не искам да отказвам който и да било да прави или не прави каквото и да е..просто ми е странно..ето, така като чета и ти какво пишеш, също не ми изглеждаш особено доволен.

Че образованието в България най-често е занимаване с ненужни неща-така е, но защо тогава да даваш 4 пъти повече пари? Ми то за тия пари може да учиш в Холандия или Дания примерно, като всички знаем разликата на запад/у нас каква е, във всяко отношение...
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хммм, мисля, че още написах: " за добро или за лошо вече съм трети курс.. и не всичко е толкова черно! от теб зависи какво ще вземеш и дали ще вземеш като знания."
не е добре да се чете избирателно! освен това, надявам се, че е ясно, че не заемам нито крайно недоволна, нито крайно доволна позиция от университета!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2012 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cute,

Обявата че си търся работа я пуснах по-скоро да се похваля отколкото да се оплаквам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2012 12:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би учудването ми се породи от фактът, че живея в друг свят, в който хората се хвалят по-скоро като се хванат на работа, отколкото като търсят такава.

Все пак успех в начинанията де, в никой етап от "дискусията" не съм имал за цел да хейтвам, дисреспектвам или други такива народни термини.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2012 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като си намеря работа ще си я гледам. Няма да суча локуми по форумите :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 01, 2012 1:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Едното не е задължително да пречи на другото ;)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2012 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Може би учудването ми се породи от фактът, че живея в друг свят, в който хората се хвалят по-скоро като се хванат на работа, отколкото като търсят такава.


Ми зависи и от работата, на мен с какви са ми са се хвалили...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пон Дек 03, 2012 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ей, за 20ти път се пуска подобна тема, за 20ти път едни и същи неща се пишат и на мен още ми е интересно да ги чета!:)
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov